FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-09-07 11:15  [Relacja/Galeria] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam w kolejnej relacji. Mam nadzieję, że zainteresuje ona Was bardziej niż poprzednia (chociaż przedmiotem tej jest ten sam samolot, ale w innej wersji i malowaniu:))

Długo czekałem na ten model, chciałem go mieć i skleić od czasu kiedy Lazarus pokazał go na forum. Kupiłem go wraz z zestawem laserowo wyciętych wręg, niedługo po tym jak się ukazał. Pierwszy raz mam do czynienia z takim udogodnieniem i muszę przyznać, że bardzo mi się to podoba:)

Model zacząłem budować wczoraj i spędziłem nad nim cały ostatni dzień wakacji. Miałem się za niego nie zabierać teraz, w kolejce był inny...ostatecznie zdecydowałem się na czarnego Hurrasia. Jak wiecie jestem świeżo po skończeniu Hurricane'a od AH, będę więc miał dobrą okazję do porównania obu modeli.
Budowa tego modelu i relacja może potrwać długo. Rozpoczyna się rok szkolny, w którym czeka mnie matura. Miałem w ogóle nic nie kleić, ale bez klejenia żyć nie mogę...więc pozwoliłem sobie na modelowanie w weekendy.
Przed rozpoczęciem budowy obiecałem sobie, że nie będę robił żadnych śladów eksploatacji itp. Nie mam zamiaru zepsuć tego modelu:)

Przejdźmy do relacji...
Budowę modelu rozpocząłem od sklejenia szkieletu kabiny pilota. Poszło to bardzo sprawnie dzięki laserowo wyciętym wręgom. Zaoszczędziłem dzięki temu sporo czasu.

Chciałem zrobić tablicę z zegarami w wersji przestrzennej, ale nie wyszło...może przy następnym modelu się uda.

Kratownice i element podłogi przed i po montażu

Detale z kabiny, fotel pilota, panele boczne i gotowy do oklejenia szkielet kabiny


Jak na razie kabinka klei się bez żadnych problemów i wychodzi fajnie. Dużym ułatwieniem są wręgi wycięte laserowo. Jednak kabina w Hurricane od AH ma trochę więcej detali i wg. mnie jest trochę lepiej opracowana graficznie (ale tylko kabina)
Tyle na dziś w relacji. Po południu postaram się złożyć to do kupy i jutro wstawię fotki.

--

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (30-10-07 14:50)

 
01-09-07 12:47  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

no pięknie;-) Stachoo - zasiadam pod filarem i patrzę;-)

--

 
01-09-07 13:43  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
Ryszard Borowiak   

No to czekamy...

 
02-09-07 18:03  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam,
wczoraj poświęciłem Hurricane'owi dużo czasu. Miałem pokazać dziś gotową kabinkę, ale pokażę 'trochę' więcej:)

Najpierw kabinka:


Po ukończeniu wnętrza zabrałem się za poszycie kabiny, wygląda to tak:


Nie miałem nic do roboty, więc poszedłem za ciosem i wykonałem jeszcze jeden segment kadłuba:

i dołączyłem go do reszty:) Z prawej strony trochę nie wyszło, a aparat jak zwykle wyolbrzymia wszystkie błędy...



Tyle na dziś. Przez najbliższe dni nie będę nic robił przy modelu, następne fotki pewnie w sobotę albo niedzielę.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
04-09-07 17:08  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Fajnie idzie - podglądam dalej ;-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
08-09-07 19:53  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!
Sobota. Dzień klejenia;p Oto efekty kilku godzin pracy. Ukończyłem kadłub i wkleiłem celownik. Byłoby fajnie gdyby łączenia były mniej widoczne, ale ujdzie. Postaram się jeszcze zrobić coś w tym kierunku. Jakieś rady co do tego?
Zdjęcia:



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
08-09-07 20:29  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Polecam suche pastele sproszkowane(skrobane olfą) nanoszone -wcierane na sucho.
Świetnie maskują miejsca łączeń i nie zakrywają druku

Pozdrawiam Tomasz.

--

 
08-09-07 23:05  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

mikołaj68 ten pomysł z pastelami suchymi to był mój pomysł. Więc model jest średnio fajny jak narazie.

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
08-09-07 23:09  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
juhasov 

 

A można to skrobać czymś innym niż olfą?

:P

 
08-09-07 23:16  Re: [R] znowu Hurricane, tym razem czarny Mk.IIc (Answer Model-Art)
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Petlakow w takim razie twój pomysł jest genialny, a co do skrobania może być co kolwiek byle by wyszedł z tego pył.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024