FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-11-07 23:29  [Technika] - zalewanie superglue
sethodie 

 

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować Marcinowi G. za świetne relacje, w których pisał o metodzie zalewania superglue i Rowinowi za to, że mnie namówił do jej spróbowania.

Metoda daje super efekty, ale moment nakładania chusteczką superglue na sklejony model jest naprawdę przerażający. Stąd moja mała inowacja. W sklepie z zaopatrzeniem salonów kosmetycznych kupiłem klej do tipsów. Z opisu na buteleczce wynika, że jest to zwykły klej cyjanoakrylowy. Rewelacją jest natomiast pędzelek umieszczony w zakrętce, który nie zasycha i umożliwia bardzo łatwe i równe położenie warstwy kleju na modelu.

Spróbowałem tego wynalazku na kołpaku śmigła i kadłubie jakiegoś starego modelu i wszystko wydaje się działać ok. Klej taki można nabyć bez problemu na allegro. Jest bardzo dużo producentów i nie wiem czy ich produkty czymś się różnią.

 
23-11-07 10:01  Odp: [Technika] - zalewanie superglue
OzzY 

 

pisac, napisal.... ale jakis videotutorial lub przynajmniej komiks "step by step" tez by sie przydał..... wielu wciaz ma wątpliwosci (ja z reszta tez ;) )

 
23-11-07 10:15  Odp: [Technika] - zalewanie superglue
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Dobrze gada yy pisze OzzY, bez obrazków jakoś tak nijak ;)

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
23-11-07 13:32  Odp: [Technika] - zalewanie superglue
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Przydałby się jakiś poradnik:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
23-11-07 17:08  Odp: [Technika] - zalewanie superglue
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jak na razie mam przerobione zalewanie palców superglutem ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024