FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-09-07 21:14  [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam!

Chciałbym zaprezentować swój świeżo ukończony model, bardzo popularnego ostatnio myśliwca Spitfire. Zdaję sobie sprawę że pokazywanie kolejnego modelu tego samolotu, zwłaszcza na tle ostatnio prezentowanych pięknych modeli Szanownych Kolegów, jest nieco karkołomne, no ale jak już go ulepiłem to go pokażę :).

Model jest z wydawnictwa MODELIK, zaprojektowany przez Krzysztofa Fiołka. Ogólnie klei się go bardzo przyjemnie, spasowanie elementów jest niemal perfekcyjne. Posiada jedynie kilka denerwujących błędów: za krótka podłoga kabiny (o parę milimetrów) oraz złe umiejscowienie wręgi zamykającej segment kabiny pilota. Wycięcie na dźwigar sugeruje, że wręga "należy" do segmentu zawierającego kabinę, co później powoduje, że nie chowa się ona w ramę oszklonego garbu za owiewką kabiny. Podobna historia jest ze szkieletem skrzydeł - wycięcia na lotki są za wąskie o grubość tektury. Nieco dziwny wydaje się również profil okapotowania silnika w jego tylnej, górnej części i jego przejście w kadłub - ale tutaj nie jestem pewien czy sam czegoś nie zepsułem.
Jak już pisałem, pozostałe elementy pasują do siebie idealnie. Opisane błędy są raczej łatwe do wykrycia i wyeliminowania a model jest moim zdaniem godny polecenia.

Oto fotki:
(Przepraszam za tło)



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
29-09-07 21:23  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
Seweryn 

 

GENIALNIE sklejony model. Gratulacje

--
Seweryn

 
29-09-07 21:24  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Czy Kolega to przypadkiem nie pomylił for modelarskich?
Tu jest forum KARTONOWE, a Kolega wyjeżdża z plastikiem.





Model SUPER!

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-09-07 21:28  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Rewelacja.
Jak to się robi, proszę o kolejne modele z relacją.Niektórzy mogą zwątpić w swoje umiejętności.

pozdrawiam

--

 
29-09-07 21:31  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Halo, ja nie widzę żadnych łączeń...wyciosałeś go z jednego kawałka kartonu?:D taki joke, model GENIALNY!!!!!!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-09-07 21:35  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
kisiel motorcycl   

Nie zły Spitfire! Ładnie wykonany ale mam mieszane uczucia... może to dlatego ze mój model tego samolotu (MM) wyglądał... hm...troche (bardzo!!!) inaczej i to nie z wady opracowania lecz z mojego braku doświadczenia. Ale ogółem galeria OK! (wykonanie modelu wspaniałe...jak nie z papieu!!!)
--
Gratuluje i pozdrawiam!!!

 
29-09-07 21:38  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
kari   

Piękny model, perfekcyjnie wykonany. Uwagę zwraca wczesny oryginalny kamuflaż "dzień-noc".
W zasadzie nie ma do czego się "doczepić", no chyba, że do zbyt "lśniących" opon i (moim zdaniem) troszeczkę za "chudych" goleni (ale to może jest złudzenie optyczne):-).
Wielkie brawa !
Pozdrawiam.



Post zmieniony (30-09-07 13:41)

 
29-09-07 22:02  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ja mam kilka pytań jeszcze odnośnie Twojego modelu:
1)czym retuszowałeś?
2)czym lakierowałeś?
3)osłona kabiny - kupna czy samoróbka?
4)czym kleiłeś?

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (29-09-07 23:56)

 
30-09-07 11:29  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Dzięki za komentarze :).
Retusz jak zwykle - temperami.
Lakier "na wierzchu" to werniks akrylowy w sprayu firmy Talens. Przedtem części były impregnowane caponem.
Osłona kabiny kupiona w GPM - dedykowana do Spitfire MkV (chyba z Gomixu).
Model klejony butaprenem (podklejanie szkieletu, mocowanie poszycia do szkieletu), klejem polimerowym (głównie oszklenie kabiny), cyjanoakrylem (wszelkie łączenia na styk).

Pozdrowienia!
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
30-09-07 11:55  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
Thunder909 

 

Piekny model. Naprawde nie widac zadnych zlaczen. Kolpak smigla jak z plastyku ,reszta tez perfekcyjnie zrobiona.
Jak retuszujesz te polaczenia ze ich nie widac ? Czyzby tak jak Marcin Grygiel z cyjanoakrylem a potem "suchy" retusz i lakier bezbarwny ?
Naprawde ladny i czysto zrobiony model.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024