FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-10-07 20:05  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Lotek niestety nie zrobię bo nie mam przy sobie części, dopiero w środę

--

 
11-10-07 19:40  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witam po przerwie,
zafascynowany Spitkiem Marcina Grygiela, a konkretniej techniką zalewania glutem, postanowiłem samemu się przekonać jakby to było.....
kiedy tam myślałem na czym tu potestować wzrok utkwiłem na Jaczku;-)))



Na pierwszy rzut poszło łączenie oklejką statecznika pionowego z poziomym, a następnie oklejki skrzydło - kadłub wraz z wlotami powietrza. Oklejka statecznika wyszła całkiem sympatycznie, choć do perfekcji Marcina dzielą mnie lata świetlne;-), gorzej wygląda łączenie oklejek skrzydło - kadłub. Na lewej oklejce powstał biały nalot, ale w tym etapie prac nie przejmuję się tym specjalnie, gdyż element ten będzie przecierany suchą pastelą (nie używam farb Humbrola) - mam nadzieję że zamierzony efekt wyjdzie zadowalający. Najważniejsze - w sobotę będę malował cały płatowiec aerografem. Tym razem jednak użyję do testu lakieru Humbrolowskiego (mieszanki matu i połysku). Jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
Ze względu na to że nie ma (nie spotkałem się) owiewki do Jaka-3 postanowiłem użyć do części tylnej i limuzyny - owiewki do Jaka1b z AH. Wiatrochron zaadoptowałem z jakiejś innej owiewki (nie wiem z czego ona była), dopasowując jej specyficzny kształt.
W sobotę przedstawię efekt malowania....

pozdr. Łukasz

--

 
12-10-07 09:21  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

:) Nie ukrywam, że podziwiam Twoje silne nerwy Łukasz …. chyba na chwile obecną nie jestem w stanie przemóc się i zaglutować model, przetrzymać dziwnie wyglądający okres miedzy ostatecznym pomalowaniem matem. Nadal się tego boję, dlatego muszę po swojemu walczyć z łączeniami. Może właśnie przez te obawy moje modele wyglądają zwyczajnie :).Natomiast na 100% przekonałem się do lakierowania i niebawem w nowym modelu wypróbuję je. Czekam z niecierpliwością na sobotę żeby zobaczyć efekt po lakierku i proszę, jeżeli można dużo zdjęć :).

Pozdro na maxa ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
13-10-07 14:46  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Berp, moje nerwy to już dość duży kłębek... dziś rano stwierdziłem że nie będę się już bawił w taki modelarski masochizm;-))) Zadzwoniłem więc do GPIKP (Generalnego Prezesa Iluzji Kartonowych Bajerów) - Marcina Grygiela aby wyszlochać mu do ramienia, to co mi na sercu leży;-))))..... A leży mi na sercu to całe ciapranie modeli;-)))
Byłem skłonny dzisiaj rano pokazać Jaczowi kosz, ale sroga ręka MG pokazała mi znak "STOP" - usłyszałem głos" bądź mężczyzną", testuj na nim różne techniki. I tu mnie, jak uderzeniem w potylicę postawił MG do pionu;-)))
poniżej dzisiejsza porcja wcierania suchych pasteli, jeszcze coś wymyślę, aby model wrócił do normy;-)))
Jedno jest pewne - zalewanie SG to żmudna praca i wymagająca wiele cierpliowości. O tą ostatnią warto się starać....






pozdr. Łukasz

--

 
13-10-07 16:51  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Łukasz, jak Twoja rodzina wytrzymuje to zalewanie SG? Jest to świetny specyfik, o wielu możliwościach, ale śmierdzi ohydnie.

 
13-10-07 17:02  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Robię to w pracy;-)))

--

 
13-10-07 19:55  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Też testowałem na swoim jaczku zalewanie SG , zefektów zadowolony nie byłem -odrobina więcej wypełnienia i robi się brzydka matowo chropawa powierzchnia,którą trzeba jakoś wygladzić i zabarwić.Testowałem również metodę na zalewanie spoin vinavilem (to taka płynna wersja wikolu) barwionego plakatówkami ,po nałożeniu na szew chwilkę czekam ok.1/2 min. i nadmiar delikatnie ścieram wilgotną szmatką ,na koniec po wyschnięciu wcieram w złącze proszek pastelowy.
Pozdrawiam Tomasz.



Post zmieniony (13-10-07 19:57)

 
13-10-07 23:15  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Panie Fuczaldo ale o co Panu chodzi???

kurde dla mnie model wygląda kozacko, czysto, zgrabnie, a elementy glutowane i retuszowane wygladaja jak plastikowe!! i o to chodzi!! powiedzmy stanowcze NIE kartonowym zabawkom!!

dla mnie robota gitarra, bryła modelu do pozazdroszczenia, więc otrzyj łzy chłopie ważący ponad stówke i do roboty!!

 
25-10-07 14:34  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie po przerwie,

z jaczkiem niby z górki, a czasu mi brakuje aby go skończyć. Praca ruszyła na pół gwizdka, ale nie mam ostatnio czasu aby siedzieć nad nim w pracy;-) Do tej pory udało mi się skończyć wydechy, owiewkę kabiny...


więcej już wkrótce...

pozdr. Łukasz

--

 
25-10-07 19:41  Odp: [Relacja] Jak-3 ORLIK MK
Iskra 

 

Łukasz, co to za białe pole na półce za plecami pilota? Czy to imitacja podstawki pod radio, czy też zapomniałeś o wklejeniu radiostacji?

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

PS. Zaglądam, kibicuję i podziwiam

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024