FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
25-11-07 20:07  [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Cześć
#1-to moja pierwsza relacja ( choć na forum jestem już wiele lat - ale raczej pochłaniam wiedzę niż dzielę się swoimi wątpliwymi dokonaniami ) w związku z tym przepraszam z góry za wszelkie niedociągnięcia.
#2- zagadka - tylko narazie - ot tak dla dowcipu i żadnych nagród nie przewiduję :-)
#3- Relacja trochę nietypowa( powiedziałbym nawet anty - Rajkubowa - ponieważ on wszystko pomniejsza a ja powiększam ( oczywiście mowa tu tylko o modelach ) I ten został powiększony i wydrukowany na drukarce HP 8500 na kartonie z bloku technicznego A3.

No to do dzieła. na pierwszych fotografiach koła wykonane niemal w standardzie. Warstwowo sklejona tekt. natomiast toczonne były na wiertarce a bieżnik nacinany ( po zaglutowaniu powierzchni ) brzeszczotem do metalu. Niewielka ilość nacięć wynika z tego że po raz pierwszy wykonywałem je i nie do końca jeszcze opanowałem tą technikę. Koła nie są jeszcze skończone tzn. felgi będą wykonane później.



Na drugi ogień poszły silniki, które nie miały być wykonywane bo model z założenia miał być w standardzie. No ale jak tu mówić o standardzie skoro model został powiększony. Zaistniała zatem potrzeba ich wykonania, bo będą znacznie widoczne w gotowym modelu. Jeśli zajdzie potrzeba napiszę o sposobie ich wykonania chociaż na dwóch zdjęciach widać gotowe cylindry - półprodukty.



Silniki nie są jeszcze skończone w pozostałe elementy będą wyposażone w miarę możliwości i moich umiejętności.
No to na razie tyle i oczywiście wszelkie opinie mile widziane

Z Poważaniem
Koszałek



Post zmieniony (26-11-07 00:04)

 
25-11-07 21:28  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Czy to będzie coś polskiego?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
25-11-07 22:30  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Czy to Łoś?:) wersja z podwoziem głównym z pojedynczymi kołami? Ładne silniki:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-11-07 22:54  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Koszałek, jest potrzeba! Bardzo mi się spodobały te silniki: opisz jak je zrobiłeś.

PS: powiększyłeś do 1:33 czy do innej skali ?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
25-11-07 23:01  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Pewnie moderator mnie dopadnie za takie zagadki w tym dziale ale już niebawem po sesji zdjęciowej wszystko się wyjaśni ( model jest już w zaawansowanym stadium budowy ). No a teraz tylko mała podpowiedź silniki to "1,100 hp Wright Cyclone 9-cylinder radials" czyli konstrukcja nie Polska a model wykonany na podstawie historyczegoj już wydania z Modelcardu. Jeśli dobrze przeszukałem forum to nie było relacji z jego budowy .
Z Poważaniem

Koszałek

 
25-11-07 23:27  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Hudson ?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
25-11-07 23:33  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Kroolo - model jest powiększony ze skali 1:33 ale dopiero po sklejeniu kadłuba będę znał dokładnie skalę. Dlaczego, ponieważ oryginał był wydany na A4 a ja powiększałem do A3 czyli jakieś stoczterdzieściparę % . Jeśli chodzi o silniki to powstały w następujący sposób:
#1 na wykałaczki zostały nawinięte z użyciem kleju paski papieru z drukarki o szerokości odpowiadającej wysokości cylindrów.
#2 w szrsze jczęści cylindrów wyciąłem dwa nacięcia w które wkleiłem paski tektury ( wycięte z okładki starego segregatora ) o przekroju ok 3*3 mm i dł 9 mm z których po opiłowaniu powstały osłony klawiatury.
#3 po opiłowaniu naddatków, głowice cylindrów pomalowałem Humbrolem w kolorze aluminium a cylindry zostały owinięte drutem ocynkowanym pochodzącym z okablowania central telekom. ( z zawodu jestem telekomunikantem ). Całość utrwalona CA.
#4 osłony lasek popychaczy zaworów zrobiłem ze starego aluminiowego jeszcze kabla energetycznego. Zarówno one jak i cylindry pozostały niemalowane gdyż moim zdaniem ich kolor odpowiada oryginałowi
#5 Reszta tzn karter to oczywiście karton i tektura. Ta ostatnia klejona w warstwy i szlifowana na wiertarce.
Postaram się odnaleźć niewykorzystane półprodukty i zrobić zdjęcie to pewnie lepiej pokaże kolejne etapy wykonania.

Z Poważaniem

Koszałek

 
25-11-07 23:58  Odp: [Relacja]Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Kroolo - trafiony zatopiony Lockheed Hudson Mk II - gratuluję

Z Poważaniem

Koszałek

 
26-11-07 00:00  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
Pacykarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

czyżby nr 1 Model Cardu F4U - 1 D silnik 18 cylindrowy w ukladzie podwójnej gwiazdy bo jedną juz masz zrobioną

EDIT :spóżniłem sie ale i tak blędnie

--

http://tnij.org/pl_pcf

Post zmieniony (26-11-07 00:01)

 
26-11-07 00:01  Odp: [Relacja] zagadka - przynajmniej narazie
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Będę bardzo wdzięczny za dodatkowe fotki! 4 takie silniczki mi potrzebne ;-)

PS: ciekawy temat - czekam na dalszy ciąg!

--

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (26-11-07 00:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024