FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-07-07 18:01  [Relacja/Galeria] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zdecydowałem się jednak na tę relację. Jak już wspomniałem jest to mój ulubiony samolot Hawker Hurricane, wydany przez Kartonowy Arsenał. Model zaczęłem budować około tygodnia temu i oto co przez ten czas skleiłem:

Kabinka jak to u Hala złożona z wielu elementów...bałem się jej:) ale udało mi się szczęśliwie przebrnąć przez ten etap budowy (mogło być lepiej, ale podoba mi się)
Jak to mówią, "nie taki diabeł straszny..."



No i niestety nadszedł czas żeby zamknąć to nad czym się męczyłem pare dni:


Teraz pora na poszycie. Jak widać na zdjęciach daleko mi jeszcze do idealnego pasowania poszycia...ale nie jest tak źle: (chyba)



Niedługo następne zdjęcia!

--

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (27-08-07 12:23)

 
24-07-07 18:09  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tak skromnie wspomnę, że wydany przez Wydawnictwo Andrzej Haliński s.c. ;-D
A z serii Kartonowy Arsenał ;-))) Masz PLUSA, ja na razie jeszcze nie jestem gotowy
na modele z tej stajni. Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
24-07-07 18:29  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

No, dał się namówić :D

 
27-07-07 13:53  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!

BeBe-dzięki za sprostowanie:)

Przez kilka ostatnich dni Hurrasiowi sporo przybyło. Niestety mam teraz ograniczony dostęp do Internetu dlatego nie wstawiam fotek na bierząco...(w domku nad jeziorkiem nie mam i musze rowerkiem do miasta śmigać 20 km, nie zawsze jest na to czas i chęci).

To teraz po kolei pokażę co robiłem:

Kolejne segmenty poszycia...


Wiatrochron...

Zdjęcie z prawie gotowym rywalem znad Kanału La Manche...

I znowu kolejne segmenty...



Model jak narazie klei się bardzo przyjemnie, bez żadnych problemów. Uważam, że to co do tej pory zbudowałem jest całkiem niezłe, aczkolwiek mogłoby być dużo lepiej. Mam na myśli głównie łączenia segmentów, mogły by być mniej widoczne. Mam nadzieję, że z czasem się tego nauczę:)

Tyle z mojej strony, za parę dni znowu coś pokażę. Mile widziane jakieś komentarze i uwagi;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-07-07 14:11  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Stachooo mam do ciebie pytanie o zdjęcia bo to jest największy mankament twojej relacji. Dlaczego mimo słabych warunków oświetleniowych robisz je pod światło? W ten sposób widać tylko czarną plamę.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
28-07-07 19:15  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam ponownie!
Piterski- z całym szacunkiem, ale ja czarnych plam nie widzę na tych zdjęciach...są rzeczywiście trochę za ciemne, ale bez przesady:) Dzisiejsze fotki pewnie Ci się nie spodobają (robiłem je zanim przeczytałem Twój wpis), ale następne postaram się zrobić w lepszym świetle. Dzięki za radę.

Zaczęłem pracę nad usterzeniem Hurricane'a. Postanowiłem zrobić rozdzielone powierzchnie sterowe. Na pierwszy ogień poszedł ster kierunku...

...a teraz dłubię przy sterach wysokości. Tyle udało mi się narazie zrobić. Na pierwszym zdjęciu obrazkowo pokazałem jak przerobiłem szkielety stateczników.



Na tylnej okładce drugiego egzemplarza Hurrasia znajdują się takie zdjęcia. Jak widać jego wykonawca (domyślam się kto:)chyba) pokusił się o zrobienie śladów zdartej farby...straaasznie mi się to podoba....

....postanowiłem poeksperymentować...najpierw zrobiłem to na innym modelu...a potem trochę na moim Hurrasiu.

Nożykiem lekko przydrapałem miejsca, w których ma być zdarta farba, a potem ciapnęłem to srebrolem. Nawet nieźle to wygląda. Zrobię takie nieregularne zadrapania w miejscach styków blach (oczywiście tylko tam gdzie blachy były, bo w miejscach gdzie kadłub kryty był płótnem wyglądałoby to głupio:)). Grunt żeby nie przesadzić.
Nie wiem kiedy wrzucę kolejne zdjęcia...postaram się to zrobić po skończeniu usterzenia. Fajnie by było przeczytać jakieś komentarze dotyczące modelu...

--

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (28-07-07 19:15)

 
28-07-07 20:13  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
milo93 

 

stachooo, twój model wygląda suuuuuuuuuper. Jesteś godzien podziwu, świetnie wyszedł ci efekt zdartej farby. Zapowiada się piękny Hawker Hurricane

--
Skończone: M3 Stuart "Honey"
Na warsztacie: T-34/85 "Rudy" 25%

 
29-07-07 10:10  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

A po co drapałeś model nożykiem przed "ciapnięciem srebrolem?

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
29-07-07 15:50  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!
Udało mi się dziś skończyć usterzenie. Tak to wygląda:


Dorobiłem także zdrapaną farbę z drugiej strony kadłuba. Trochę mniej niż z prawej...na prawej trochę się zagalopowałem chyba.

Na pierwszy rzut oka widać, że poprawki w retuszu wymaga fragment poszycia z przodu. Jest tam taka nieprzyjemna plamka. Najlepiej to poprawić chyba suchym pędzlem.(?)

KPaweł - Jak już wspomniałem zanim spróbowałem efektu zdartej farby na Hurricanie, ćwiczyłem na innym modelu. Bez zadrapania srebrol się rozlewał na trochę większą powierzchnię, a tak jest pod kontrolą.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
31-07-07 11:53  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!

Mamy piękną jesień tego lata, przynajmniej u mnie na Pomorzu :/ :/
Jak widać pogoda sprzyja klejeniu....chyba tylko klejeniu...

Rozpoczęłem budowe centropłata z lukiem podwozia. Bałem się trochę tego fragmentu, ale nie jest taki trudny. Wszystko jest tu dobrze przemyślane, zaprojektowane i spasowane. Ciężko coś tu zepsuć. Szkielet klei się poprostu sam. Jednak żeby było tak wspaniale trzeba zastosować się do podanych grubości kartonu, bo takiego błędu model nie wybaczy.

Znalazłem małe niedopatrzenie opisane na tym zdjęciu. Brakuje wcięcia na ząbek, dwa ząbki.


Szkielet centropłata:

Sprawdzamy na sucho....

....pasuje:)

Potem przybyło trochę części w luku podwozia....

.....no i nie wytrzymałem... wkleiłem to do kadłuba ( w instrukcji było, że dopiero po oklejeniu poszyciem, ale tak też się da)

Tyle na dziś...myśle, że następne zdjęcia po weekendzie ( po Woodstocku)...chyba, że jutro rano coś zdąże wstawić (bo napewno dziś będę coś robił).

Jak się podoba?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024