FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-08-07 11:30  [Relacja-Galeria] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Bardzo dawno temu kupiłem na Allegro taki oto model

Zainteresował mnie temat,ponieważ amerykańskie samochody pancerne "mają coś w sobie".Po obejrzeniu środka załamałem się.Model wydrukowano na pancernej tekturze,na jednolitym zielonym tle.Zeskanowałem model,wydrukowałwm arkusze i pierwsza próba wykonania powędrowała do kosza.Niedawno znów naszła mnie ochota wykonania tego modelu.Skany przeskalowałem na skale 1/25 wydrukowałem i zacząłem budowę w wolnych chwilach.Cały korpus kadłuba naklejałem na tekturę 0,5 mm w celu wzmocnienia konstrukcji.Wszystkie linie blach paginowałem aby były widoczne po pomalowaniu,większe nity naklejałem,a mniejsze wykonałem kropelką wikolu.Za imitację ryfli na podłodze posłużyła plastikowa moskitiera.Nie zaczynałem wcześniej relacji,bo bałem się ,że i ten egzemplarz może trafić śladem poprzedniego do kosza.Ale zaczęło coś wychodzić.

Tablicę rozdzielczą uzupełnięm o oszklone zegary wydrukowane na kompie,trochę uplastyczniłem,kierownica wykonana z drutów

Zawiasy dzwi zdecydowałem wykonać z blaszki z puszki po "Coca Coli".Papierowe lubią się z czasem urywać.

Całość staram się maksymalnie uplastyczniać.Malowanie na razie wstępne ,aby zobaczyć wszystkie niedociągnięcia.

Cdn nastąpi.Komentarze i uwagi mile widziane

--

Post zmieniony (11-05-11 20:12)

 
15-08-07 11:44  Re: Relacja WHITE M3A1 scout car
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mam nadzieję, że Twój bedzie miał więcej szczęścia od mojego ;-)
W barwach jakiej jednostki chcesz go wykonać ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
15-08-07 13:10  Re: Relacja WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem.W internecie nie natrafiłem na jakieś szczególne malowanie i oznaczenie.Być może pomaluję go tak jak jest przedstawiony w wycinance.Twoją relację widziałem i zaciekawił mnie sposób wykonania koła.Być może spróbuję Twojego sposobu.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
16-08-07 09:19  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Miło jest zobaczyć ten model na warsztacie. Ja swojego robię już jakieś dwa lata, z tym że uparłem się robić go z wycinanki, w zasadzie bez większych przeróbek. W tej chwili model wygląda tak:

Głównie cieżki w obróbce karton jest przyczyną tak wolnej budowy.
Mam nadzieje, że nie obrazisz się za umieszczenie tego zdjęcia.

 
16-08-07 14:35  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Messer,oczywiście że nie.Relacja jest przez to barwniejsza.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
16-08-07 15:38  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Tak oglądam, oglądam i dochodzę do podobnego wniosku - mają w sobie coś te amerykańskie bryczki, chciałbym mieć ten model w teczce, coś czuję że ciężko jednak będzie go dopaść.

Ja tu jeszcze wrócę ;)

Pozdrawiam

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (16-08-07 15:39)

 
16-08-07 22:03  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

No to kibicuję :) Sklejałem go kiedyś ( a raczej dopiero uczyłem się tej sztuki ;) Model wydany gdzieś w połowie lat dziewięćdziesiątych przez chyba nieistniejące już wydawnictwo ( wydano też Willysa w skali 1:12 oraz transporter M-113 ) . Wtedy jego poziom opracowania robił wrażenie , a jednolity kolor arkuszy był świetnym zapasem koloru :)
Apropo malowania i dokumentacji ,wiem że na rekonstrukcjach w kraju pojawia sie jeden odrestaurowany egzemplarz ( nawet w którymś z Militarii XX w. były zdjęcia )

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
19-08-07 20:29  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Popracowałem trochę przy modelu i wykonałem wyposażenie wnętrza.Brakujejeszcze prowadnicy pod KM i paru drobiazgów.Obecnie model wygląda tak{korzystając ze światła naturalnego robiłem zdjęcia na świeżym powietrzu}


Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
19-08-07 20:47  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Widzę, że podwozie zostawiłeś sobie na koniec. W takim razie mam pytanie - czy dodasz coś od siebie, czy też wykonasz podwozie w oparciu o elementy zawarte w wycinance. Oczywiście zdaje sobie sprawę, jak jest ono uproszczone.

 
19-08-07 22:26  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Podwozie postaram się wykonać maksymalnie szczegółowo.Co mi z tego wyjdzie sam jeszcze nie wiem
Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024