FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-11-07 21:10  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No właśnie, dlatego, że plastikowa. Może jestem staroświecki i nie idę za duchem czasu, ale dla mnie broń, która ma więcej plastiku niż metalu nie jest bronią w pełni znaczenia tego słowa. Może spróbowałbyś zaprojektować takie coś:




Próbowałem go kiedyś zrobić, ale skończyło się na tej pseudoartystycznej grafice.



Post zmieniony (06-11-07 21:33)

 
06-11-07 21:25  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

ehhmm Panowie wątek jest relacją z budowy i projektowania pm-u Błyskawica! Na tych wpisach dotyczących wyższości tworzyw sztucznych (plastik to taki materiał wybuchowy ;) ) nad stopami różnych metali poprzestańmy.
Widać, że jest zainteresowanie modelami broni więc zapraszam do założenia nowego wątku gdzie będzie można swobodnie podyskutować na ten temat.
P.S.
Przypominam, że staramy się stosować wielkie litery z godnie z zasadami sztuki http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629371.
P.S.
Sebb świetny pomysł i fajna relacja.

--
Fanatyk Kartonu

 
07-11-07 13:54  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
butterfly222   

Witam was po długiej przerwi. Seeb bardzo świetny sposób. Stanowczo popieram. Mam pytanie czy w przyszłosci jakoś ten model planujesz wydać na światło dzienne? Pozdrawiam.

 
10-11-07 00:29  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Po tygodniu wreszcie uzyskałem dostęp do aparatu. Przedstawiam dalsze postępy prac.
Skleiłem stopkę z trzema błyskawicami, od których pochodzi nazwa broni, oraz płaskowniki do jej mocowania. Została ona wykonana z kilku warstw papieru giętego przed wyschnięciem. Do błyskawic wlałem trochę rzadkiego wikolu, aby zmiękczyć kontury i wygładzić ich dno.


Rączkę zrobiłem z dwóch tekturek 1mm między które napchałem chyba ze 100 warstw papieru, aby nie uległa zgnieceniu w rękach jakiegoś krewkiego modelarza.


Czas na pierwsze błędy... Celownik okazał się zamontowany o 2cm do tyłu, więc musiałem trochę sztukować.


Osłonę spustu wykonałem tą samą metodą co stopkę.

W 75% gotowy pistolet złożony na sucho.



P.S. Lazarus, PiterATS Oba karabiny są bardzo fajne i odzwierciedlają epoki w których powstały. Moim zdaniem powinna liczyć się skuteczność broni, a nie jej uroda. Mimo ,że bardziej podoba mi się FG42 (też jestem staroświecki) to jednak jako pierwszy model zaprojektowałbym colta commando, ponieważ współcześnie wygląda groźniej i zrobiłby większe wrażenie na znajomych. ( Fakt, że FG42 był używany przez "złych Niemców" także nie jest bez znaczenia)
Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
11-11-07 06:14  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Sebb, ale przecież nie tylko współczesna broń wygląda na groźną. Fg-42, nawet po sześćdziesięciu latach wygląda nadal groźnie i bardzo nowocześnie. A to, że był używany przez złych Niemców, nie powinno być aż tak ważne. To przecież nie nasza wina, że broń została zaprojektowana w czasach i w kraju ogarniętym wtedy złem.
Błyskawica wygląda coraz lepiej. Czekam na finał;-)

--

 
01-12-07 16:37  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Po zakupie potrzebnego papieru ściernego i 8mm sztancy, oraz spotkaniu w tym samym czasie i miejscu: mojej osoby, zapału do pracy, modelu, narzędzi, komputera i aparatu nastąpiło rzadkie zjawisko zwane postępem w pracy :)
Nakleiłem kilkadziesiąt papierowych wałków na rękojeść, które imitują nacięcia zwiększające przyczepność do ręki. Krawędzie wygładziłem kilkoma warstwami wikolu.

Następnie zabrałem się za wyszlifowanie i pomalowanie stopki metalizerem Humbrola. Niestety farba nie trzymała się szlifowanych miejsc pokrytych cyjanoakrylem. Postanowiłem więc zagruntować powierzchnię srebrną farbą w sprayu, a potem pomalować Humbrolem. Sam podkład wyszedł tak fajnie, że wystarczy raczej go tylko pobrudzić czymś brudnym :)

Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024