FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-08-07 23:14  Re: [Relacja] Yamato
TYREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mariuszu. Mam pytanie do Ciebie i do innych użytkowników jakie farby będę najlepsze do retuszu tego modelu, chodzi mi o marke czy też oznaczenie farbki.



Post zmieniony (01-09-07 13:53)

 
02-09-07 12:15  Re: [Relacja] Yamato
Ryszard Borowiak   

A jak mozna rozwiazac sprawe pokladu? Czy lepiej kleic poklad glowny na jednym arkuszu kartonu, czy tez tak jak ty, skleic glowny poklad z kilku arkuszy tektury?

 
02-09-07 14:15  Re: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Lepiej jest podkleic na jednym arkuszu, tak aby ukryc miejsca łączeń - trzeba jednak uważac na możliwe przesunięcia. Chyba że potrafisz tak skleic części pokładu,tak żeby nie było widac łączeń.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
02-09-07 21:30  Re: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
TYREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Chciałbym wyjaśnić dlaczego pokład wyciąłem w kawałkach a nie w całości z jednego arkusza. Otóż w modelu Yamato z 99 szkielet jest zbyt długi o jakieś 3 może 4 mm w stosunku do burt. Długość pokładu i szkieletu jest taka sama i wszystko mogło by się wydawać że jest OK., lecz przy oklejaniu poszycia okazuje się że tak nie jest.
Dlatego wyciąłem go w częściach odpowiednio skracając go aby uzyskać pożądany efekt i aby poszycia burt, ich skosy zgadzały się z pokładem. Łączenia elementów pokładu zeszlifowałem pod katem ok. 45° aby były jak najmniej widoczne. Wydaje mi się że rozwiązanie to zdało egzamin chociaż może osądzicie sami jak wstawię fotki

--

 
20-09-07 19:30  Odp: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
TYREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Niestety prace na moment stanęły cóż poradzić praca nie pozwala na poświęcenie modelowi tyle czasu ile by się chciało  Mam prośbę do szanownego grona modelarskiego, chciałem lekko podretuszować poszycie denne modelu tzn. oklejki na wręgach. I tu mam problem już jakiś czas chodzę po sklepach z kawałkiem rezerwy koloru i nie mogę trafić na farbę która chodź w najmniejszym stopniu była by zbliżona kolorem do dna. Proszę o radę jakiego koloru jakiej firmy użyć.

--

 
21-09-07 07:37  Odp: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Być może pozostaje mieszanie farb. Ale wydaje mi się, ze jeśli to ma być kolor na oklejki to aż tak bardzo nie ma co się przejmować. W zasadzie tych oklejek nie powinno być widać w ogóle. A jeśli już to przez delikatne szparki. Zatem czerwień nie musi być dobrana idealnie (co nie oznacza oczywiście, że może być "pierwsza z brzegu").
Nie wiem jakim klejem będziesz kleił poszycie, ale jeśli nic wodnego, to można te oklejki pomalować normalnie plakatówkami mieszając samemu kolory w celu złapania odpowiedniego odcienia.

--
pzdr
Kemot

 
21-09-07 14:37  Odp: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
małyGlód 

 

A moze zrobic skan duzych czesci poszycia i z tego powycinac oklejki? Odpada wtedy kwestia malowania, a co wazniejsze doboru odpowiedniego koloru.

Mam ten okret w planach wiec bacznie sledze gdzie kryja sie bledy i .... oczywiscie kibicuje.

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
22-09-07 17:55  Odp: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
TYREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie i dziękuję za rady. Co do wydruku...próbowałem na swojej HP2840 i niby wszystko fajnie ale kolor nie jest idealny no ale też co się dziwić to tylko wydruk. Jedyny kardynalny problem to drukując poszycie, nie tak jak u mnie na oklejki, ale na caly model to nie można wiernie odzwierciedlic perłowego "połysku" w farbie. No ale jakoś sobie radzić trzeba. Na dzień dzisiejszy połowa poszycia dennego jest gotowa jeszcze od cześci 16 do końca dokleić i koniec wtedy myle że wrzucę fotki:-)Pozdrawiam

 
28-09-07 13:07  Odp: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
TYREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Długo nic nie umieszczałem w relacji więc czas nadrobić zaległości.
Po pierwsze dwa zdjęcia z wyglądem łączeń pokładów z sobą. Jak pisałem wcześniej każdy element był wycinany osobno a potem już na szkielecie były one do siebie dopasowywane i łączone. Efekt na zdjęciach:

Czytając relacje osób budujących Yamato z 99, dowiedziałem się iż pokład i szkielet są zbyt długie w stosunku do poszycia dennego i burt. Po przemierzeniu poszycia okazało się że brakuje mi 2 minimetrów poszycia z lewej i z prawej strony, w związku z tym skróciłem zarówno szkielet jak i pokład o około 3 minimetrów. Dlaczego o 1 mm więcej, odpowiedź prosta, aby mieć zapas czy to na klej czy tez na docięcie części.

Wczoraj została zakończona praca nad dnem okrętu, jej efekt, oceńcie sami w moim odczuciu efekt nie satysfakcjonujący.
Naklejanie poszycia dennego rozpocząłem standardowo od środka okrętu przesuwając się stopniowo w stronę dziobu, a następnie w stronę rufy. I w tym momencie już przy pierwszej części poszycia zaczęły się schody!
1. Paski poszycia są zbyt krótkie! 2 godziny przymiarek i nic nie pasuje! Mając w zamiarze naklejać na wręgi oklejki już na etapie wycinania części szkieletu, obrys wręg został zmniejszony o grubość oklejki, czyli o około 2 mm, pomimo iż oklejka był grubości 1 mm. Zapas miał być… i właśnie miał bo okazało się ze nie dosyć że go niema to jeszcze okręt „spęczniał”. No cóż przez środek okrętu jest szpara! Masakra!

2. Po kilku dniach ubolewania powrót do pracy i co się okazuje, skrócenie pokładu i szkieletu – zbyt małe, jakim cudem…nie wiem do dziś, czyżbym niemiał sumować długości części:-[? Musiałem dorobić cześć nr 2, ale to nie problem, w końcu jest zapas koloru. „Dorobiona” część od tej z wycinanki musi być dłuższa o około 1,5 mm. od strony rufy. Poniżej dorobiony przeze mnie szablon i zaznaczone wydłużenie części.

3. Jako że nieszczęścia chodzą parami a raczej w moim przypadku trójkami w rufowej części okręciku pomiędzy częściami 16 i 17, pojawiła się ponownie szczelina o szerokości 1 minimetra:-[ Dno przebolałem nie widać bo kto zagląda pod spód okrętu, część na dziobie dorobiona z zapasu, nic nie widać, a co z rufą, wkleiłem pasek z zapasu, wygląda to jak idź i nie wracaj. I tu pojawia się fundamentalne pytanie szpachlować i malować, czy zostawić? Model miał być w standardzie bez szpachli i farby ale teraz już sam nie wiem.


--



Post zmieniony (28-09-07 19:37)

 
28-09-07 13:14  Odp: [Relacja] Yamato (AH - 1999)
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Pociesz się tym, że tak naprawdę - bez względu na rodzaj podstawki - tego fragmentu modelu nie będzie praktycznie widać.

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024