FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-10-07 18:03  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie pamiętam który już segmant mi nie pasował, ale też coś takiego miałem; był to chyba ten z fotelem i następny. Pasuj na sucho, to da się zrobić. Skończ go, czegoś się na pewno nauczysz. Jak go odstawisz, bo Ci coś tam nie pasuje, możesz to samo pomyśleć przy następnym modelu. Mi się udało, Ty możesz go skleić. Powodzenia!

 
21-10-07 19:12  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
Passer Montanus   

Bartas nie chcę Cię na siłę zmuszać do sklejania tego modelu ,ale może jeszcze spróbuj rozciąć cz.4 na dwie części ,powstanie wtedy drugie łączenie na górze ,nie będzie go jednak widać ponieważ zostanie zasłonięte przez naklejoną tam część 7.
Ja ten model zacznę rewitalizować jak tylko zdobędę dobre zdjęcia silnika na których będą dobrze widoczne kolektory .

 
21-10-07 19:37  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Passer - jeśli rozciąłbym cz. 4, to musiałbym równiez 5 i 6 a tam będzie już to widac i te cyferki będa nieciekawie wyglądać :/


k_natlenie - mógłbys napisac jak dokładnie poradziłes sobie z tym problemem? :D

pozdrawiam

 
21-10-07 20:14  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Model mam już sklejony, więc nie pamiętam numerów części. Pamiętam, że po sklejeniu segmentu z kabiną pilota i kolejnego za nim, ten drugi był za mały. Po prostu nie przyłożyłem do siebie poszycia żeby sprawdzić, czy pasuje, i nie oszlifowałem sąsiednich wręg, podstawowy błąd. Odkleiłem więc wręgę z fotelem pilota od poszycia, zmniejszyłem ją, i przykleiłem spowrotem. Pasuj wszystko na sucho, i powinno być dobrze.

Jakbyś chciał, możesz pokombinować z kolektorami spalin. W modelu to są rurki doklejone od tyłu do cylindrów, w rzeczywistości wyglądało to trochę inaczej. Innych zdjęć niż w linkach które już masz nie mam, ale na tamte zdjęcia myslę mogą Ci pomóc.

Pozdrowienia!

 
21-10-07 20:17  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

a poszycia nie docinałeś?

 
21-10-07 20:21  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
Passer Montanus   

Bartas po to rozcinasz u góry cz.4 ,aby zwiększyć jej długość ,wtedy nie będziesz musiał rozcinać cz 5 i 6 . Ewentualne sztukowanie cz.4 zasłoni cz.7.
Może pokaż jednak efekty dotychczasowego sklejania .

 
21-10-07 21:00  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Poszycia nie docinałem. Najlepiej jak pisze Montanus pokaż jak Ci idzie, może lepiej będzie coś doradzić.

 
21-10-07 21:35  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

ok jutro wstawie tu zdjęcia, (relacji na razie nie będe otwierał bo nie wiadomo co z tego wyjdzie), bo szczerze to nie za bardzo rozumiem tak "na sucho" co rozciąć aby skrócić, czy wydłużyć. Mam nadzieje, że pokażecie jutro o co chodzi :D. Licze na Was :)

pozdrawiam

 
22-10-07 17:45  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Witam, daje fotki (sorry za jakośc, ale słońca za oknem nie ma i już nie ta pora dnia, ale wcześniej nie mogłem)

Tutaj nie pasujące kolory...



A tutaj te różnice w długości poszycia. Części od 1-3 sa takie same i od 4 –6 takie same, więc musiałbym skracać więcej niż 1 część a nie ciekawie to bedzie wyglądac...myśle, że zaczne budowe Ki-61 Hien



pozdrawiam

 
10-11-07 13:10  Odp: [pytanie] P-26 z Answeru
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Passer jeśli jesteś jeszcze zainteresowany Boeingem prześlij mi jakiś adres .

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024