FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-10-07 23:23  [Relacja/Galeria] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam Wszystkich,

Postanowiłem zaryzykować i pokazać się ze swoją pierwszą na tym forum relacją. Tą samą relację prowadzę na innym forum w ramach konkursu tam się odbywającego.
Ta relacja miał być jedną z wielu relacji modelu którego popularność jest bardzo duża i kolejne jego galerie ,chyba już powoli nie powodują tyle emocji co model po raz pierwszy pokazany na szerokim forum. Mowa tu oczywiście o Jedenastce z MM-a bardzo dobrze opracowanej przez znanego nam wszystkim Pana Pawła Mistewicza.



Uważam ,że każdy powinien skleić i mieć ten model w swojej kolekcji, więc moja praca z tym modelem wcześniej czy później i tak by nastąpiła. Dobieranie kolorów i przygotowania były już zakończone . Przeglądałem już tylko zdjęcia i relacje z budowy tego modelu( nie wspomnę ,że dużo tego jest). Nagle jednak natknąłem się na jedyną relację z budowy Jedenastki z Fly Model.Tutaj

A tutaj okładeczka tego modelu:



Nagle doznałem olśnienia ,że gdzieś w czeluściach mojej kolekcji modeli mam ten egzemplarz. Rozpoczęcie budowy PZL P11c z MM miała rozpocząć cykl relacji związanych z pomysłem mojego szefa dotyczącą budowy modeli samolotów które nierozerwalnie były związane z historią i tradycjami jednostek których kontynuatorem jest 1 Eskadra Lotnictwa Myśliwskiego w Mińsku Mazowieckim. Przypomnę tylko ,że Model z MM-a jest w barwach 113 Eskadry Myśliwskiej, a model z FLy Model w barwach 111 Eskadry Myśliwskiej. Obie jednostki wchodziły w skład 1-go Pułku Lotniczego. Jeśli ktoś chce sobie poczytać jakie jeszcze inne jednostki są związane z 1-szą Eskadrą w Mińsku Maz. To zapraszamTutaj

Model jest projektu również znanego i cenionego projektanta Pana T. Grzelczaka. Mając obydwa modele przed sobą i nie mogąc się zdecydować który z nich skleić dla szefa postanowiłem wykonać oba. Moim celem nie jest porównywanie i ocenianie wyższości jednego modelu nad drugim, ale poprawne i estetyczne ich wykonanie. Nie można porównywać czegoś co dzieli prawie 10 lat od chwili wydania jednego i drugiego modelu.

Mam nadzieję ,że wam się spodoba ten pomysł i jeszcze raz zapraszam do oglądania i komentowania relacji.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja/Galeria] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Partyzant 12570 05-10-07 23:23
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Partyzant 924 05-10-07 23:27
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
BeBe 667 05-10-07 23:37
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Partyzant 592 05-10-07 23:51
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Iskra 545 06-10-07 11:05
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Rafał Ż. 597 06-10-07 11:38
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Partyzant 783 06-10-07 20:13
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Rafał Ż. 602 07-10-07 18:51
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Qba 619 07-10-07 19:46
 Odp: [Relacja} PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model  nowe
Korsarz 635 07-10-07 19:58

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024