FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-09-07 07:37  Re: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
miro_m13 

 

Witam koledze, tylko podam link na mója relacja na slowackim forume
http://www.forum.papierovemodelarstvo.sk/viewtopic.php?t=1367
sledze Wasz temat :-)

--
Bytča - Slowacja

 
21-09-08 21:50  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Po roku wstawiam co nieco do zapomnianej relacji. Ogólnie brak czasu i inne zajęcia spowodowały, że dopiero niedawno powróciłem do budowy tego Mesia. Niestety nie wykonałem całej dokumentacji fotograficznej, prezentuje tylk 3 zdjęcia z budowy kabiny i sklejony już cały kadłub. Obecnie rozpoczynam budowę skrzydła, co sygnalizuję zdjęciem ze sklejonym szkieletem. Odnośnie budowy modelu do tego etapu uwag brak. W zasadzie jak się opanuje podstawy budowy modeli ze stajni Pana Halińskiego, to budowa każdego biegnie dość intuicyjnie i szybko jak na tak skomplikowany model.
Następne zdjęcie z budowy pewnie nie wcześniej jak za miesiąc.





 
16-02-09 12:10  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Miało być za miesiąc, wyszło znów jakieś pół roku... Niestety jestem zmuszony rozpocząć budowę 109-tki od nowa. Poprzednia, podczas październikowego remontu mieszkania, podczas przenoszenia przez osobę niepowołaną została przygnieciona trochę za ciężkim pudełkiem. Dobrze że chociaż szkielet skrzydeł miałem oddzielnie i będę mógł go wykorzystać w dalszej budowie.
A skoro budowę modelu zacząłem od nowa, zatem pora na prezetancję. Na razie mam wykonaną kabinę pilota, powienien w zasadzie teraz brać się za część silnikową ale postanowiłem już teraz przykleić do kabiny celownik i owiewkę kabiny - wydaje mi się, że w na tym etapie budowy będzie to łatwiejsza czynność niż manewrowanie później całym kadłubem. W kabinie od siebie poza gałkami dodałem sprzączki pasów i przewód instalacji tlenowej.


--
http://messer.cba.pl

 
16-02-09 20:50  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie!
Na to czekałem Messer ;) zastanawiam się jak sobie poradzisz z przedziałem silnika. Jesteś bardziej doświadczony i to widać. Osobiście dokleiłem skrzydła i biedzę się by łączenie miało ręce i nogi. Jutro bądź po jutrze wstawię aktu. Pewnie zdało by Ci się widzieć z jakich rozwiązań skorzystam przy db601. Cieszę się, że też będziesz na bieżąco. Na pewno jesteś w stanie mi sporo pomóc. Powiedz zakupiłeś drugą wycinankę. Czy ma ona już poprawnie wykonany statecznik pionowy? (w starym trzeba było uzupełnić kolor) Widzę, że nie ciąłeś poszycia. Jeżeli więc będziesz robił silnik to nie rozszerzysz walorki o Mg. Za pomocą jakich farbek prowadzisz retusz? Siadam w 1szym rzędzie i kibicuję!

--

_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

Post zmieniony (16-02-09 21:04)

 
16-02-09 23:07  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Model kleje z drugiej wycinanki, oczywiście nie posiada ona poprawionego statecznika pionowego. Jestem na szczęście posiadaczem B-239 a tam był ten element dołączony jako errata. Do retuszu używam farb akrylowych. Do RLM 02 mam farbę Agamy N6M, RLM 71 to Aster 619 zaś RLM 65 to mieszanka, którą kiedyś zrobiłem do Iła-2m3. W tym akurat Messerku nie zamierzam montować makiety silnika, może w następnym.

 
17-02-09 01:41  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

W moim B-239 to jest errata do spita IXc jakby ktoś pytał ;-)
co nie zmienia faktu że remont to połowa pożaru, która nie sprzyja modelowaniu.
I jeszcze na koniec pytanko. Czy szkielet czymś malowałeś/impregnowałeś że jest taki żółty?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-02-09 08:15  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Tja, rozpędziłem się, errata do 109-tki była w Spicie. Szkielet bez impregnacji. Pierwsza 109-tka miała arkusze impregnowane przez sklejeniem lakierem w sprayu - nigdy więcej. Teraz pociągnąłem wszystko caponem w proporcjach gdzieś tak 1:3, dość rzadkim. Żółty szkielet na zdjęciu to źle ustawiony balans bieli na zdjęciu.

 
11-09-09 22:57  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pora na kolejną aktualizację relacji. Miało być na bieżąco, ale trochę nie wyszło. Mój Mesio w tej chwili wygląda tak, jak widać poniżej. Niektóre miejsca wymagają jeszcze poprawy retuszu. Ogólnie większych problemów w budowie jak do tej pory brak, choć osobiście nie jestem zadowolony z tego co mi wyszło do tej pory.


 
12-09-09 14:37  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie Ci wychodzi ten meser. Też mam go na warsztacie ale na razie odłożyłem bo stwierdziłem że sklejanie kilku modeli na raz to nie najlepszy pomysł.

Pozdrawiam!

 
17-03-10 22:06  Odp: [relacja] Bf-109E-4 KA 2/2007
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pora zakończyć relację. Trwało to trochę zbyt długo, ale od momentu zakończenia budowy skrzydeł model dał mi trochę w kość. Nie dość, że zużyłem dwie wycinanki, to jeszcze nie jestem zadowolony z końcowego efektu. Wyjątkowo nie wyszły mi chłodnice podskrzydłowe, jak również miałem sporo problemów z prawidłowym uformowaniem i sklejeniem rur wydechowych. W końcu stwierdziłem, że rury w takiej postaci całkowicie mi nie odpowiadają i posłużyłem sie rurami z Me-109T. Swoją drogą zauważyłem w innych relacjach z budowy tego modelu, że w większości przypadków rury wydechowe nie wychodziły innym modelarzom szczególnie "ładnie". Do swoich nieszczęść zaliczyłbym jeszcze miejscami nieudany retusz i przede wszystkim - owiewka kabiny. Z rozpędu przed przyklejeniem zapomniałem wyczyścić ją od środka z różnych śmieci i moich odcisków. Kiedy zorientowałem się o co chodzi było już za późno. Mam tylko nadzieje, że kolejny Mesio ze stajni AH wyjdzie mi zdecydowanie lepiej. Na koniec tradycyjna galeria:







Model na koniec pokryłem dwowa warstwami lakieru w sprayu - najpierw połysk, potem matowy.

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (17-03-10 22:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024