FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-10-07 11:47  [Relacja/Galeria] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Witam serdecznie w kolejnej relacji z budowy "samolocika" spod znaku "AH".
Samolot, chyba znany jak żaden inny, więc i problemów ze zdjęciami oryginalnej "dziewiątki" nie będzie problemu.

Jeszcze nie przebrzmiało echo dyskusji o teoretycznych błędach i nieścisłościach w tym modelu, a tu możecie zobaczyć jak to będzie w praktyce.

PROŚBA: Nie komentujcie jakości wycinanki p. Halińskiego tylko to co widać na fotkach, oraz ewentualne moje spostrzeżenie odnośnie sposobu budowy.
Oczywiście część ogonowa będzie zbudowana po zakupie kolejnego "KA" z ERRATĄ.


To tyle tytułem wstępu.

Zwyczajowa okładka


Tu jest arkusik wycinanki tuż po impregnowaniu specyfikiem jaki stosuje "mistrz Marcin" tj. Capon + rozpuszczalnik nitro w mojej proporcji 3:5


A tak powstaje modelik, staram się powycinać wszelkie otwory w kabinie, wyszło jak wyszło, ale to mój debiut.
dziurki wycinam w ten sposób: wszystkie zaznaczone punkty wycinam jeszcze przed naklejeniem na usztywnienie,
a następnie wycinam otworki w kartonie i szlifuję go po niezadrukowanej stronie w celu usunięcie "ząbków po igle"
i do tak przygotowanego elementu doklejam drugą stronę starając tak aby "się zgadzało" patrząc pod światło.


Wewnętrzne poszycie kabiny zostało rozcięte na wysokości wręgi cz.12+12a. Celem tego zabiegu jest zdobycie materiału z odpowiednim kolorem jak zapas. miejsce to jest całkowicie osłonięte więc koloru tam nie widać.
Zrobiłem to tak że nakleiłem część 12 i 12a na karton 0,5mm następnie po wycięciu obu zostały oszlifowane w celu uniknięcia
błędów różnic kształtu. Po tym zabiegu z części 12 odciąłem miejsce poniżej miejsca naklejenia cz.12b to w celu zachowania osi symetrii

Zespół cz.12 został oklejony z wydruku na brystolu.


Elementy wyposażenia kabiny wzorowane są na relacji Marcina G.
Tu uwaga dla sklejających: elementy 1e+1f powinien być naklejony bliżej tablicy przyrządów, a na rysunku jest zaznaczony w miejscu cz.1i+1j, oraz brakuje miejsca na element cz.4 (na rysunkach "spicie Vb" jest prawidłowo)

To tyle na dziś.
Prace trwają nad wręgą z fotelem.


--

Post zmieniony (04-04-13 13:35)

 
27-10-07 12:09  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No to powodzenia! Będę uważnie śledził tę relację.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-10-07 14:48  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

a co z budową Bf -109? :D

 
27-10-07 15:10  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Bartas - BF-109 "ostał się" na działce tak jak Jak 1b (ten pierwszy) i tam będą budowane "metodą wakacyjną" więc relacji z BF'a nie będzie.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
27-10-07 16:36  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jakl zwykle miło będzie popatrzeć na Twoje zmagania.
Otworki już na mnie zrobiły wrażenie :))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-10-07 20:40  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

QNiu po twoich "armatkach" do LEUTZE to po prostu nie uwierzę, że cokolwiek może na tobie zrobić wrażenie, choć miło że się podoba.
W nagrodę masz małe zbliżenie


--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
28-10-07 14:27  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Dziś chciałbym przedstawić już prawie kompletny zespół fotela (podobno prawie robi ogromną różnicę), ale do rzeczy:
dobrze dobrać farbki do retuszu to nie złe wyzwanie i nie źle się nagimnastykowałem aby to jakoś wyglądało
(oj przydałby się druk dwustronny oj przydałby) ale jakoś to wyszło.
Jest to mieszanka plakatówek koloru zielonego, czarnego, białego, żółtego i czerwonego. mieszane na tzw. czuja.



Elementy pasują do siebie wprost wyśmienicie, więc fotelik odkładam do pudełeczka i biorę się za wyposażenie prawej ściany i pozostałych elementów kabiny.
Drobnica straszna, ale skoro tak to zaprojektowano, to też da się zrobić.

--

Post zmieniony (04-04-13 13:35)

 
28-10-07 14:34  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Hej, hej. Budowa idzie z kopyta. A dla mnie to najfajniejszy etap - wypełnianie wnętrza kabiny tą drobnicą. Żal potem zamykać całe to cudeńko poszyciem i owiewką :((
Patrzę pilnie i uczę się.

--
Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

 
29-10-07 09:57  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dobrze że go sklejasz łatwiej będzie się mi zdecydować czy uzupełnić nim kolekcje czy kasę zatrzymać na kolejny temat. Robota jak zwykle pierwszożędna.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-10-07 19:57  Odp: [relacja] Spitfire Mk IXc (Kartonowy Arsenał 3/2007)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Jendroma Benignum - mi też daje to dużo frajdy. Zakrywam następnie poszyciem i po kłopocie :-)) (zostają fotki, wspomnienia i świadomość że to tam jest)
Piterski -postaram się nie zakrywać kabinki do najbliższego spotkania na QWKAKu to sobie popatrzysz.

Dziś powoli kończę wyposażenie kabiny "tej z prawej strony" trochę drobnicy jest już na miejscu.
Jak do tych czas problemów brak, wszystko pasuje doskonale.
Elementy "pudełkowe" kształtuję metod podpatrzoną u pitera w jego relacji z budowy SBD-3 Dauntless



Tu taka mała przymiarka do fotela (trzyma się "siłom woli")


PS. Zostało mi jeszcze pare dziurek do zrobienia i po kłopocie.
Ufff.... druga strona została.

--

Post zmieniony (04-04-13 13:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024