FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-08-07 22:37  [relacja/galeria] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie wytrzymałem i wziąłem na warsztat najnowsze "dziecko" Pana Halińskiego. W końcu wypadałoby, żebym skleił jakąś 109-tkę :)

Budowę modelu rozpocząłem zgodnie z kolejnością klejenia podaną w instrukcji, czyli od kabiny pilota. Postaram się ją delikatnie zwaloryzować, na tyle ile potrafie, co mi się podoba i na co mam dowody w postaci dokumentacji.
Na tablicy przyrządów dorobiłem dwie dźwignie otwierania podwozia; dolna dźwignia to dźwignia awaryjnego otwierania podwozia. Bocznym dźwigniom ręcznej pompy filtra paliwa dorobiłem z wikolu gałki i pomalowałem na odpowiedni kolor.
A teraz kilka zdjęć z tego etapu budowy:


Niestety, nie wiem czy to tylko u mnie, ale dwustronny druk do końca się nie udał, zauwazyłem to przy wycicnaniu elementów 1b, czyli dźwignie ręcznej pompy. Dla przykładu z tego samego arkusza element 27a -widać to wyraźnie patrząc na linię cięcia nożem.


http://messer.cba.pl

Post zmieniony (17-03-10 22:06)

 
13-08-07 22:44  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

O jak miło :D Będe przyglądał się relacji :d

Rzeczywiście przy częsci 27a jest lekkie przesunięcie, ale np. 33f jest już OK :)


Powodzenia




Post zmieniony (13-08-07 22:50)

 
13-08-07 22:46  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

:-P

--

 
13-08-07 22:51  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
OzzY 

 

chcialem tylko napisac, ze mesio prosil [na gg] zeby nie pisac o siadaniu w pierwszym rzedzie :>

a tak od siebie dodam ze przeprowadzilem tescik nacinajacy w swoim egz. (cz.27a jak u mesia i wyrywkowo cz68bL. - linie poziome oraz cz. 64d i 54iL - linie pionowe)
i niestety czesci sie nie pokrywaja w poziomie :(... .w pionie jest O'k :|

 
14-08-07 17:11  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

...że tak nazwę - Gliwicki egzemplarz jest OK ;-)
Może Wasze warszawskie są wadliwe??? Od razu pytanie:
Czy mi się wydaje czy niczym nie impregnowałeś kartonu?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
14-08-07 17:18  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

BeBe napisał:

> Czy mi się wydaje czy niczym nie impregnowałeś kartonu?

Impregnowałem - akrylowy lakier matowy w spray'u.

 
14-08-07 17:48  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

;-)
To Twoje macro jest "zabójcze" (deska rozdzielcza), przy tym rastrze nawet nie widać czegokolwiek dodatkowego ;-D
Od razu prośba, jak będziesz retuszował to zapodaj numery farbek jakich używasz. Skróci to co niektórym "daltonistom" takim jak ja czas na dobieranie ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
14-08-07 17:58  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ok, do wnętrza kabiny używam Pactry A77, odpowiadajacej barwie RLM 02. Co do reszty farb, to pewnie będę robił mieszanki :)

 
21-08-07 13:07  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
miro_m13 

 

Tylko wczóra po urlope znalezalem Emila - nowosc u Hal-a. Bardzo interesuje sie okolo relacjie z budowy i tak Pan Messer, prosze wiele zdjecz i komentarzy 8-)

--
Bytča - Slowacja

 
01-09-07 19:58  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Dziś wróciłem z działki po dwóch miesiącach spędzonych na działce "jak-1b" niestety został we Warszawie, i "jakiejż" było moje zdziwienie jak "we małej wiosce" nabądłem sobie meserka. Czas powrotu do zdrowia pozwolił mi troszkę posklejać i oczywiście widząc twoją relację pozwoliłem sobie wstawić moje wypociny.


Tak nawiasem mówiąc, nie pamiętam czy w moim egzemplarzu były poprzesuwane kolorki. Mam tylko jedną uwagę część elementów kabinki jest dopadowane do nieco cieńszego kartonu niż ten na którym jest wydrukowany. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że rozwarstwiaałem miejsca styku elementów i wtedy było OK.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024