FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-08-07 16:23  [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jeszcze kwartał temu szukałem materiałów na tym forum - teraz dzięki uprzejmości Szanownych Kolegów mam okazję zaprezentować mój pierwszy morski projekt. Oczywiście jest to surówka ale za to w kolorze. Mam nadzieję, że maryniści mnie nie zgryzą a ci co latają nie wyklną za zdradę ;-)

Kuter torpedowy klasy S-100 - bo chyba tak powinna brzmieć prawidłowa nazwa produkowany był w Niemczech w latach 1943-44 - akurat ta klasa, gdyż jest to ciąg rozwojowy, którego produkcja zaczęta zostala w 1930 i trwała z modyfikacjami aż do 1945r.
U mnie produkcja zaczęła się w czerwcu - najsampierw powstał szkielet, oparty na tekturze 2 mm stanowi dość solidną podstawę i dzięki bocznym podwójnym wzmocnieniom nie wichruje się. W skali 1:100 model ma 35 cm co plasuje go wśród niedużych. Oklejanie dna rozpocząłem od dziobu i dzielnie sunąc na przód doszedłem do rufy. Następnie burty i tu skończył mi się tusz w plujce. Jego wymiana skutkowała innym odcieniem Schnellbootweiss co niestetu poskutkowało tym, że pokusiłem się pobawić w malowanie. Jako, że nie podchodzę do tego klejenia poważnie małe znaczenie ma dla mnie zachowanie czystego standardu - bawi mnie forma i efekt końcowy (nie zawsze najlepszy;-) Doklajona stępka, śrubki i stery i całość też poszła w końcu pod czerwoną emalię.



Nadbudówki rozpocząłem od mostku i Kalotte - opancerzenia, które wprowadzono już w klasie S-38 w 1942 roku. potem przyszła kolej na resztę zabawek na pokładzie.



Skoro zaś to okręt wojenny to powinien być również uzbrojony. Rozpocząłem więc nierówną walkę z uzbrojeniem, czyli w tym wypadku:
- 2 wyrzutnie torped 533mm z 4 torpedami (jako, że wyrzutnie już byly zrobione to uznałem, ze dwie torpedy już w nich są;-)
- 2cm MG C/38 (na pokładzie dziobowym)
- 2 x 2cm MG C/38 Zwillingslafette (na śródokręciu)
- 4 cm Bofors Flack 28 (na rufie)



Całość zebrałem do kupki i skleiłem ze sobą. Ale aby podnieść napięcie efekt końcowy zaprezentuję jutro ;-)

--

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (14-02-09 09:10)

 
30-08-07 16:57  Re: [Relacja] Schnelboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Bardzo ciekawy projekt, ale wykonanie moglo by byc nieco dokladniejsze...
I jedna uwaga co do nazewnictwa- jesli mówimy "klasa", to okreslamy, czy to jest np. niszczyciel, krażownik, trałowiec lub okret innej KLASY. Jesli mówisz ze to jest s-100, to masz na mysli TYP ;) A więc okręt jest TYPU S-100, a nie KLASY ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
30-08-07 20:19  Re: [Relacja] Schnelboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dzięki KoRsarz - i za cenne uwagi i za krytykę. Tak to jest jak facetowi od samolotów zachce się pływadła - więcej tego błędu chyba nie popełnię ;-)
A na poważnie - jako, że nie wiem czy jutro znajdę czas (pomimo trwającego jeszcze urlopu) fotki wrzucam już dziś.

Na początek widok ogólny:



Teraz od dziobu do rufy:



I zbliżenia na śródokręcie:



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
30-08-07 20:35  Re: [Relacja] Schnelboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajnie tylko szkoda, że go nie będe miał ale cóż marzenie ściętej głowy.

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
30-08-07 23:09  Re: [Relacja] Schnellboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Fitter napisał ;
> Tak to jest jak facetowi od samolotów zachce się pływadła - więcej tego błędu chyba nie popełnię ;-)

To nie błąd , to jedynie słuszna droga :-D Wziołeś na warsztat bardzo oryginalny temat, którego w kartonie chyba jeszcze nie było. Naprawdę warto powalczyć !

--

Teoretyk ostatnio...

 
31-08-07 08:35  Re: [Relacja] Schnellboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
eruc13   

Piękny, ale może ktoś to wyda? Po cichu myślę o -MO- wzorem PGM 17.
Takie małe okręty są super jako dodatek do zeszytów specjalnych.
Mam nadzieję że koledzy się dogadają?

 
31-08-07 09:17  Re: [Relacja] Schnellboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Pożyjem, uwidzim ... ;)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
31-08-07 12:54  Re: [Relacja] Schnellboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

A może tak go powiększyć do 1/50 ?
Miałby wtedy wymiary akurat do sklejania -bo przy obecnej wielkości to jakieś strasznie małe wychodzi ( REVELL wypuścił ten model w 1/72 ).

Pozdrawiam Tomasz

 
31-08-07 15:03  Re: [Relacja] Schnellboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


i pasował by do samolotów z KEL

 
01-09-07 12:39  Re: [Relacja] Schnellboot S-100 Klasse /minirelacja projektu własnego/
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Krótkie odpowiedzi:
- model zostanie wydany, z tego co wiem to całkiem niedługo, przez znane na rynku wydawnictwo z dobrymi tradycjami;
- w 1:50 miałby 70cm - trochę za dużo, a poza tym w 1:100 pasuje do pozostałych torpedowców jak PT-109 (Answer) czy Vosper 72 (Pro-Model)
- no skoro to jedyna słuszna droga to może znów na nią kiedyś wrócę ;-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024