FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-10-07 11:45  [Relacja/Galeria] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wiatm,

Parę dni temu zacząłem sklejać wydany u sąsiadów model rosyjskiego samolotu Anatra Anasal. Trudny raczej nie jest, więc postanowiłem, że dodam w nim coś od siebie.



Na początek silnik. Wyszło tak sobie, następnym razem lepiej dobiorę grubość drutów. Nie jestem pewien, czy cylindry nie są za krótkie, po włożeniu do osłony nie dochodziły do otworów w niej zrobionych. Póki co tak zostanie.



Osłonę zaszpachlowałem cellonem z talkiem i pomalowałem metalizerem. Elipsę wokól wąskich otworów z tyłu osłony wytłoczyłem na zwilżonym papierze od wewnątrz przy użyciu drutu w tym kształcie. Wokół osłony na super glue przyklejona jest żyłka. Mistrzem w szpachlowaniu nie jestem, i bawić z tą osłona dalej już mi się nie chce.



Miejmy nadzieję, że wyjdzie w miarę zdatny do oglądania.

Cdn.

Pozdrowienia!



Post zmieniony (06-04-09 17:59)

 
07-10-07 15:42  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Będę śledził relację z nadziemską uwagą

 
07-10-07 22:20  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dziś jeszcze udało mi się zmodyfikować kabinę. Pomyślałem, że ją trochę uplastycznię. Na papierze wyglądała tak:



Przerobiłem ta część, żeby wyglądało to tak:



Fotele miały nadrukowane wzorki, nie wiem co to miało imitować. Natłoczyłem je śrubokrętem dla efektu, ciut lepiej wyglądają.



Kabina wygląda teraz tak:



I to na dziś tyle,

Pozdrowienia!

 
07-10-07 22:23  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
Iskra 

 

>Fotele miały nadrukowane wzorki, nie wiem co to miało imitować.

"Z daleka", czyli na miniaturce, wygląda to jak fotel pleciony z wikliny.
A przy okazji - z czego zrobiłeś te wręgi, z zapałek? Fajnie wyglądają :-)

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

--

Polska młodzież skleja polskie modele!

Post zmieniony (07-10-07 22:24)

 
08-10-07 16:10  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Słupki w kabinie to lekko oszlifowana wykałaczka. Nie wiem jak z grubością, ale pasowały do nadrukowanaego wzoru. Dziś nie dam już raczej rady, ale jutro spróbuję skończyć kabinę, i przykleić ją do osłony silnika.

Pozdrawiam!

 
08-10-07 19:29  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Hmm... nie znam konstrukcji tego samolotu, ale sądząc po innych druciakach to nie powinny być "słupki" o przekroju okrągłym. Jeśli kadłub był skonstruowany na drewnianym szkielecie to raczej powinny być kwadratowe, jak cała reszta ramy. Cienkie kreski, które miałeś na oryginalnej ściance to najprawdopodobniej imitacja wykrzyżowania naciągów, które ładnie zaznaczyłeś.
A tak poza tym to bardzo ładnie Ci wychodzi.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
03-11-07 23:04  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sporo miałem ostatnio innych rzeczy na głowie oprócz klejenia, i stąd mały przestój. Postanowiłem zmienić słupki w kabinie z imitujących metalowe rurki, na drewniane.



Zmieniłem też druciki przy cylindrach na cieńsze.


Pierwszy raz spróbowałem zrobić obręcze zegarów z kroplą lakieru w środku. Wyszło tak sobie, następnym razem bardziej rozrzedzę farbę.


W modelu był błąd w oznakowaniu, w kokardzie na kadłubie był błękitny:


a wszędzie indziej taki:


Błękit przemalowałem akwarelą maskując resztę taśmą papierową, wyszło tak:


Skończyłem też szlifować osłonę silnika i wkleiłem obicia wokół stanowisk załogi. Zrobiłem je z igielitu i pomalowałem.


Na koniec to, co zrobiłem już dzisiaj, czyli usterzenie ogonowe z oddzielnymi powierzchniami sterowymi. Jestem nawet zadowolony.


Całość na dziś wygląda tak:


Mile widziane komentarze, pozdrowienia!

--

 
03-11-07 23:14  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Na cylindrach niepotrzebnie nagniatałeś żebra. Owszem, miały dwa wręby od góry, ale 'miększe' - cylindry miały brązowe koszulki połączone igelitowymi rurkami (chłodzenie wodne). Jak chcesz, poszukam zdjęcia, ale musiałbym skanować.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
03-11-07 23:39  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Chciałem tu, żeby cylindry wyglądały mniej więcej tak:


Od góry przykleiłem rozcięty wpół igielit, niżej, te żebra, to żyłka 0,22. Jak widać nierówna na wszystkich cylindrach, ale jakoś odlegle myślę przypomina kształtem to, o co chodziło w oryginale. W ogóle, to po sklejeniu silnika i włożeniu go do osłony okazało się, że cylindry są za krótkie. Powinny być dłuższe ok 2mm i lekko wystawać przez otwory jak tu


Ale robić mi się drugi raz tego silnika już nie chce, przy nastepnym modelu będzie lepiej.

--

 
04-11-07 09:56  Odp: [Relacja] Anatra Anasal
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo mi sie podoba,że w relacji posiłkujesz się zdjęciami archiwalnymi i muzealnymi oryginału! Ułatwia to nam ocenę modelu.
Sam miałem wątpliwości co do grubości "drucików" w silniku , a po zobaczeniu fotki prawdziwego silnika mi przeszło...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024