FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-10-07 18:25  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dzisiaj walczyłem z relingami głównej nadbudówki. Po wyposażeniu mostka i zamontowaniu pięterka wraz z przegrodami (chyba przeciwsztormowymi) przyszła kolej na druciki. Walkę uważam za przegraną - toż to trzeba bandy krasnali - stoczniowców aby zrobić te wszelkie żelastwo! Wielki podziw mam dla tych którym to wychodzi - ja uważam sprawę za skopaną. Malowanie trochę toto ratuje, ale gdybyście widzieli po klejeniu... Na całe szczęście nie zrobiłem fotek :-)
Aby już miał ten kadłubek wygląd okrętu domontowałem główny nawiewnik oraz komin. Na dachu ustawiłem reflektor.



Na koniec zdjęcie całości (na dzień dzisiejszy) z nastawioną drugą nadbudówką. Po wojnie relingowej mam dość i postanowiłem trochę odpocząć. Chyba wrócę do samolotów...



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
23-10-07 19:01  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Jeśli masz robić modele jednostek takich jak ta to nie wracaj na razie do samolotów ;)

--
Pozdrawiam
___________________________

 
24-10-07 11:31  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

fitter, nie przesadzaj, całkiem przyzwoicie to wygląda, nawet z bliska, a tym bardziej z pewnej odlagłości ;-)
No i nie kombinuj z samolotami, tylko klej, bo bardzo ładny okręt powstaje i nie zapominaj, że jeszcze kilka fajnych polskich okrętów zostało do opracowania, hehe

No i jednak zacznę Cię namawiać, żebyś ten model wydał. Wprawdzie nie wiem, czy byłoby zainteresowanie takim mało znanym i słabo uzbrojonym polskim okrętem ;-), ale ja i mój syn już jesteśmy gotowi sobie po jednym kupić!

To jak, wydasz go?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
24-10-07 17:36  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Panowie - skończyc ten model to skończę na pewno - tym bardziej, ze go obiecałem serdecznemu przyjacielowi. Co do wydania to nie mnie namawiajciea Wydawcę - ja inwestuję tylko czas i trochę drutu z papierem, On więcej ;-)
Chwilowo jednak, zarówno z braku zapału jak i czasu (to drugie bardziej) robię sobie przerwę - przynajmniej do czasu Lubelskiego konkursu. Na Krasnystaw postanowiłem jednak go skończyć :-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
07-11-07 13:12  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

I stało się - ogarnęła mnie niemoc tfurcza lub zmęczenie materiału. Aż chce się powiedzieć "żeby tak się chciało jak się nie chce". Przez kilka dni zrobiłem bardzo mało - żurawiki, reling, maszt i surówkę szalupy. Wanty i sztagi zamontowałem wklejając w pokład druciane pętelki. Nie wiem tylko, gdzie zamontować na dole olinowanie, które ma przechodzić przez bloczki na reji...
W sumie to do skończenia modelu pozostało już niewiele, ale niemoc jest wielka...





--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
07-11-07 14:13  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo ładnie!
Nasunęła mi się taka wątpliwość, czy żurawiki łodziowe nie były jednak stalowe, a nie mosiężne....?
I pytanie - skąd taki kolor masztu?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-11-07 16:23  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Wszystko można przemalować - zarówno żurawiki jak i maszt. Kolory robię z głowy, bo dokumentacja jest mniej niż mierna. Zakładam, że maszt o wysokości niecałych 13m mógł być "drzewniany" - jeśli był stalowy to go "pacnę" na kolor burt. Żurawiki również.
Niestety jak widać po ilości wpisów temat nie cieszy się popularnością i rad typu "co robić i jak to powinno wyglądać" jak na lekarstwo. A ja niestety nie jestem marynistą :-(

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
07-11-07 21:55  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Tak na chłopski rozum to nawet drzewniany maszt pewnie był malowany.
Żurawiki raczej na pewno w kolorze burt, relingi raczej też. Poręcze też bym pociągnął kolorem.
Co do skąpej dokumentacji, to poszukaj może tu:
http://www.fow.aplus.pl

--
Pozdrawiam
___________________________

 
08-11-07 07:33  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Toff - z całym szacunkiem, ale nie zgodzę się z Tobą. Faktem jest, ze to ORP - a więc nie statek a okręt (tą różnicę nawet taki laik jak ja wyłapałem;-), jednakze jest to okręt hydrograficzny we "flocie cywilnej" i to po remoncie a właściwie przebudowie. Zakładam więc, ze w odróżnieniu od okrętów typowo wojennych wszelki mosiądz został wyczyszczony z farby i niezamalowany. Zurawiki - faktycznie mogły być stalowe i pomalowane. Co do masztu to nie mam pojęcia, ale jeśli został wymieniony, co jest wielce prawdopodobne, gdyż "Czajka" ma inne żurawie i dwie szalupy, to mógł zostać drewniany.
Niemniej jednak dziękuję za link i już proszę chłopaków z FOW o pomoc. Nawet jeśli ja popełnię błędy, to może ktoś w przyszłości ich uniknie.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-11-07 11:56  Odp: [Relacja] ORP Pomorzanin II - projekt własny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dzisiaj dalszy ciąg szalupy, jednak wyłączyłem go do osobnego wątku. Tutaj tylko fotki, zeby relacja była pełna ;-)



A tak wygląda na swoim miejscu - żurawiki jednak przemalowałem.




--

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (08-11-07 13:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024