FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-10-07 13:51  [Relacja/Galeria] Sensuikan I-19 ''Otsu-Gata''
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam :)

Krótki opis modelu:
Wyd. Military Model (AH)
skala 1:200
Papier kredowy

Model chodził mi po głowie od ładnych paru lat jak kot koło ciepłego mleka ;) Ma dość skomplikowana bryłę kadłuba toteż oklejanie papierem kredowym będzie nie lada wyzwaniem...
Budowę rozpocząłem dobre 2 tygodnie temu, teraz mam dostęp to aparatu więc prezentuję co do tej pory zrobiłem.

Na pierwszy ogień poszła drobnica:



Wodnosamolot E14Y1 "Glen":



Przyszła pora na szkielet:



Jeszcze raczkujące poszycie...



Pozdrawiam
c.d.n.

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (10-05-09 22:39)

 
05-10-07 18:37  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zapowiada się ciekawa relacja. Drobnica wyszła świetnie. Szczególnie podoba mi się działko plot. Powodzenia!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-10-07 08:57  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam!!!
Model bardzo ciekawy . Bardzo podoba mi się samolocik:-)Szkoda że nie zdecydowałeś się na skalę 1:100 I -25 . Czekam na dalszą część relacji .
Pozdrawiam

 
06-10-07 10:03  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja jak do tej pory połamałem sobie na tym modelu zęby... Z uwagą będę śledził Twoją relację i w oparciu o nią spróbuję dokończyć mój model...

 
31-01-08 00:12  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam was! Miałem dłuższy zastój z modelarstwem. Skończyła mi się sesja więc postanowiłem się przłamać i wrócić do mojego modelu. No dość ględzenia o mnie, czas przejść na temat modelu.

Papier kredowy dał się i mnie we znaki, nie lada sztuka coś z niego zmajstrować. W dodatku to moje pionierskie przedsięwzięcie z tymże rodzajem kartonu, toteż efekty marne i małozadowalające. Były momenty, że model miał już szybować, co nie znaczy, że się jeszcze nie nadarzą. Jeśli chodzi o mnie, jestem niezadowolony ;(. Zdjęcia wam wszystko pokażą, oceńcie to sami.

Stan poszycia włożonego na "sucho" na szkielet. Tutaj pokusiłem sie o sklejenie na raz na paski poszycia z dwóch cześci, 2/3 od dziobu i 1/3 od rufy okrętu. Oto efekty:



A oto jak to wyszło to padło po sklejeniu. Dodałem kil i coś typu płóz przeciw wywrotnych:



Aktualnie pracuję nad podstawką. Została ona wykonana z miękkiej pleksi, takiej, że dało się bez problemu operować nożykiem. Projektowałem na oko ;). Postanowiłem okleić ją tapetą samoprzylepna imitującą drewno, tak jak to zrobiłem w przypadku podstawki pod TONE. Tak prezentuje się podstawka wraz ze stanem modelu na dzień dzisiejszy:



Bądźcie łaskawi dla laika kredowego kartonu....

Pozdrawiam szebi!

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (31-01-08 10:37)

 
01-02-08 09:18  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziś w nocy powstał napęd wraz ze sterami:



Okleiłem również podstawkę:



Pozdrawiam!
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-02-08 12:17  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo mi się podoba Twoja praca - sam męczę ten model i doceniam to co do tej pory zrobiłeś. Wygląda dużo lepiej niż mój - zresztą niedługo będzie można dokonać małegp porównania:) Podstawka też ekstra - pięknie wykonany napis, a kadłub wykonałeś w mej opinii bardzo OK. Stery ruchome z tego co widzę - oklaski:) Pytanie - jak z pasowaniem części poszycia? Ja w kilku miejscach musiałem sporo podszlifować wręgi - oklejki okazały się za małe o jakiś 1-1,5 mm.

Pozdrawiam - życzę wytrwałości w pracy!

 
01-02-08 14:24  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Stachowitz z pasowaniem poszycia było naprawdę różnie. Ja sklejałem tak: najpierw skleiłem jakoś w całość dziób, potem na paski przykleiłem segment pokładu, później cały pasek i zawsze trzebabyło cos dociąć po obwodzie paska żeby krawędź pokład-pasek była równa. Następnie czynność powtarzałem, znowyu kawałek pokładu i tyle pasków poszycia sklejanych metodą " na paski" jaka była długość pokładu. W części poszycia za kioskiem musiałem z prawej strony docinać pasków, ale nie na krawędzi składania kolejnych tylko na krawędzi łączenia z pokładem i to aż 5 mm z lewej strony patrząc od tyłu. Paski okazywały sie za długie! ( co mnie bardzo zdziwiło). gdy miałem już te dwa cygarka jak na zdjęciach wyżej, nasadziłem tylko na szkielet i przykleiłem punktowo. Co przy kredzie nie było takie proste ( trzeba uważać, by nie odcisnąć szkieletu na poszyciu). Przy sterach też było troche główkowania co pierwsze a co drugie żeby mieć dojście zanim zabuduje sie stery, a wszystko jest ze soba ściśle powiązane.
Dzięki za miłe słowa, w realu ten model naprawde nie jest taki OK. Czekam z niecierpliwością na relację odwetową :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-02-08 21:49  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziś skromnie:

Coś w rodzaju ograniczeń do cumowania:



Gondole burtowe:



Stery głębokości na dziobie. Były czerwone więc przmalowałem szarą Pactrą:



pozdrawiam!
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-02-08 21:50  Odp: [Relacja] Sensuikan I-19 "Otsu-Gata"
ROBO 

 - 10

...to co napisałes nie napawa optymizmem ,a szkoda bo okret ładny jest !!
zycze powodzenia w ukonczeniu modelu .

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024