FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-10-07 19:25  [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Zebrałem się w końcu na odwagę i zamieszczam moją pierwszą relację na forum.
Wybór padł na Wydawnictwo Pana Halińskiego i model ORP Orkan opracowany przez Pana Andrzeja Domadzierskiego.



Model opracowany w skali 1:100.

Jest kilka powodów dla których wybrałem do relacji ten model :
po pierwsze - jest to model łatwy do wykonania, na którym mogę doskonalić swoje umiejętności
po drugie - zawsze bardzo wysoko oceniam modele drukowane przez Wydawnictwo Pana Halińskiego
po trzecie - jestem zapalonym "okręciarzem"


Opracowanie zawiera 2 arkusze formatu A4 z częściami szkieletu oraz 4 arkusze z pozostałymi elementami



Wszelkie uwagi, zarówno te pozytywne jak i negatywne , mile widziane.
Pozdrawiam
--

Nazar

Post zmieniony (12-10-07 19:44)

 
12-10-07 19:42  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Nazar, jeśli już zakładasz relacje, to dobrze by było, żeby od razu znalazły się w niej jakieś zdjęcia modelu, a nie samej okładka. Druga sprawa, to rozmiar Twoich zdjęć - jeśli kolejne fotki w tej relacji będą takiej wielkości jak ta którą zamieściłeś, to wielu forumowiczom może nie starczyć cierpliwości przy ich ładowaniu;-) Krótko mówiąc - 1,3 megabajtowy olbrzym to zdecydowana przesada. Zadbaj o to następnym razem:-)
Życzę powodzenia.

--
pozdrawiam
Piotr


 
12-10-07 19:47  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Jesli możesz zamieszczaj troche "lżejsze" fotki, te u mnie ładuja się baaaaardzo długo.

pozdrawiam

 
12-10-07 20:09  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Następne fotki postaram się umieścić o mniejszym rozmiarze.
Pozdrawiam

--
Nazar

 
12-10-07 20:52  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli chodzi o krótką charakterystykę okrętów tej klasy ( w nomenklaturze NATO - SASSNITZ ), to wygląda ona następująco:

- wymiary : długość całk. - 49,8m, szerokość - 8,65m,, zanurzenie - 2,2m.
- kadłub okrętu zbudowany przez stocznię VEB PEENEWERFT w WOLGAST, wyposażony przez Stocznię Północną w Gadńsku
- załoga to 33 oficerów, podoficerów i marynarzy




--
Nazar

 
12-10-07 21:14  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Zero reakcji na dobre rady... gigantyczne zdjęcia- nie, dziękuję. To nie dla mnie Szybko pewnie tu nie zajrzę.

--

 
12-10-07 21:26  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
W takim razie jak się zmniejsza wielkość zdjęcia?

Może teraz będzie lepiej







--

Nazar

Post zmieniony (12-10-07 22:01)

 
12-10-07 21:57  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Faktycznie, bycze foty ;)
Zmniejszasz rozmiar i wagę GIMP-em bądź innym free programem graficznym.

Przeglądarka grafiki IrfanView też posiada taką opcję, możliwości jest duuuużo.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
12-10-07 22:03  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Proszę sprawdzić, teraz powinno byc lepiej.....jak nie to walczę dalej.
Pozdrawiam

--
Nazar

 
12-10-07 22:19  Odp: [ Relacja ] ORP ORKAN - Kuter rakietowo - artyleryjski. ( Wydawnictwo AH )
kari   

Najciekawsze jest to, że w tym opracowaniu ten okręt nie ma nic wspólnego z rakietami.
Po prostu ich nie posiadał.
Pomijam wyrzutnię rakiet S-2M, bo to nie te rakiety decydują o klasie "rakietowy".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024