FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-09-07 23:11  [relacja] Kościółek WANG
badjimi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem, że relacje z budowy tego modelu pojawiały się już na tym forum. Model jest w zasadzie prosty i nie ma w nim chyba nic szczególnie wyjątkowego, więc zastanawiałem się czy potrzebna jest tu jeszcze jedna relacja z jego budowy. Ale jako, że jest to mój pierwszy model po okresie dość długiej pauzy w klejeniu, postanowiłem zaprezentować jednak jakąś skromną "relacyjkę"

Oto moje dotychczasowe postępy:





Jak na razie wszystko idzie sprawnie i bez większych problemów. Jedyna rzecz, która mnie odrobinę razi, to miejscami spore niezgodności modelu z oryginałem. Kilka elementów będę próbował poprawić. Co z tego wyjdzie...zobaczymy.

Mam jednak drobne problemy z techniką klejenia. Zdecydowałem sie używać kleju AK-20. Przy niewielkiej powierzchni klejenia nie ma problemu, ale kiedy klej musimy nanieść na większy element, to robi się prawdziwy wyścig z czasem, gdyż naniesiona warstwa kleju bardzo szybko schnie i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Może po prostu ten klej nie nadaje się do klejenia zbyt dużych powierzchni?

--

 
12-09-07 10:29  Re: [relacja] Kościółek WANG
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Do klejenia dużych powierzchni polecam klej polimerowy lub Butapren - zawsze się zdąży z posmarowaniem jak i ze spasowaniem - a i jest jeszcze margines bezpieczeństwa na ew. manewry...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
05-11-07 00:19  Odp: [relacja] Kościółek WANG
badjimi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po małej przerwie.

W relacji zapanował niewielki zastój, ale udało mi się wreszcie poczynić jakieś postępy. Niewielkie, ale mam nadzieję, że prace nabiorą właściwego tempa.
To mój pierwszy model, przy którym wykorzystuję matę do cięcia oraz nożyk Olfy i coraz częściej się zastanawiam, jakim cudem kiedyś dawałem sobie radę pracując tylko samymi nożyczkami ;-)

Tak prezentuje się model w chwili obecnej:

:

--

 
25-11-07 23:01  Odp: [relacja] Kościółek WANG
badjimi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korzystając z chwili jakże cennego wolnego czasu wzbogaciłem modelik o trzy (niestety tylko trzy) nowe elementy. Doszły daszki nad wejściem głównym oraz próg:



--

 
26-11-07 16:18  Odp: [relacja] Kościółek WANG
Metalmic   

Z dużym zainteresowaniem będę śledził postępy nad modelem. Wychodzi Ci to ładnie. Nie miałem okazji widzieć wycinanki ale za to oryginał mam po sąsiedzku :-).
Powodzenia w budowie

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024