FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-07-07 00:38  [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam wszystkich,

Chciałbym przedstawić moje ostatnie wypociny. Model wydawnictwa Orlik, autorstwa pana Dzięgielewskiego. W budowie użyłem laserowo wycinanych elementów szkieletu z Draf-Model. W zasadzie na spasowanie elementów nie ma co narzekać. Bardzo niewystarczające są natomiast rysunki montażowe (przynajmniej dla mnie), w związku z czym wygląd wielu elementów to raczej "widzimisie" budującego :). Nie mogłem pogodzić się z wyglądem oprofilowań skrzydło-kadłub oraz pierwszego segmentu kadłuba (zaraz za śmigłem), w związku z czym nieco je przerobiłem. Wycinanka oferuje możliwość wykonania makiety silnika oraz komór uzbrojenia, ale mi podobają się modele samolotów w stanie "zdatnym do lotu" z niezakłóconą niczym sylwetką.
Oto "kilka" fotek:

Pozdrowienia!
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-07-07 00:48  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Wspaniale wykonany model. Moje gratulacje. Mam jedno pytanie - jakim lakierem malowałeś model? Bardzo ładnie to wygląda!!!
pozdr. Łukasz F.

--

 
22-07-07 00:51  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Lakierów to generalnie używałem różnych :), ale na samym wierzchu jest matowy werniks akrylowy "Amsterdam" firmy Talens.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-07-07 00:58  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Robi świetne wrażenie.

--

 
22-07-07 01:09  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Cudo :D
Werniks akrylowy - używam go do obrazów , ale nigdy nie wpadłem na pomysł by robić nim ostateczne matowienie ! Dzięki za pomysł :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
22-07-07 02:50  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ja dziekuje za model. Zaprojektowalem go, bo mi sie podoba. Za niedlugo sobie go skleje. Na razie mecze Ol-49 (pierwsze wydanie). Jestem na ukonczeniu. Zaraz potem wezme sie za Ms-406 lub D-520. Moze za oba na raz. No nie wiem.
Pozdrawiam z zaplakanej Szkocji. MBig

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
22-07-07 10:11  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Piękna robota, KPaweł :) Wzorowo wykonany model i świetne zdjęcia...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
22-07-07 13:00  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Dzięki! Zawsze miło czytać pozytywne komentarze :). Szczególnie miło gdy pochodzą od ludzi którzy modele takie projektują zapewniając nam wszystkim świetną rozrywkę !!!

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-07-07 19:09  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Bardzo ładny model, mam nadzieje wkrótce zobaczyć go na żywo :)
Pozdrawiam :)

--

 
22-07-07 21:17  Re: [galeria] Dewoitine D-520 Orlik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Jackyl - nie widzę problemu, trza by się spotkać w któreś popołudnie :)

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024