FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-10-07 16:53  [Relacja] Prince of Wales GPM
blade 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Po dosyc dlugich przemyśleniach, postanowiłem po raz pierwszy na forum przedstawic swoja relacje. Wybor padł na Prince of Wales nie bez powodu - GPM po prostu mi "leży" a okret spodobał mi sie juz dawno temu... ;)
Mysle ze bedzie to dosyc szybka relacja (przynajmniej na razie) bo mam to szczęscie albo i nie, od maja przebywania na L4 ;)

No ale do rzeczy...

Po ogolnym zapoznaniu sie z modelem juz jakiś czas temu, sobotniego wieczoru przystąpiłem do dzieła, a efekty na razie czterodniowej pracy przedstawiam poniżej ;D

Ps. w modelarstwie jeszcze raczkuje chociaz cały czas sie czegoś ucze, dlatego prosze o "wytykanie" wszelkich błędów i o ewentualne porady.

Pozdrawiam.



--

------------------------------------------------------------------

Koko dżambo i do przodu ;)

 
09-10-07 18:52  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
blade 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Jeszcze jedna rzecz tylko mi przedtem z głowy wyleciało .. ;)
Ktos moze wie gdzie mozna kupic/ zamowic fajna gablote na okret ??
Potrzebuje na Bismarcka co by go nie czyscic co tydzien :/

--

------------------------------------------------------------------

Koko dżambo i do przodu ;)

 
09-10-07 19:39  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Hmmmm cóż mogę powiedzieć. Przydałyby się zdjęcia w dziennym świetle ponieważ na tych nie widać istotnych rzeczy (np. łączenia pasów poszycia). Z tego co widzę, to oceniam iż jest to poprawnie sklejony kadłub z jednym "ale" - wyraźnie widać iż na prawej burcie, na środku okrętu pas pancerny w dziwny sposób uciekł w górę (patrząc od dziobu) a następnie opadł w dół na swoje miejsce - choć może to być spowodowane załamaniem się światła.

Co do gabloty - najprościej chyba zamówić u szklarza choć koszt będzie raczej wysoki (zapewne na okręt wielkości Bismarcka od ok. 160 do 200 złotych).

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
09-10-07 22:15  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Za 150-200 zł zamów sobie gablotę z plexi - możesz to zrobić w każdej agencji reklamowej która zajmuje się reklamą zewnętrzną.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
10-10-07 00:20  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
piotras 20   

Noo nastepna relacja z tego okrętu. Mam nadzieje że ją ukończysz mam również tego potworka ale jak narazie nie sądze żeby wylądował pod nożem.
Będe śledził twoją relacje z zapałem i zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie.
POWODZENIA !!!

--
Butapren, potęga modelarzy

 
15-10-07 17:16  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
blade 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam.

Z roznych powodow przez ostatnie dni niewiele przybyło..
Dokonczyłem poszycie burt - lewa strone oraz przygotowalem szkielet nadbudowki dowodzenia (na sucho rzecz jasna)

"kapek" specjalnie dla Ciebie doslownie kilka minut temu zrobilem foty i mam nadzieje ze zobaczysz to co Cie interesowalo.. co do prawego pasa pancernego - niestety masz racje :| nie do konca mi wyszedl ale wyciagnolem wnioski i lewy mam nadzieje ze bedzie ok - dla mnie moze byc ;)

Moze jeszcze dzisiaj pokaze foty z budowy stery, wałów i srób okretu.

Pozdrawiam




--

------------------------------------------------------------------

Koko dżambo i do przodu ;)



dopisek moderatora
Mała rada, kiedy przenosisz linki do zdjęć z fotosika, to kopiuj drugi adres w kolejności "Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze): [ pomoc ] Nowe!", nie pierwszy. Wtedy po kliknięciu w miniaturkę na Forum od razu otworzy się duże zdjęcie bez całej otoczki reklam.

Rajkub

 
18-10-07 12:04  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
blade 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich.
No ok, foty beda w pełnym rozmiarze tyle ze robie je w dosyc duzej rozdzielczosci - co by lepiej było widac i raczej trzeba je zapisac zeby ogladnac .. ;) no ale ok ;]

W takim razie kolejne foty z pracy ;)



--

------------------------------------------------------------------

Koko dżambo i do przodu ;)

 
18-10-07 21:23  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Cóż że zdjęcia w monstrualnej rozdzielczości skoro ziarno straszne więc i tak nie wyraźne?
No i do tego balans bieli - trzeba by ustawić prawidłowo aparat.

 
19-10-07 00:13  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
piotras 20   

A mnie się zdjątka podobają !!. Czy mi się zdaje ? czy na rufię burty są niedopasowane ?? bo wydaje się jakby była szpara. ale ogólnie jest wporządku ważne ze model jest klejone bardzo czysto. mi osobiście się zdarzy upaprać model kleje i dlatego potem maluje bezbarwnym lakierem.

--
Butapren, potęga modelarzy

 
22-10-07 22:37  Odp: [Relacja] Prince of Wales GPM
blade 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam .. Powoli ale zawsze do przodu powstaje nadbudówka nr 1.



--

------------------------------------------------------------------

Koko dżambo i do przodu ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024