FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-11-07 23:57  [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
tokar215   

siema wszystkim jestem tu nowy i szczeze to mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo odkąd tylko sklejam modele próbuje sam wutłoczyc owiewki ale prawie zawsze kończy sie to nipowodzeniem i musze zamawiać je gotowe i jak by nie bylo to nie bardzo mnie to satysfakcjonuje .Prosze o pomoc no i jakies ciekawe pomysły jak tego dokonać.


Pozdrawiam i dzięki za pomoc

--
pozdro

 
26-11-07 04:32  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
kundziol   

Ciekawym pomysłem jest przeszukanie forum, temat już był poruszany i omawiany z tego co pamiętam były też podane linki do paru ciekawych stron...

 
26-11-07 07:41  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
OzzY 

 

widzisz, ze dziecko ledwo po polsku pisze a Ty mu każesz mózgu używać i za szukanie sie zabrac?? :|

 
26-11-07 08:47  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
tokar215   

widzisz gościu tak sie sklada ze dzieckiem nie jestem i dobrze wiem jak pisze i co ci do tego i nie mam zamiaru sie tu z tobą kłócić ale nie oceniaj tak szybko bo wcale mnie nie znasz .

kondziol nie moge właśnie tego znaleść szukam juz drugi dzien jak sie na to natkne to sie odezwe


P.S Ja tu jestem w konkretnej sprawie a nie spuszczać się nad każdą literką bo jakiemus kolesiowi sie to nie podoba


Dzieki i pozdrawiam

--
pozdro

 
26-11-07 09:40  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Drogi kolego Tokar215.
Logując się na naszym forum zaakceptowałeś regulamin, którego 4 punkt jest jasny i klarowny:
"Przestrzegaj elementarnych zasad kultury oraz ogólno przyjętych zasad netykiety. Na naszym forum piszemy w sposób czytelny dla innych, stosując się do zasad gramatyki i ortografii języka polskiego. Wyjątkiem jest obecność polskich znaków diakrytycznych (ogonków) - te nie są wymagane, lecz mile widziane, więc prosimy o używanie ich w miarę swoich możliwości."
Pisanie z małej litery tam gdzie należy użyć litery wielkiej jest błędem!

Odrobina panowania nad językiem też jest mile widziana! Teksty typu: "P.S Ja tu jestem w konkretnej sprawie a nie spuszczać się nad każdą literką bo jakiemus kolesiowi sie to nie podoba" niech zostaną pod budką z piwem.

Potraktuj to jako ostatnie ostrzeżenie i następnym razem 3 razy pomyśl zanim coś napiszesz!

P.S.
30 sekund szukania http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=110904&t=110841#reply_110904

--
Fanatyk Kartonu

 
26-11-07 09:50  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"Ja tu jestem w konkretnej sprawie a nie spuszczać się nad każdą literką bo jakiemus kolesiowi sie to nie podoba"

1. Poczytaj regulamin Forum - obowiazuja tu pewne zasady, na ktore zgodziles sie, rejestrujac sie tu.

2. Nie toleruje bylejakosci i olewania "kolesi", do ktorych zwracasz sie z prosba, bo sam jestem takim potencjalnym "kolesiem".

3. Moglbys uzywac duzych liter i przecinkow (o ortografii nie wspomne) po to tylko, zeby byc poprawnie ROZUMIANYM.

4. Ocenia sie ludzi tak, jak sie ich widzi. OzzY i ja zobaczylismy zmanierowanego dzieciaka bez szacunku dla innych, z wielkim ego. Dajcie mi informacje, bo dostapil Was zaszczyt, ze o nie poprosilem.

5. Jak poprawisz swoje posty, zmienisz styl wypowiedzi i nabierzesz szacunku dla innych, to moze uzytkownicy forum znajda czas i checi, zeby Ci pomoc.

Na razie Twoj styl wypowiedzi zniechecil mnie skutecznie do jakiegokolwiek szukania pomocy dla Ciebie.

Ps. Przepraszm za brak polskich liter - pisze z cudzej maszyny.
--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (26-11-07 09:52)

 
26-11-07 10:57  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
kari   

(?)
1.) wykonać formę;
2.) sporządzić kopyto;
3.) zakupić (lub odzyskać z jakiegoś opakowania) folię; (nie za cienką i nie za grubą; po prostu taką w sam raz :- ) ;
4.) znaleźć źródło ciepła (do podgrzania folii) UWAGA! ze źródłem ciepła np. palnikiem obchodzić się ostrożnie;
5.) wytłoczyć owiewkę;
6.) obciąć nadmiar dopasowując kształt do pożądanego;
7.) wkleić w odpowiednim miejscu modelu;
8.) cieszyć się z własnoręcznie wykonanej owiewki.
Można także sie nią pochwalić np. "kolesiom" z Konradusa.
Życzę sukcesów w tłoczeniu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
26-11-07 20:52  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Kari. Twoj sposob jest genialny. Musze przepraktykowac. Ciekawe na jakim modelu. Moze na ..... . (tego nie powiem, pokaze jak skoncze).
Pozdrawiam z zimnej ( 4, czasem 5 stopni) Szkocji.
MBig
P.S. Z wiadomego powodu nie uzywam polskich znakow.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-11-07 21:07  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tak, genialny....wypróbuję go....hmm, chyba nie ma lepszej okazji do wypróbowania niż budowa Typhoona:D

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
26-11-07 23:01  Odp: Jak wytłoczyć owiewke
tokar215   

Ej ty QN jak ty byś był bardziej kuluralny wobec mnie to ja tez wobec ciebie a jak szanować kogoś kto nie szanuje ciebie i to może dla ciebie byłby zaszczyt udzielic mi rady i nie mam zamiaru się z tobą kłócić poprosiłem o pomoc ludzi którzy wiedzą więcej niż ja i chcieli by sie tym podzielić a nie tych którzy czepiają sie przecinków itp i wes sie zastanów o co ty wogóle walczysz

Pozdrawiam i nie chce się z tobą kłócić bo to i tak nie ma najmniejszego sensu i dzięki za pomoc napewno się przyda

--
pozdro

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024