FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-11-07 21:52  [Galeria] HMS VICTORY
TomaszCiach 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/89c3ea246f4c6e0f.html

--



Post zmieniony (23-11-07 08:09)

 
22-11-07 22:05  Odp: GALERIA HMS VICTORY
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Moje gratulacje, wyszedł Ci bardzo efektowny model. Jak się sklejał? Posiłkowałeś się jakimiś materiałami dodatkowymi czy wystarczyły schematy zamieszczone w wycinance (chodzi mi zwłaszcza o olinowanie)?

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-11-07 22:12  Odp: GALERIA HMS VICTORY
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A może jakaś informacja o modelu? Skala, wydawnictwo, może jakieś refleksje ze sklejania? Same zdjęcia nie mówią wszystkiego.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
22-11-07 22:25  Odp: GALERIA HMS VICTORY
Kamil Zoszak   

No mnie to wygląda na Naszego i poczciwego MM'a... Skala to 1:200

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
22-11-07 23:23  Odp: GALERIA HMS VICTORY
TomaszCiach 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Skala 1:200 z MM.Model jast trudny w budowie.Wykonanie go zgodnie z opracowanymi planami i opisem wymaga sporego nakładu pracy ,starannosci i precyzji. Jest wykonany w standarcie nic nie waloryzowałem, zresztą taki był zamiar. Olinowanie wykonałem takie jakie jest w planach wycinanki, czyli uproszczone ale przy skali 1:200 to i tak jak widać spora plątanina. Części do wycinania są bardzo małe, w gre wchodzy tylko skalpel 11. Imitacje kul armatnich sa zrobione z ziaren piasku.

 
23-11-07 07:47  Odp: GALERIA HMS VICTORY
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo fajny model. Nie wiem czemu Mały Modelarz jest tak często krytykowany na tym forum. A jak pokazuje nam Tomasz Ciach jak się chce to można skleić bardzo ładny model.
Szczególnie mi się podobają siatki hamakowe jakie zrobiłeś. No i rzeczy które ja bym zrobił inaczej to wyblinki. Zrobił bym czarne. I wytyki szalup powinny być w innym położeniu.
Ale i tak gratuluję bo niewiele jest na tym forum ludzi budujących żaglowce.
Naprawdę fajny model.

--
Pozdrawiam



dopisek moderatora
Mam prośbę do Ciebie w imieniu innych forumowiczów, przed edycją wpisu postaraj sie poprawiać błędy, niestety w Twoim poście jest ich sporo i to dość poważnych.
Myślę, że to wina pośpiechu ;-)

Rajkub

 
23-11-07 08:03  Odp: GALERIA HMS VICTORY
TomaszCiach 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Waldi wyblinki są białe-przynajmniej na tym ktory robi za muzeum w Portsmouth.Jesli chodzi o zurawinki łodzi to są tam gdzie chciał projektant, robilem tak jak w wycinance.Dięki za dobre słowo.Agresywna krytyka MM do mnie tez nie trafia.VICTORY pana Zuzańskiego to prawdziwa perelka,polecam wszystkim.Co do planów olinowania to ich pełny obraz byłby mile widziany , i podniosłby walory wycinanki.To moje skromne zyczenie na przyszłość.



Post zmieniony (23-11-07 09:23)

 
23-11-07 14:54  Odp: [Galeria] HMS VICTORY
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Masz rację że są w tym miejscu w którym powinny być. Ja napisałem że w innym położeniu.
Konkretnie bardziej pionowo. Bo takie położenie poziome było stosowane tylko w momencie opuszczania szalupy która normalnie wisiała na talii. A w położeniu marszowym wytyki były do góry tak że szalupa była wyżej tuż obok want.
Co do wyblinek to faktycznie na oryginale teraz są białe (teraz to zauważyłem). A na fotkach w starym Modelarzu są czarne. Widać Anglicy to zmieniają.
Ale i tak model fajnie się prezentuje.



Teraz chyba jest bez błędów.

--
Pozdrawiam


dopisek moderatora
Tak trzymać , dziękuję ;-)

Rajkub

 
23-11-07 18:01  Odp: [Galeria] HMS VICTORY
TomaszCiach 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Ok Waldi chyba masz rację z tymi żurawinkami,zmienie to ustawienie.Po prostu nie ma rysunku w wycinance jak powinny wisieć łodzie i z tego dym.Jeszcze raz dzięki za dobrą krytykę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024