FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
11-11-07 16:40  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

PiterATS: to, że w silnikach strumieniowych nie ma części ruchomych, nie znaczy to, że bezwzględnie są rurą. Oczywiście, w tych nie powinno być żadnych elementów w rdzeniu, światło powinno zostać, ale też musiałoby być wąskie - przekrój nie był jednostajny.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-11-07 20:06  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Sturmovik i tu się mylisz. Istnieją silniki strumieniowe zarówno o przekroju całkowicie okrągłym jak i dość skomplikowanym, zwiększającym stopień sprężania powietrza. Nie zmienia to jednak faktu, że w prezentowanym tu modelu, silniki powinny mieć prześwit i to dość spory.

--

 
11-11-07 20:09  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dla wyjaśnienia: wiem, że przekroje bywają różne, wliczając możliwość zastosowania stożka wlotowego regulującego dostęp powietrza. Co do tych tutaj, to się zgadzam, że powinny mieć widoczny kanał "na przestrzał", chodziło mi tylko o to, żeby nie był zbyt szeroki.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-11-07 20:35  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Monster sQbee   

Nie będę się wtrącał do tego typu dyskusji jako że nie należę do elitarnego w Polsce grona fachowców od silników strumieniowych, pozwólcie że załączę link do znanej stronki gdzie jest szkic wnętrza projektu, który nigdy nie został zrealizowany :
http://www.luft46.com/fw/fwtrieb.html
Zaznaczam, że część zaślepiająca silnik nie ma wyrysowanych łopatek sprężarki więc aż takiego straszliwego błędu nie ma.
Miałem okazję dotknąć silnik strumieniowy w MLiA w Krakowie (śmigłowiec JK-1 Trzmiel) jest to "po prostu" wyprofilowana rura więc całkowicie rozumiem Twoją uwagę.
Co do braku elementów w osi silnika - proszę poszukać w sieci czegoś więcej niż szkic opisujący zasadę pracy tego typu silnika jak również przyglądnąć się szkicowi na podanej przeze mnie stronce.
O ile pamiętam to rozmawiałem na ten temat z projektantem, i jest to przyjęte przez Niego uproszczenie - jeśli dla Ciebie PiterATS to dyskwalifikuje model - trudno, jest tyle innych, więc dla nikogo straty nie będzie, a jeśli to umożliwi poprawę opracowania silników - też będzie dobrze.

 
11-11-07 20:39  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Monster sQbee   

Kolejne zdjęcia:
1. Szkielety stateczników - mieszczą się w nich wysuwane elementy podwozia :

2. Szkielet centralnej części kadłuba - tutaj zamocowane będą ruchome płaty :

3.Wnętrze kabiny :

 
11-11-07 21:01  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Monster sQbee, a kto tu mówi o dyskwalifikacji modelu z powodu zaślepionego prześwitu? Każdy przecież będzie mógł sobie porpawić te detale we własnym zakresie.

--

 
11-11-07 21:15  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Passer Montanus   

Monster s. nie bądź Żyła - zdradź kto jest autorem tego hitu .Milośnikom Luft S-F ( tak nie do końca ) polecam np ostatnio wydaną "German Air Projects 1935-45 " vol.3 Bombers " Marka Rysia . W przygotowaniu następne tomy .

 
11-11-07 21:34  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Monster sQbee   

Zobowiązany jestem do zachowania milczenia - zarówno co do osoby Autora jak i Wydawcy, nie ma to nic wspólnego z tym, że istotnie jestem Żyła (od poczęcia).

Co do cyklu "German Air Projects 1935-45 " kupiłem tom I i przyznam, że rozczarował mnie - to samo a nawet znacznie więcej mam na stronce LUFT1946 i jak poszperam w sieci za free - na przykład wątpię aby w tomie III było tyle o przeuroczym Me-264 ile można znaleźć przy pomocy GOOGLE. Cena książki to miesięczna opłata za internet - więc dziekuję. A jak chcę mieć ładny obrazek to sobie wydrukuję i powieszę w ramkach. Czekam za to na drugi tom PKL Pana Cynka ;-) bo wydanie z połowy lat 70-tych ubiegłego wieku ma już dodatkową wartość antykwaryczną.

 
12-11-07 17:27  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Monster sQbee   

Dzisiaj skrzydełka:
1. Przymiarka - każdy płat sklejamy z trzech segmentów, płat na być zwichrowany (bo to "zaiste" płat i śmigło zarazem :

2. Sklejamy po kolei :

3.Na końcu każdego płata - silniczek :

 
13-11-07 20:01  Odp: [Zapowiedź] Focke Wulf TRIEBFLUGEL
Monster sQbee   

Ciąg dalszy:
1. Przód kadłuba:

2. Środkowa część - wirnik:

3. Tył :

4. Przymiarka - jak to będzie pasowało :


Reszta w piątek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024