FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-12-07 18:05  Odp: [pytanie] formowanie burt
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Klejus Kartonikus podał wedłóg mnie najlepszą metodę wyćwiczenia techniki profilowania burt .Nawet projektanci projektując burty muszą wypracować metodę profilpwania burt czy poszycia dna.Do odpowiedniego profilowania nadaje się wiele metod, ja osobiście pomagam sobie różnymi wałkami którymi ugniatam papier na podkładce pod myszkę komp. od strony gąbki i często do tego używam nawilżacza w postaci śliny .Oczywiście nie daję jej tyle aby karton się zeszmacił, a aby się lekko nawilżył i dobrze pomyślałeś aby nawilżać od lewej strony.Nie wiem ale ludzka ślina ma jakieś właściwości lepsze od wody . Jako podkładki do uciskania kartonu można wykożystać i ja to robię gumkę do ścierania , a zwłaszcza jak chcę uzyskać maksymalne zaokrąglenie na bardzo małym odcinku kartonu i przy małych średnicach zaokrąglenia.

Tak wiec odrysować sobie część ołówkiem na kartonie z bloku techn. i trenować aż się uzyska odpowiedni efekt. Z poczatku to będzie trudne ale jak wyczujesz karton to będzie coraz łatwiej.Kolega AWOT ma 100% racj karton jest bardzo plastyczny w 3 płaszczyznach tyko należy trenować. Wim że to pracochłonne ale czego nie robi się dla modelu.

Wojteczek - nie trzeba produkować żadnych foremek aby uformować wklęsłe formy na poszyciu burt. I karton nie wygląda na zmaltretowany.

ps. Ostatnio widziałem u kola jak rewelacyjnie formuje części na klej BCG, zamiast śliny lub wody. Ja używam czasami wikolu ale to jest inna bajka i trzeba mieć kupę nerwa aby to opanować.



Post zmieniony (01-12-07 18:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024