FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
31-10-07 10:58  [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich fanatyków kartonu.
Już kilka razy zabierałem głos na tym forum a teraz chcę zaprezentować część mojego modelarskiego dorobku.
Nigdy wcześniej nie prezentowanego publicznie.
Ciekaw jestem jak go ocenicie i prosił bym o uwagi na temat jakości jeszcze nie ukończonego modelu fregaty USS Constytution.
Mój model jest w skali 1:130







Miłego oglądania

--
Pozdrawiam


Witaj! Poprawiłem linki do zdjęć, przyjrzyj sie ich strukturze i na przyszłość tak wklejaj (skopiuj link z okienka Miniaturka na forum zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze): i wszystko)
Pozdrawiam
Krzys

 
31-10-07 11:02  Odp: [USS Constytution] pierwsza prezętacja
kari   

Ładny, nawet bardzo.Uwagę zwraca podwodzie.
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------



Post zmieniony (31-10-07 11:50)

 
31-10-07 11:16  Odp: [USS Constytution] pierwsza prezętacja
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jakby to powiedzieć. Jest co oceniać:)) Robi wrażenie. Pięknie wykonywany model.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-10-07 11:32  Odp: [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To na prawdę jest z kartonu? Wygląda jak model drewniany, niesamowite...

--
Sven

HMS Ark Royal

 
31-10-07 11:55  Odp: [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za poprawienie linków.
Postaram się zastosować do rady.

W nie długim czasie postaram się wkleić jeszcze kilka zdjęć z drobnymi elementami wyposażenia które już jest ale jeszcze nie zamontowane.

Model jest z kartonu. Fajnie że nie widać tego, bo właśnie o to mi chodziło. Skoro oryginał jest drewniany to i model na drewniany powinien wyglądać.

Czekam na dalsze uwagi.

--
Pozdrawiam

 
31-10-07 14:17  Odp: [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witaj piękny model, a czy to nie jest przypadkiem fornir? A może stosowałeś okleinę do mebli?

Pozdrawiam

 
01-11-07 13:50  Odp: [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam Waldi.
Model robi wrażenie i mam w związku z tym kilka pytań.Znam oryginał opracowania Fly-Model tak więc stąd te pytania:
1.Czy aby nadać burtom kolor drewna malowałeś je czymś, jak tak to czym zdradź technikę jak uzyskałeś ten efekt.
2. Czy dno oklejałeś dodatkowo wyciętymi w foli samoprzylepnej cegiełkami płyt miedzianych.
3. Czy spasowanie części kadłuba nastręczało jakichś trudności, czyli czy były jakieś problemy w sklejalności kadłuba.

Z góry dziękuje za odpowiedź i na Boga daj więcej zdjęć, pokładu, dziobu itd.

 
03-11-07 15:20  Odp: [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Wykonanie pierwsza klasa :) Czy model ten jest budowany na podstawie wydania z Fly-Model Nr 120 ?
Niecierpliwie czekam odpowiedzi na pytania, które zadał Jarod. Poza tym z czego wykonałeś dekoracje? I czy dalszy ciąg budowy modelu będzie prezentowany na forum w formie relacji?
Gorąca prośba o jak najwięcej zdjęć.

--

 
05-11-07 08:40  Odp: [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie
Ja to jestem zakręcony. Chyba się jeszcze nie obudziłem bo napisałem długi post a pużniej wyszedłem z forum bez wysłania go. I piszę jeszcze raz.

Cieszę się że moja praca wzbudziła takie pozytywne zainteresowanie.

Model faktycznie jest budowany na podstawie wycinanki z Fly-Model.
Co do pasowania części to nie mogę na to pytanie odpowiedzieć bo to wersja pomniejszona. Oryginał 1:100 a mój nietypowo 1:130.
Wszystkie części były przerysowane i pomniejszone.
Całość jest wykonana z tektury 1 mm i kartonu technicznego. Nie używam żadnych fornirów czy oklein meblowych.
Kadłub jest wykonany z tektury wręgi i poszycie. Poszycie z pasków tektury szerokich na 5 mm zwężanych do dziobu i rufy tak żeby uzyskać odpowiedni kształt kadłuba. Nierówności wypełnione szpachlą i całość wyszlifowana. Nadburcia są z szerokich pasków tektury z wyciętymi wszelkimi otworami.
Całość jest oklejona "deskami" z kartonu. Efekt cieniowania desek uzyskałem w następujący sposób. 1 pomalowałem arkusz kartonu mocno rozwodnioną plakatówką i odpowiednim kolorze (kolor dobrany na oko). Na arkuszu zostawiając mocno widoczne mazaje po pędzlu. 2 po wyschnięciu pociąłem deski. 3 okleiłem kadłub tak przygotowanymi deskami. Deski w przypadkowej kolejności brane z kupki, dzięki czemu nie można odtworzyć na kadłubie mazajów po pędzlu widocznych na arkuszu przed pocięciem.
Dno modelu jest oklejone elementami z pomalowanego kartonu. Karton był malowany natryskiem dwa razy. Pierwsze malowanie przed wycinaniem blach, drugie po oklejeniu już całego dna. Krawędź kartonowych blach była biała i było to widać na oklejonym kakłubie dlatego pomalowałem jeszcze raz całość.
Elementy zdobnicze również są kartonowe tylko kolor farby jest inny (złoty). Efekt wypukłości detali płaskorzeźb starałem się uzyskać przez warstwowe klejenie kartonowych elementów np. orła. Na fotce widać że głowa jest osobnym elementem przyklejonym na skrzydła, a na to jest nałożona tarcza z flagą.
Postaram się umieścić więcej zdjęć modelu i oczywiście w miarę postępów w budowie zamieszczać nowe fotki. Niestety nie będzie to szybkie tempo.

--
Pozdrawiam

 
05-11-07 09:05  Odp: [Relacja/Galeria] USS Constytution pierwsza prezentacja
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Waldi ja poproszę artykuł do Fanatyka Kartonu !

Ja się mecze z fornirami a tu taki efekt z kartonu można wycisnąć!
P.S.
W tajemnicy Ci powiem, że na początku chciałem Ci przenieść watek do "Okręty" z adnotacją, że modele drewniane tam się pokazuje:o) ale na szczęście się powstrzymałem.

--
Fanatyk Kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024