FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-11-07 15:59  [Relacja/Galeria] Admiral Hipper - GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie mogąc się doczekać na Fuso z wyd. p. Halińskiego pomyślałem że zrobię sobie małą zaprawę z tym steteczkiem. Jest to moja pierwsza relacja na forum więc liczę na wyrozumiałość ,słowa krytyki jak i wsparcia.
Na początek okładka

jak zalecają szkielet nakleiłem na karton 1mm(jak zawsze najlepszy wg mnie jest do tego patex moment) , następnie wyciąłem i złożyłem na sucho

wszystko ładnie się składa i pasuje .
i błagam litości, to pierwsze pływadło jakie kleję od 15 lat



Krzys
Poprawiłem wyświetlanie zdjęć jako miniaturki! Przyjrzyj się przez edycje posta jak to wygląda i na przyszłość tak wstawiaj zdjęcia (na fotosiku wybierz miniaturka na forum (zdjęcie otworzy sie w pełnym rozmiarze), chyba 3 link od góry.)

Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

Post zmieniony (08-10-09 20:00)

 
08-11-07 16:34  Odp: [relacja] Admiral Hipper
przemo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

no i świetnie się zapowiada :) czekam na postępy w Twojej stoczni :D

--
----wyjęty z ram istnienia----

 
09-11-07 01:08  Odp: [relacja] Admiral Hipper
XYZ    

ładny model w dodatku w kamuflażu w jakim jest juz niedostepny u JSC w skali 1:400.
Dziwie Ci się ,że nie kupiłeś szkieletu wyciętego laserem . To juz powoli staje się chyba standardem. Naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie , nie mówiąc o jakości .

 
09-11-07 07:42  Odp: [relacja] Admiral Hipper
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"Dziwie Ci się ,że nie kupiłeś szkieletu wyciętego laserem . To juz powoli staje się chyba standardem."

Bez przesady. Dla mnie to nigdy nie będzie standardem, ale możliwą do rozpatrzenia opcją, po porównaniu, co jest dla wykonawcy ważniejsze (np. czas, pieniądze, zabawa z własnej pracy, lubienie lub nie sklejania szkieletów - ja akurat bardzo lubię sklejać i pasować szkielety, ale znam ludzi, dla których to strata czasu).

Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy chcą coś skleić, zrobić własnoręcznie, a nie kupować zabawki do składania.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (09-11-07 11:36)

 
09-11-07 08:25  Odp: [relacja] Admiral Hipper(GPM)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jest na kartonie 1 mm i wycinanie nie jest takie straszne, zresztą jak to napisał QŃ chyba na wycinaniu polega ta zabawa. zapomniałem dopisać że jest to tylko część nawodna , reszta jeszcze się wycina. Ogromnym plusem jest duża ilość wręg pomocniczych dzięki czemu szkielet nie skręca się .
Mam do was jeszcze pytanie - czy polecacie złożony na sucho szkielet zalewać klejem (łączenie wręg) czy jednak wklejać każdą wręgę, chodzi mi czy nie będzie go ściągać jak pozalewam łączenia klejem na bazie wikolu.

 
09-11-07 09:37  Odp: [relacja] Admiral Hipper
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

To nie zalewaj klejem na bazie wikolu, tylko polimerowym. Daje przezroczystą spoinę i nie powoduje zwichrowania papieru tak jak większość wikolowych. Poza tym idealnie nadaje się do przyklejania poszycia ponieważ nie wsiąka w papier :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
09-11-07 09:47  Odp: [relacja] Admiral Hipper
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Polecałbym raczej złożony na sucho szkielet punktowo połączyć np jakimś cyjanoakrylem, potem na spokojnie posprawdzać prawidłowość uzyskanej bryły (nie muszę chyba przypominać, że wręgi powinny pasować luźno - nigdy na ścisk). Na koniec można całość ładnie obciążyć (upewniając się, że podłoże na którym spoczywa model jest dostatecznie sztywne i nie ugnie sie pod dociążeniem szkieletu - taką przygodę miałem dawno temu z bliźniakiem Hippera, Prinz Eugenem - niby masywna ława wykrzywiła sie lekko pod naporem książek). Myślę że dobrym podłożem mogą być np. kuchenne blaty.
Tak przygotowany szkielet można pospawać wikolem i odłożyć spokojnie do całkowitego wyschnięcia kleju. Do spawania polecam strzykawkę z grubą igłą. Oczywiście kleju dajemy z umiarem (i najlepiej z obu stron klejonej wręgi. Wtedy nic złego nie powinno sie stać

--
pzdr
Kemot

 
09-11-07 09:50  Odp: [relacja] Admiral Hipper
Passer Montanus   

QN -dziwię się ,że sam nie produkujesz kartonu i tektury miałbyś wtedy pełną satysfakcję z uprawiania modelarstwa kartonowego .Poważnie mówiąc to powoli staje się trochę irytujące traktowanie modelarzy ,którzy korzystają z laserowych wręg ,części fototrawionych ,toczonych luf czy innych gotowych elementów za jakiś gorszych modelarzy niż Ci którzy dorabiają tysiące części nie patrząc przy ich dorabianiu ani na skalę ani na wiarygodność .

 
09-11-07 11:25  Odp: [relacja] Admiral Hipper
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"....dorabiają tysiące części nie patrząc przy ich dorabianiu ani na skalę ani na wiarygodność " - mógłbyś coś bliżej na ten temat? Bo coś mi się wydaje, że do mnie pijesz. Jak tak, to pokaż mi te tysiące części niezgodnych ze skalą i wiarygodnością. Pokaż, że możesz zrobić coś lepiej, że krytykując wiesz co mówisz, a nie jesteś teoretykiem - fantastą.

Czepnij się mnie w mojej relacji, pokaż co skopałem, może to pomoże mi w lepszym wykonaniu modelu, bo nie zawsze mam dostęp do pełnej dokumentacji, nie zawsze wszystko jestem w stanie dostrzec, zawsze coś pójdzie w wykonaniu nie tak. Jak chcesz sobie podyskutować merytorycznie, to rób to na konkretnych przykładach, we właściwym wątku, a nie zaśmiecaj bzdurami cudzych relacji pijąc do osób trzecich.

B.P. doradził Andreasowi wykorzystanie laserowego szkieletu, ja proponuję pracę samemu, bo według mnie będzie miał większą satysfakcję ze sklejania. Niech sobie Andreas sam wybierze, co mu bardziej pasuje.

Zresztą jak sam napisał: "chyba na wycinaniu polega ta zabawa" - więc po takiej wypowiedzi autora wątku nie za bardzo rozumiem Twoją, Passer.

A porównując 2 modele zawsze będę brał pod uwagę to, co ktoś zrobił, a nie kupił, bo to mnie akurat interesuje. I nie dorabiam do tego ideologi i dzielenia na "gorszych" i "lepszych". Są ludzie, którzy wykonują modele w standardzie, z wycinanki, tak, że ja nigdy do takiego poziomu nie dorosnę. Ale wkładają w to taką pracę, precyzję i serce, że budzi to we mnie najwyższe uznanie i szacunek. I nie ma tu nic do rzeczy, czy dodają blachy, laserki i nie wiadomo co jeszcze.

Passer, jak masz uwagi merytoryczne do mojego wykonywania modeli, to zapraszam do dalszej dyskusji w moich relacjach. Filozoficzne mnie nie interesują.
EOT

Ps. Zmodyfikowałem nieco poprzednią wypowiedź, dodając precyzyjniej co miałem na myśli pisząc na temat "standardu w kupowaniu laserków", co nie zmienia faktu, że wolę patrzeć na wyroby rąk własnych modelarzy.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (09-11-07 11:43)

 
09-11-07 20:54  Odp: [relacja] Admiral Hipper
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale dyskusja ,tego się nie spodziewałem. dzięki za rady . Oczywiście szkielet wycinany był z luzem nawet bałem sie czy nie będzie zbyt luźny ale okazał sie ok.Udało mi się skończyć część podwodną , razem prezentuje się całkiem okazale.
.
A przy wycinaniu szkieletu pomógł mi taki oto patent czyli dwa ostrza złączone a między nimi karton do uzyskania grubości wycinanych elementów może ktoś to wykorzysta przy wycinaniu szkeletu (choć pewnie nie jestem w tym pierwszy)
Teraz sklejanie tego w całość mam nadzieje że z pomocą waszych uwag uda mi się . A jeśli chodzi o deski montażowe to mam ich dużo gdyż robię meble do kuchni i mam dużo odpadów z blatów gr. 4 cm , są do tego niezastąpione. Pozdrawiam Andrzej

Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

Post zmieniony (09-11-07 20:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024