FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-09-07 11:47  [relacja] Ford Tfc - Modelik 8/04
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Ponieważ prace nad Fokkerem chwilowo ;-) wstrzymane, postanowiłem zrobić sobie mały wyskok w świat pancerki i skleić Polski samochód pancerny z 1920r. Forda Tfc z wydawnictwa Modelik nr 8/04. Na pierwszy rzut oka model łatwy do sklejania, lecz czy tak będzie w rzeczywistości to się dopiero okaże. Z tego, co pisze autor wydania to Ford Tfc był pierwszym samochodem pancernym zaprojektowanym i zbudowanym w Polsce jest to bardzo interesująca wzmianka. No, ale może przejdę do samego modelu i tak jak we wszystkich swoich modelach przed przystąpieniem do jakichkolwiek robótek wszystkie arkusze zaimpregnowalem wcześniej rozcieńczonym Caponem. W modelu tym postanowiłem zrezygnować z wszelkich wręg. Co do samego kadłuba to będę go po wcześniejszym porozcinaniu na kawałki, wyretuszowaniu i podklejeniu tektura sklejał na styk (dobra rada Wujka Andrzeja ;-)) A oto kilka zdjęć wycinanki... c.d.n.. ;-)
Z góry przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęć...
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
16-10-07 14:00  Odp: [relacja] Ford Tfc - Modelik 8/04
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Brak czasu, który spowodowany był sprawami służbowymi spowolniły troszkę relacje Forda, ale postanowiłem wygospodarować, choć parę wolnych wieczorów i dokończyć to, co się zaczęło i tak;
Przy klejeniu tego maleństwa postanowiłem podpatrzeć, co nie, co od Dobrego experta Wujka Andrzeja, wypróbować super klej BCG, (oj jeszcze długa droga przede mną do prawidłowego posługiwania się tak magicznym narzędziem, jakim jest ten BCG Wujka) nauczyć się dobrze wycinać nity... No, ale wróćmy do modelu i tak jak i Wujek Andrzej zrezygnowałem całkowicie ze szkieletu (wręg, jak kto woli), bo w takiej miniaturce, po co komu szkielet hihi...;-). Szkielet postanowiłem porozcinać na drobniejsze kawałki następnie podkleiłem tektura grubości 0.5 –1.0mm – wszystkie boki 0.5mm, spód i góra 1.0mm. następnie retusz farbami Pactra nr A121, A21 oraz valejo nr 12, 87, 160 na jednym z rysunków będzie widać, jakie nr przypisane są, jakim kolorom...;-)
Po małym retuszu cały kadłub wraz z wieżyczka został sklejony na styk...
Pozdrawiam i c.d.n.
Kilka zdjęć musiałem zrobić aparatem z telefonu, wyszły kiepsko, za co wielkie sorki – wiem, wiem poprawie się;-)


A teraz pora na nitowanko ....

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
17-10-07 20:02  Odp: [relacja] Ford Tfc - Modelik 8/04
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Wtam...
Cały dzień pracy poświeciłem dzisiaj na wycinanie tych kółeczek (nitów) igła lekarska 1.2 zaostrzona, mały młoteczek ;-] powiem tyle, że jest to ciężka i mozolna praca a efekty ukazują zdjęcia. I tak, co do nitów to postanowiłem ich nie retuszować nie że mi się nie chciało, ale według mnie ten model w realu tak podoba mi się lepiej;-) każdy ma swój gust...Nity zostały podklejone przed wycięciem tekturą 0.4mm daje to wizualnie lepszy efekt...
Pozdrawiam...


--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (17-10-07 20:03)

 
17-10-07 21:05  Odp: [relacja] Ford Tfc - Modelik 8/04
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Szczerze ? Te nity wyglądają tragicznie, poprostu przesadziłeś z ich wielkością.
Zobacz zdjęcie oryginału:
http://derela.republika.pl/ftb_1big.jpg
Tam nitów prawie nie widać, a u Ciebie pierwsze co się rzuca w oczy to nity. Szkoda Twojej pracy, bo dobrze opanowałeś technikę produkcji nitów, ale model wygląda teraz strasznie

--

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (17-10-07 21:06)

 
17-10-07 23:21  Odp: [relacja] Ford Tfc - Modelik 8/04
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dokładnie nity według mnie też za duże Ci wyszły.Poza tym model bardzo fajny,może da się jeszcze coś zrobić z tymi nitami ??

--

 
04-12-07 21:16  Odp: [relacja] Ford Tfc - Modelik 8/04
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Ponieważ prace nad Fokkerkiem prawie zakończone to postanowiłem powrócić do Forda i tak na obecną chwilę mam zbudowane prawie wszystkie podzespoły (resory, zawieszenia, wzdłużnice, most). Jak widać na zdjęciach nie jest ich za wiele? Aktualnie zabieram się za robienie piast oraz kół z tego, co zaważyłem nie będzie to łatwa sprawa a w szczególności wykonanie samych opon....
Jeśli chodzi o nity to może i fakt ;-] mogły być trochę mniejsze. Jednak w realu wcale na takie wielkie nie wyglądają wręcz przeciwnie jak dla mnie to pasują jak ulał no ale zdania są podzielone...;-)
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
09-12-07 22:14  Odp: [relacja] Ford Tfc - Modelik 8/04
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Prace nad Fordem powoli dobiegają końca i tak jak widać na zdjęciach podwozie całkowicie gotowe pozostało jedynie założyć opony ;-). Nie wszystko może wyszło tak jak chciałem no, ale doświadczanie zdobywa się latami;-)....
Podwozie postanowiłem polakierować pół matem Humbrola....
”To co wydaje nam się że jest łatwe - z czasem staje się trudne”
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024