FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-11-07 18:53  [Galeria] Amerykańskie działo samobieżne T-30 /konstr. własna/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Wielu z Was projektuje nowe pojazdy za co ich podziwiam oglądając ich dzieła i gratuluję!
Ja z kolei z maniakalnym uporem godnym lepszej sprawy zamieszczam nadal swoje hm.. "artystyczne" dokonania z ubiegłego wieku. "Małe Modelarze", które prezentowałem w Galerii "50 lat MM" już mi się wyczerpały więc z nieco innej mojej gabloty zabytków przedstawiam Wam zdjęcia czegoś co w dużym przybliżeniu jest modelem amerykańskiego działa samobieżnego T-30 z haubicą 75 mm na podwoziu półgąsienicowego transportera Half Track.
Model ten jest mojego własnego projektu i powstał w latach 70 w oparciu o plany transportera zamieszczone w Modelarzu oraz zdjęcia i rysunki tego typu sprzętu jakie wtedy były dostępne. Różne były inspiracje jego powstania (szczegóły na forum Piterpanzera), ale jak już pisałem główna przyczyną był fakt, że w jedynym dostępnym wówczas na naszym rynku Małym Modelarzu niewiele było sprzętu pancernego a szczególnie innego niż polski, a ja odczuwałem niedosyt w klejeniu broni pancernej więc dużo modeli zaprojektowałem sam.
Oczywiście jak wszystkie modele z tego okresu zawiera nieco błędów związanych wyłącznie z brakiem dokładnej, szczegółowej dokumentacji na ten temat. Zbliżony nieco sylwetka do tego pojazdu był T-12 z armatą 75 mm, T-48 z armatą 57 mm znany bardziej jako SU-57, i T-19 z haubicą 105 mm.
Model ten wykonany jest w malowaniu i oznakowaniu 1 Amerykańskiej Dywizji Piechoty (czerwona „1”) z okresu walk w Afryce Północnej choć malowanie nitro ze zmatowiaczem, o którym pisałem nie przynosiło jak widać dobrych efektów jeśli chodzi o widoczność i rozróżnialność szczegółów.
Posiada on otwierane drzwi do kabiny i przedziału bojowego, szyby w oknach, podnoszoną lufę haubicy i możliwość jej obrotu w lewo i prawo (niewielkiego jak było w prawdziwym pojeździe) w płaszczyźnie poziomej, ruchomy w 2 płaszczyznach km. Browning no i ma część załogi. :-)
Dawno temu w kioskach „Ruchu” można było kupić różne żołnierzyki , co czyniłem jak udało mi się wyłudzić pieniądze od Rodziców (a te w pustynnej wersji są rarytasem) więc po odcięciu im szerokiej plastikowej podstawy nadawały się do urozmaicenia wyglądu pojazdów choć to troszeczkę inna skala.

, , , , , , ,

, , , , , , ,

, , , , , , ,


, ,, , , , ,


, , , , ,

--

Post zmieniony (31-08-14 12:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024