FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-11-07 22:13  [Galeria] Pagoda na FUSO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam okazję wstawić zdjęcia, surowego jeszcze stanu nadbudówki dziobowej "Fuso" z Answera.



Opracowanie nadbudówki zawiera dużo błędów oraz uproszczeń, które można można zrozumieć (co nie znaczy zaakceptować).
Żeby nie być gołosłownym wymienię kilka. Nie ma deflektora wiatru na jednym z poziomów (7 od dołu), a kształt tego pokładu nie odpowiada stanowi na 1944, tylko na 1937 rok. Kratownicowe podpory kilku pokładów są wariacją autorów na temat. Osłony pomostu nawigacyjnego nie odpowiedają stanowi na 1944 tylko znowu przedstawiają stan z 1937 roku.
Charakterystycznych podpór na 8 pokładzie nie ma wcale. Podobnie pominięto pomieszczenie, które Skulski nazywa: "electrical circuit room" (str.121 Anatomii). Przypuszczalnie dlatego, ze jego podłoga jest opuszczona w stosunku do pokładu na którym się znajduje. Tylna ściana jest uproszczona do jednej płaszczyzny, co pozbawia model niezwykle charakterystycznego elementu. Obie rzeczy wykonałem po swojemu.

--

 
09-11-07 22:38  Odp: Pagoda na FUSO [Z]
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Widzę, że prostoliniowości filarów nie udało się zachować. To cholernie trudne - moim zdaniem nie jest tak źle - z pociętych na kawałki filarów przy tylu pomostach trudno to zrobić.
Czemu nie robisz retuszu ?
Skoro napracowałeś się z oszkleniem to trochę dziwne odpuszczać bulaje.
Jeśli nie wycinać otworów na podpórkach to zamalowałbym je na ciemno. Właściwie powinny być wydrukowane z ciemnymi otworami - ręcznie trudno to czysto zrobić.
Świetne drugie i trzecie ujęcie.
Masz kadłub ?

--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (09-11-07 22:48)

 
10-11-07 12:09  Odp: [Galeria] Pagoda na FUSO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam kadłub, ale nie sposób zanieść go do fotografa.
Jak napisałem stan jest surowy. Zostało jeszcze drugie tyle roboty. Retuszowałem tylko cześciowo. Reszta po doklejeniu wszystkich dupereli. Kolor retuszu w rzeczywistości jest bardziej zbliżony do koloru wycinanki niż na tych zdjęciach. Na zdjęciach wygląda to koszmarnie. Aż mi się przestało podobać.


 
25-11-07 13:38  Odp: [Galeria] Pagoda na FUSO
wichura3 

 

Czy długość szkieletu pasowała Ci do długości pokładów. ?



Post zmieniony (25-11-07 16:02)

 
29-11-07 21:14  Odp: [Galeria] Pagoda na FUSO
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak. Szkielet kupiłem gotowy.

 
04-06-09 17:00  Odp: [Galeria] Pagoda na FUSO
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie wycinasz otworów w podporach pomostu..??

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024