FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-08-07 17:02  [Galeria] Czołg Rozpoznawczy PZInż 140(4TP) z MM i słów kilka
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich,
Tym razem naprawdę tylko kilka słów. Cała relacja była Tutaj
Mam nadzieję ,że model się spodoba. Można powiedzieć ,że to mój debiut w dziedzinie modeli gąsienicowych i w relacji. Jeśli macie jakieś uwagi to walcie.



Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
13-08-07 17:12  Re: [Galeria] Czołg Rozpoznawczy PZInż 140(4TP) z MM i słów kilka
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Partyzant napisał:

> Jeśli macie jakieś uwagi to walcie.

Ja mam ;-)
Teraz daj to tu: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=143&i=3&t=3#REPLY ;-)

--

 
13-08-07 17:33  Re: [Galeria] Czołg Rozpoznawczy PZInż 140(4TP) z MM i słów kilka
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Konradus już przeniosłem. Jeśli uznasz , że dwie takie same prezentacje na forum to za dużo to, śmiało możesz ten temat zamknąć.
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
13-08-07 17:39  Re: [Galeria] Czołg Rozpoznawczy PZInż 140(4TP) z MM i słów kilka
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję Partyzant :-)
Nic nie zamknę. W Projekcie obowiązuje formuła "zamknięta" i tam nie możesz liczyć na komentarze, opinie, pytania etc., a tu przeciwnie. Tam będzie dostępna w stałym miejscu niezależnie od upływu czasu, a tu będzie się powolutku obniżać w drodze ku czeluściom forum, skąd jedynie na wędkę wyszukiwarki po pewnym czasie będzie można ją złowić i to pod warunkiem, że się umiejętnie założy przynętę ;-)
Sam widzisz, że pozornie powielając, czynimy dobrze :-)

--

 
13-08-07 18:09  Re: [Galeria] Czołg Rozpoznawczy PZInż 140(4TP) z MM i słów kilka
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

"a tu będzie się powolutku obniżać w drodze ku czeluściom forum" ;D nooooo tak, to ma sens.

Ad rem, z dużym zainteresowaniem oblukałem zdjęcia, mam rozgrzebany ten pojazd i choć chwilowo prace zostały wstrzymane nad nim to zapewne go skończę.

W każdym razie Twój tepek jest chyba najlepiej wykonany z tych które do tej pory miałem okazję zobaczyć. Ja zdecydowałem się że będę go malował (ten gruboziarnisty raster trochę mnie irytuje).
Zastanawia mnie długość lufy, w zasadzie możemy sobie pogdybać bo z tego co pamiętam to czołg ten nigdy nie był uzbrojony ale raczej jest dłuższa i to sporo niż ta w opracowaniu z MM-a.

Relację też sobie zaliczę później, może dodatkowo zmotywuje mnie do skończenia PZInż 140

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
13-08-07 19:54  Re: [Galeria] Czołg Rozpoznawczy PZInż 140(4TP) z MM i słów kilka
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam cię Rylec.
Cieszę się , że ci się podoba. Co do długości lufy to faktycznie są drastyczne różnice pomiędzy długością tej w wycinance i tej którą wykonałem. W materiałach dotyczących 4TP długość lufy wraz z hamulcem wylotowym miała wynosić 1470mm( moja ma 44mm). Jak będziesz miał czas to zapraszam do relacji.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
13-08-07 20:54  Re: [Galeria] Czołg Rozpoznawczy PZInż 140(4TP) z MM i słów kilka
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Egrr, szkoda żę wcześniej nie natrafiłem na tą relację, miałem i mam podobne dylematy szczególnie dotyczące układu jezdnego.
Mogę potwierdzić :

"Myślę że podklejenie elementów składających się na wszystkie koła w układzie jezdnym czołgu na karton 0.5 mm będzie bardziej rozsądniejsze"

Niestety zabrnąłem już za daleko by coś z tym fantem zrobić, ciekawy jestem jak to wyjdzie albo nie wyjdzie.

No i odpadło mi pytanie dotyczące siatki, coś czuję że jeszcze jedno sitko zostanie przeznaczone do celów szczytniejszych ;-)

Pozdrawiam

Dop.
Jestem w trakcie czytania i dowiaduję się coraz ciekawszych rzeczy, więc jednak nie sitko tylko "takie coś" ;D osłoniło tłumik.

----

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (13-08-07 21:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024