FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-10-07 00:52  [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam wszystkich.

Po długiej przerwie, spowodowanej zaliczaniem egzaminów poprawkowych na studiach, postanowiłem powrócić do swojego ulubionego hobby, a wiec modelarstwa kartonowego:)
Tym razem chciałbym wyjść z domowego ukrycia i zaprezentować szerszemu gronu odbiorców.
Jest to moja pierwsza relacja z budowy na forum, a modelem jest brytyjski czołg z I wojny światowej Mark Mk IV Male. Od razu zaznaczam że będzie ona bardzo powolna, gdyż jest to spowodowane pisaniem pracy licencjackiej.


Na razie wykonałem tylko cześć szkieletu i muszę przyznać ze jest on dosyć pracochłonny, poza tym posiada kilka błędów w opracowaniu. Nie są one zbyt rażące ale uprzykrzają życie.




Ps. Relację dedykuję Szebiemu, który od dłuższego czasu namawiał mnie do zaprezentowania się na forum:)

Pozdrawiam.

--

 
14-10-07 02:47  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Hehe! Wreszcie Pierożek!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
14-10-07 08:19  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dombrek, czy możesz napisać coś więcej na temat błędów, o których wspomniałeś?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
14-10-07 09:48  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zawsze mnie facynował ten czołg :) Będę tu zaglądał. Start bardzo fajny !

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
14-10-07 10:04  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Ryszard Borowiak   

No dobrze, a jakie to bledy?

 
14-10-07 10:29  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam ponownie
Właściwie to chciałem tylko wspomnieć że model posiada takowe błędy, a wyszedł z tego wątek przewodni. Otóż jak już wcześniej wspominałem nie są one zbyt rażące i łatwo da się z nimi uporać, a wiec chodzi o to że w niektórych częściach "ząbki" nie pasują do otworków docelowych w innych częściach (mam nadzieje ze mnie ktoś zrozumie) przez co trzeba sie ich po prostu pozbyć, np w części "K" miejsce na takowe ząbki jest nie w tym miejscu co powinno być, przez co trzeba się ich pozbyć z części "B" która ma być prostopadle przytwierdzona. Tak samo jest z częściami "L" i "M" które powinny być połączone ze sobą pod kontem a w ogóle nie pasują do siebie.

No i to wszystko co zdążyłem na razie zauważyć, tylko nie piszcie że się czepiam:)

--



Post zmieniony (14-10-07 13:03)

 
15-10-07 09:55  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
ZzB   

Hej.
Z przyjemnością popatrzę, bo lubię takie brzydale :)
Miej tylko świadomość, że nie robisz Mk IV a bliżej niesprecyzowaną hybrydę.
Mk IV np NIE MIAŁY tych charakterystycznych żaluzji na bokach (boczne chłodnice pojawiły się dopiero w Mk V razem z silnikiem Ricardo).
Natomiast w Mk V inaczej wyglądała zabudowa stropu (w Mk IV i w modelu jest jedna wystająca "nadbudówka" w Mk V - dwie).
Popatrz tu: Mk IV
...i tu :Mk V
Wariacje "na temat" robiły Ruskie. Na fotkach z wojny domowej natrafiłem na egzemplarz podobny do tego z wycinanki (zresztą nomen omen pod nazwą "Ricardo").

Ale - pominąwszy realia historyczne - model robi się przyjemnie (przyznaję, że ja też popełniłem go bez specjalnych przeróbek, co prawda w 1/35 i z blachy puszek po piwie a nie z kartonu)
Zdjęcie nienajlepsze, ale 5 lat temu skazany byłem tylko na kamerę internetową

No i rzecz jasna zasiadam w pierwszym rzędzie widzów :)

Pozdrowionka
ZzB

 
15-10-07 11:47  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Oglądam z zainteresowaniem traktując relację jako "daja-vu".
Też sklejałem ten model, jednak z pierwszego wydania. Swoje wrażenia opisałem w artykule zamieszczonym onegdaj w "Kartonowym Fanie", wraz ze zdjęciami gotowego modelu.
Szkoda, że w nowym wydaniu ( wnioskuję po ostatniej stronie okładki - w pierwszym wydaniu był rysunek "złożeniowy" całego modelu na żółtym tle) tych błędów nie poprawiono , ale w końcu są to takie błędy , które nie uniemożliwiają sklejenia atrakcyjnego modelu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-10-07 17:53  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam.
Tak więc z Twoich informacji ZzB wynika że sklejam coś pośredniego miedzy wersją Mk IV a Mk V, taką przejściową czyli Mk. IV i pół:)
Przejrzałem dostępne zdjęcia tego czołgu we wszystkich wersjach i nie znalazłem czwórki z bocznymi chłodnicami, ba nawet na okładce modelu jest bez nich. Tak więc dlaczego autor zamieścił je w planach?? Nie mam zielonego pojęcia:/
Jednocześnie chciałbym nadmienić iż nie będę dociekał prawdy historycznej i nie planuję likwidowania chłodnic, gdyż nie chce zepsuć modelu, raczej pozostanę przy wersji tej jaka jest:)

Tak Mariusz jest to nowe wydanie modelu z roku 2005, rysunek złożeniowy znajduje się w środku na ostatniej stronie "grubszego" kartonu i właśnie szkoda że nikt nie pokusił sie o poprawienie tych błędów, szczególnie że nie pozbyto się chłodnic:/

Pozdrawiam

--



Post zmieniony (15-10-07 18:32)

 
20-10-07 21:35  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Dzisiaj skończyłem szkielet lewego układu jezdnego i wyszło coś takiego



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024