FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-11-07 16:13  [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Zacząłem pracę nad nowym modelem od podstaw. Będzie to wzorowany na niemieckim MP-40 i brytyjskim STENie pistolet maszynowy "Błyskawica" w skali 1:1. Budowę zacząłem od wykonania osłony lufy. Aby uzyskać rurę o ściance grubości 1 mm skleiłem 8 warstw cienkiego papieru posmarowanego grubą warstwą kleju polimerowego. Po nałożeniu każdej kolejnej warstwy naginałem coraz bardziej papier, a na koniec nawinąłem wszystko na kartonowej rurze po folii i przymocowałem gumkami. Po nabyciu 8mm wycinaka wytnę w osłonie 16 otworów.

Podobnie postąpiłem z komorą zamkową, z tym ,że na koniec włożyłem ją do środka kartonowej rury ponieważ mocowanie gumkami zostawia drobne wgniecenia. Klejony warstwowo materiał przed wyschnięciem jest plastyczny i dość łatwo się go formuje, a po wyschnięciu otrzymujemy solidny, twardy, lekko sprężysty materiał do dalszej obróbki.

Na koniec wykonałem obudowę mechanizmu spustowego z celownikiem przeziernikowym.

Pozdrawiam.

--

Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ



Post zmieniony (04-11-07 18:52)

 
04-11-07 17:37  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Jak kiedyś bedziesz potrzebował sklejacza testowego do tego pistolecika z lekka maszynowego to ustawiam sie pierwszy w kolejce.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
04-11-07 17:57  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Bebik   

W jakim stopniu "Blyskawica" byla wzorowana na MP-40?



Post zmieniony (04-11-07 18:07)

 
04-11-07 18:07  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
"w jakim stopniu "Blyskawica" byla wzorowana na MP-40?"
Cytat z Wikipedii: "Opracowując swoją konstrukcję wzorowali się na najlepszych dostępnych wzorach: pistoletach maszynowych MP40 i STEN. Na pierwszym wzorowano układ broni (magazynek dołączany od dołu i składana kolba), z drugiego zapożyczono konstrukcję mechanizmów." Według mnie Wikipedia nie jest zbyt dobrym, fachowym źródłem, ale na pierwszy rzut oka widoczne jest ogólne podobieństwo budowy do MP-40.
Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
04-11-07 18:15  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Bebik- Błyskawica przejęła od MP-40 min. teleskop, który osłaniał sprężynę uderzeniową zamka i zmniejszał szybkostrzelność. Potem jednak uproszczono ten mechanizm i pozostał on w formie szczątkowej. Sebb- na temat zamka zwróciłem Ci uwagę na Kartonworku;-)

--



Post zmieniony (04-11-07 18:18)

 
04-11-07 19:10  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Bebik   

Dzieki za odpowiedz. Pytalem bo bron palna to nie moja dziedzina, a ciekawosc czeba zaspokoic.

 
06-11-07 19:24  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Tutaj znajduje się ciekawy artykuł na temat tego historii, budowy, użycia pistoletu. Od siebie dodaję porównanie podstawowych danych Błyskawicy, [Stena Mk II] i {MP 40}.
Zasada działania: Odrzut zamka swobodnego
Kaliber:9 mm 9x19 mm Parabellum
Masa bez magazynka(kg): 3,22/[2,8]/{4kg}
Długość z rozłożoną kolbą(mm):730/[762]/{833}
Długość ze złożoną kolbą(mm):556/[---]/{630}
Długość lufy(mm):197/[197]/{248}
Szybkostrzelność teoretyczna(strz./min.):560/[540]/{400}
Ogień skuteczny(m):???/[180]/{200}
P.S. Dzisiaj zabieram się za klejenie rączki, kolby i stopki z charakterystycznymi trzema błyskawicami:

Pozdrawiam.

--

Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ



Post zmieniony (06-11-07 20:22)

 
06-11-07 20:08  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

... a za mną chodzi od dawna coś takiego...




kiedyś już zacząłem go wykreślać i może na własne potrzeby ukończę ten projekt...

pozdr. Łukasz

--

 
06-11-07 20:20  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Lazarus- a fuj, toż to jest straszne paskudztwo;-)

--

 
06-11-07 20:59  Odp: [Relacja] Pistolet maszynowy Błyskawica 1:1 od podstaw
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

no co Ty;-))) fajna plastikowa maszynka;-P

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024