Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
20-10-07 12:36  [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
KPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9

- 1

Witam wszystkich!

Oto mój następny samolocik z papieru: niezwykłej urody Martin K.III Kitten. Ponoć nie latał za dobrze, no ale wygląda nieziemsko :)
Model wydany przez WAK, opracowany przez Dawida Furczaka. Opracowanie to REWELACJA. Nie stwierdziłem żadnego błędu pasowania, po prostu jak klocki LEGO! Serdeczne polecam!

Oto fotki:

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

Odpowiedz na tę wiadomość 

20-10-07 12:43  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
kopajt 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1

- 1

Piękne cacuszko :)

Z czego zrobiłeś osłonę piasty śmigła ?

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

20-10-07 12:43  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
messer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 13

- 39

Nie sądziłem, że z tego maluszka może wyjść taki fajny model. Podziwiam :)

20-10-07 12:51  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
KPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9

- 1

Piasta śmigła jest sklejona z części wycinanki (2 stożki). Troszkę podtłoczona na gumce, oblana CA i pomalowana srebrzanką.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

20-10-07 13:14  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
mikoaj68 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

- 4

Panie Pawle czy można prosić o relacje?
Bardzo ładne tłoczenia na płatach i kadłubie ,rewelcyjne kółeczka i wogóle modelik super.
Nigdy bym nie zwrócił na niego uwagi gdyby nie ta galeria ,bo jest to konstrukcja raczej mało znana.Chyba sobie sprawię tego maluszka.
Pozdrawiam Tomasz.

21-10-07 11:11  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
KPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9

- 1

Dziękuję za komentarze. Panie Tomaszu - uznanie ze strony takiego eksperta od "druciaków" jak Pan jest szczególnie miłe, choć na pewno nieco na wyrost :).
Nie robiłem żadnych fotek w trakcie budowy więc nie mogę wstawić relacji.
Wstawię jedynie kilka fotek porównawczych z innym myśliwcem, aby pokazać jak groźna była ta maszyna:

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:

21-10-07 20:21  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Stealth 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24

- 1

KPawle, pozwól że i ja przyłączę się do gratulacji... Bo model zaiste piękny. Mam prośbę - czy mógłbyś napisć coś na temat sposobu wykonania przez Ciebie kół, a konkretnie szprych?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

21-10-07 22:40  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Qrchak 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4

- 2

Stealth napisał:

> Mam prośbę - czy mógłbyś napisć coś na temat
> sposobu wykonania przez Ciebie kół, a konkretnie szprych?

Wygląda tak jak zaleca instrukcja ;o) Jakiś oring na przykład + szprychy wykonane wg. szablonu.

Jest mi niezmiernie miło oglądać ten modelik zwłaszcza w takim wykonaniu jak Twoje.

--

Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

Post zmieniony (21-10-07 22:40)

21-10-07 22:48  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
KPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9

- 1

Szprychy wykonane są według zamieszczonego w wycinance szablonu, z drucika odzyskanego z jakiegoś wina :). Szprychy kształtowałem owijając tymże drucikem drut o średnicy 3mm i dociskając końce do siebie. Po obcięciu swobodnych końców drutu powstawał oczekiwany kształt "omegi".

Schemat montażu przedstawia rysunek:

Najpierw do obręczy przyklejałem 4 szprychy z jednej strony, rozmieszczone co 90 stopni, potem w środku doklejałem piastę i na koniec zestaw 4 szprych z drugiej strony, przesunięty o 45 stopni względem pierwszego zestawu.

Pozdrowienia,
Paweł

--

Wypociny:

Post zmieniony (21-10-07 22:50)

21-10-07 23:13  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Stealth 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24

- 1

Dziękuję.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

21-10-07 23:35  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Qrchak 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4

- 2

Dokładniej to kółka powinny wyglądać tak:

W modelu nie było za dużo miejsca, więc miałem wybór albo rysunek na okładkę albo instrukcja ;o)
Jednakże z powodu wielkości tego modelu i niewielkiej ilości użytecznych materiałów na taki błąd można przymknąć oko.

--

Homo homini lupus est.

21-10-07 23:41  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
BeBe 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Dokładnie i przy okazji te "szprychy" robiły za amortyzatory. Bardzo dużo pomysłów racjonalizatorskich miał ten wspaniały samolocik ;-)

--
#popieramstrajknauczycieli

21-10-07 23:54  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
KPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9

- 1

Przyznam się, że mając do dyspozycji jedynie szablon szprychy i widok koła w rzucie bocznym rozważałem również jako "równie prawdopodobny" układ szprych "na zakładkę". Układ ze szprychami "na przemian" wydał mi się jednak lepszy ze względu na większą (prawdopodobnie) sztywność boczną obręczy, a tak naprawdę przeważyła łatwość wykonania koła w tym wariancie :).
Qrchak - szczere gratulacje za ten model. powtórzę jeszcze raz - spasowanie to REWELACJA!

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:

27-12-07 12:34  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Monster sQbee   

KPaweł - w tym modelu zaproponowano druciki 0,5 mm jako dźwigary - jaki drut zastosowałeś (dorwałeś gdzieś sprężynowy ?) bo mój 0,5 mimo, że stalowy jest bardzo giętki i raczej nie spełni swej funkcji ;-)

27-12-07 13:23  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
KPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9

- 1

O ile pamiętam to był drut 0,8mm.

--
Wypociny:

27-12-07 14:40  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Qrchak 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4

- 2

Monster sQbee możesz nawet dać drut 4 mm, tylko z tego co pamiętam żeberka mają wysokość ok. 1mm. Ja zastosowałem drut miedziany 0,5 i spełnił zadanie, bo poszycie jest wystarczająco sztywne. A te "dźwigary" są tam w sumie tylko po to żeby żeberka się qpy 3mały i do prawidłowego zamocowania lotek w górnym płacie.

--

Homo homini lupus est.

27-12-07 14:43  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Monster sQbee   

Dziękuję za info - model ma gotowy do sklejania (powycinany szkielet i kadłub) ale jakoś te żeberka mnie zrażają właśnie - i tak czeka od ponad roku ;-)

27-12-07 14:44  Odp: [Galeria] Martin K.III Kitten - WAK
Qrchak 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4

- 2

No to do dzieła, nie ma się czego bać, to tylko papierki ;o)

--

Homo homini lupus est.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018