FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-09-07 23:53  [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam .
Po pierwszym parowozie(BR 52) przyszła kolej na pierwszy żaglowiec.Na początek gafa, element szkieletu P I, P II na wycinance w dwóch elementach wykonałem też w dwóch elementach.Myślę że powinno być w całośći złożone i naklejone na tekturę w jednym kawałku.Dla formalności okładka.Elementy szkieletu, szkielet złożony na sucho.Elementu szkieletu pasują bez problemu.



pozdrawiam

Galeria Jagdtiger Modelik, BR52 Modelik

 
02-09-07 09:22  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
Kamil Zoszak   

Przypominają mi się "stare dobre" czasy kiedy sam go kleiłem... Ładnie wychodził... I widzę że się też za niego złapałeś... Będę obserwował postępy prac... GORĄCO dopinguję

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
02-09-07 10:52  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Czy szkielet trzeba podkleić tekturą 1mm czy 2mm?

pozdrawiam

 
02-09-07 11:56  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
ernbar   

W instrukcji jest 1,5 mm ale wycięcia są na 2 mm

 
04-09-07 11:00  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
NIEDZWIEDZ 

 

Witam

Czy zastanawaiłeś się już co zrobisz ze złym cieniowaniem poszycia??? Jakaś plastyczna ingerencja czy tak to zostawisz ??

 
04-09-07 13:10  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Pomysł mam, nie wiem jak wyjdzie .Na razie planuje okleić "blachami" z kartki mniej więcej z rysunkiem i pomalować farbą.Za dwa, trzy dni powinno być już coś widać.
pozdrawiam

--

 
04-09-07 22:40  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
ernbar   

A może cienką blaszką miedzianą, efekt powinien być lepszy

 
06-09-07 08:22  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
Ernbar, cienką blaszką na pewno.ja wydrukowałem na papierze xero siatkę 4x17 mm i takie paski kleję na poszycie, całość będzie malowana farbką REVELL 93.Początki widać na fotkach.Co do poszycia przy odrobinie staranności powinno pasować do szkieletu bez poprawek. ja okleiłem dość swobodnie i lekko poszpachlowałem szpachlówką samochodową.Zgubił mnie pośpiech, nie wyszło to idealnie.Następne fotki po skończeniu bryły kadłuba.Bartas, szkielet nakleiłem na tekturę 1,5 mm.

 
10-09-07 17:53  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam ponownie.Kadłub oklejony i pomalowany.Bryła nie całkiem idealna, chyba się nie postarałem.Na lewej burcie wstawka z zapasu koloru, uszkodzenie podczas prac.



pozdrawiam

--

 
10-09-07 21:40  Re: [Relacja] Bounty MM 4-5/2006
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Masa roboty z tym dnem, ale efekt pierwsza klasa.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024