FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-06-07 23:45  [Relacja] przebudowa Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witajcie.
I na moją starą Panterę przyszła pora.Stała z boku i zbierała kurz ,aż coś mnie ruszyło.
Zimmerit wykonałem dawno temu,podobnie kamuflaż.Teraz doszły elementy żywiczne -wentylatory ,koła napędowe i gąsienice.Wieżyczka dowódcy także została skonwertowana w trakcie pierwszych przeróbek,ale ,że użyłem elementów z AH i King Tigera(już nie pamiętam którego) to nie uniknąłem błędu w postaci 6 peryskopów.Już nie chce mi się tego poprawiać.W stosunku do Pantery z Academy taśma gąsienicy okazała się o 3 ogniwa krótsza.Zimmerit to mieszanka szpachli Famodu i kleju Humbrol.Po nałożeniu i wyschnięciu szpachli nacięcia wykonywałem szpilką obsadzoną w nożu modelarskim.Mieszanka ta daje ciekawe możliwości ,jako ,że struktura jest dość krucha.Efekty odstrzelonego zimmeritu wyglądają tak:


Cała Pantera po pomalowaniu zmieniła się radykalnie




Do końca przebudowy zostało mi jeszcze trochę rzeczy do wykonania.

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (27-08-07 09:47)

 
03-06-07 10:30  Re: Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Piotrze faktycznie to nie ten sam czołg. Efekt zimmeritu który osiągnąłeś jest niesamowity, bardzo realistyczny, ciekawe jak będzie wyglądał jak już dokończysz ją podrasowywać. Pozdrawiam.

 
01-08-07 13:43  Re: Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zdecydowaniu nie mam weny do tego kota,ale cóż. Trochę już i tak spóżnionych fotek.
Koła poprawić mogę tylko z grubsza,a oklejanie kolejnych śrubkami nudne jak jak flaki.



Żywiczne wentylatory pokryte zostały siatkami z zestawu Abera,przy okazji dokonałem próbnych przymiarek siatek i grilli do modelu Pantery G z AH i...z niewielkim marginesem bezpieczeństwa mogę zeznać (przymiarka elementów odbyła się bez wycinania ich z ramki) ,że pasują bardzo dobrze.




Przednie "peryskopy"z wycinanki zostały wyrwane jak chwasty,ich miejsce zastąpiły "pancerne" osłony,nad otworami które wyciąłem wcześniej.Teraz w otwory zostaną wklejone żywiczne ,a może fototrawione peryskopy.


To co widzicie na fotkach u góry ,jest już powstępnym malowaniu,a kolejnym etapem jest katorga z lutowaniem łańcuszków do stelażu na zapasowe gąsienice.
I po co mi to było?Nie mogła nadal wyglądać tak ?


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-08-07 23:06  Re: Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ostatnia część przynudzania przed urlopem.Wyświetleń widzę trochę jest ,ale komentarzy wogóle.
Walcząc z tą złośliwą materią znalazłem sposób na poprawienie wewnętrznego rzędu kół.Kolejne etapy to ogolenie ośki ze starego dekla,
nowy dekiel z AH z wyciętym środkiem ,by nic nie haczyło ,

wycięty środek uformowany przy pomocy wyklętego przez Kolegów urządzonka,naklejenie śrubek,


wstępne malowanie.


Dziś przetestowałem sposób na śrubki z Draf by uciec od efektu obserwowanego na zdjęciach w zbliżeniu.Widać tu każdy kłaczek i rozdwojenie papieru.Test polegał na nasączeniu ramki z kartonowymi śrubami super glue od strony "wewnętrznej".Efekt wydaję się być raczej pozytywny porównując jakość śrubek na deklach i na zewnętrznym pierścieniu koła nośnego.
Przy okazji dodałem poręcz dowódcy by miał się czego trzymać.


Na koniec pomalowane wentylatory(O mały włos nie pociąłem dziś płyty silnikowej ,by jednak ją poprawić,ale obiecuję sobie ,że tego nie zrobię)


Tak i oto lewa strona skończona.Wszystkie dekielki i śruby wklejone z wyjątkiem śrub w wewnętrznym rzędzie kół nośnych.Zaoszczędziłem tu ,bo założyłem ,że i tak wszystko spowije warstwa błota.


Wszystko pomalowane H93 i H116,następnie nie wiem po co przetarte H53 i zabrudzone pomyjami H33 (i tak teraz wszystko zniknęło pod błotem).
A teraz kolejny patent ,który cieszy mnie od jakiegoś czasu-błoto w spary`u.
Naniosłem je na koła ,szczególnie na wewnętrzny rząd i na wannę.Nadmiar pościerałem pędzelkiem.


Na koniec nie mogłem sobie odmówić założenia gąsienicy i ustawienia małej scenki,sorry ,ale było to silniejsze.

A teraz pausa i na wakacje !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-08-07 00:32  Re: Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

"Ostatnia część przynudzania przed urlopem.Wyświetleń widzę trochę jest ,ale komentarzy wogóle."

No, yyy :D np. ja tu wchodzę ale wena komentatorska mi coś ostatnio szwankuje...

Teraz jak tak sobie porównuję surowe (papierowe) koła z ostatnimi zdjęciami na których pojawił się efekt przybłocenia na nich to co tu dużo będę pisał - realizm poszedł mocno w górę.

"I po co mi to było?" e, chyba wątpliwości pomału się rozwiewają.

Pozdrawiam

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (04-08-07 00:51)

 
05-08-07 18:39  Re: Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Piotrze jeśli chodzi o malowanie modelu to czapka z głowy i pełen podziw. Natomiast scenka to u ciebie obowiązkowo musi być. Warto jednak było zbajerować tego kociaka, gratulacje, cudeńko.

 
27-08-07 09:46  Re: Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jeszcze przed urlopem zrobiłem próbne podpory błotników wzorując się na blaszce Abera.Okazało się ,że same błotniki mają złe wymiary.


Było to tylko kwestią czasu.....Usunąłem błotniki z wycinanki i użyłem błotników również wzorowanych na blaszce Abera.


Zdecydowałem ,że różnicę długości skoryguję na ostatnim elemencie ,w ten sposób będę mógł założyć ekrany takie jak w zestawie Abera.
Tu na zdjęciu plastikowa pantera Academy z błotnikami i ekranami Abera.


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-09-07 10:46  Re: [Relacja z przebudowy]Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nowe błotniki już na miejscu.


Wywierciłem w błotnikach otwory ,będą służyły do centrowania podpór.


Same podpory wycięte w 2D i 3D.Otwory wybijałem wybijakiem,nastepnie nasączyłem brzegi super Glue.Teraz jeszcze tylko poprawka wiertłem i powędrują na swoje miejsce.


Prawa strona po wstępnym malowaniu.




--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
05-09-07 11:38  Re: [Relacja z przebudowy]Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kontynuowałem prace nad tym przebrzydłym kotem i im bliżej końca, tym boleśniej doskwiera mi dylemat związany z wadliwą płytą silnikową.Ponowne jej wycięcie wraz z żaluzjami ,a teraz nasączone to wszystko jest cjanoakrylem ,może zakończyć się zniszczeniem pancerza bocznego,a więc i zimmeritu. Zrobiłem nawet przymiarkę płyty z AH ,ale ...... Myślałem nad dodatkowymi żaluzjami zakładanymi pod koniec wojny.
Poprosiłem Kolegów na 1-25 SAF by poradzili coś m ą d r e g o ,a nie wymagającego kolejnej szerokiej operacji .


Dzisiaj jednak decyzja już zapadła,konsylium zdecydowało będę( ! ),muszę ( ! )operować.
Przygotowujemy pacjenta do zabiegu.........

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-09-07 18:35  Re: [Relacja z przebudowy]Panter G / GPM +konwersje żywiczne/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kompletna społeczna znieczulica.Nikt nie zapytał (poza gg) jak czuje się pacjent ,więc sam powiem.Przeżył operację i dochodzi do siebie.Ma już nowe plecy,oddychać będzie przez wąskie wentylatory ,należne wersji G.Powoli także uzupełnia swoje niedobory w pozostałych miejscach.Fotki po zdjęciu opatrunków .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024