FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-07-07 17:47  [Galeria] Czołg Lekki RENAULT R17 - MM
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Witt

Jako że dalej jestem w fazie kartonowego raczkowania staram się dobierać takie modele które przynajmniej teoretycznie jestem w stanie wykonć.
Tym razem mój wybór padł na Renault R17 (MM 12/1986)

Czołg sklejało się dość przyjemnie, impregnacja arkuszy zadziałała...ale tylko częściowo, niestety przy drobnych elementach papier z racji jakości i wieku już nie wytrzymywał, doszło nawet do małego kryzysu z mojej strony przy ogniwkach.

Ehkm, mimo tego i owego będę dobrze wspominał dziubanie przy tym pojeździe.

Malowanie jakie wyszukałem sobie w sieci jest kamuflażem typu - wakacje na saharze ;-)






Pozdrawiam

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (19-07-07 23:19)

 
16-07-07 18:07  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Moim skromnym zdaniem wygląda to bardzo ciekawie i super bajerancko:-)
Napisz, jeśli możesz, coś więcej na temat malowania, brudzingu itp., bo wyszło Ci to nad wyraz sympatycznie, a uzyskany efekt jest dość powalający:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-07-07 18:26  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

O tak! Efekt jest powalający! Koniecznie napisz więcej o malowaniu.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
16-07-07 19:01  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Coś pięknego :))) Podpisuję sie pod pytaniem o walorkę

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (16-07-07 19:05)

 
16-07-07 19:31  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Dzięki
Szczerze mówiąc kompletnie nie wiedziałem jak się zabrać za malowanie więc zdałem się na eksperymenty.
Na początku całość pomalowałem na kolor czarny z domieszką brązu (umbra).
Druga faza to nałożenie kolorów kamuflażu, robiłem to metodą suchego pędzla by coś z tej pierwszej (ciemnej) warstwy się ostało.
Na końcu jeszcze suchszym pędzelkiem nakładałem brudzenie ostateczne, to te rude kolory itd.

Farby jakimi malowałem to akryle firmy renesans.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
16-07-07 19:53  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Co prawda model ma wiele błędów i jest po prostu słaby merytorycznie, ale te wszystkie braki rekompensuje takie wykonanie. Efekt końcowy jest bardzo ciekawy.

--

 
16-07-07 20:14  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ten model sklejony w standardzie wygląda nieciekawie, jak zabawka. Pomalowany jest interesujący.
Rylec nie mów bajek, że nie masz doświadczenia w malowaniu. ;-)

--





Post zmieniony (16-07-07 20:17)

 
16-07-07 21:32  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Rewelacja jeśli chodzi o malowanie ,a jeśli piszesz o kartonowym raczkowaniu to niestety trudno mi w to uwierzyć.Także fotki dowodzą,że wiesz jak pokazać model .Raz jeszcze wiekie brawa.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-07-07 21:36  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pierwsze zdjęcie modelu, które ustawiłem jako tło pulpitu:-) Nawet z moimi własnymi tak nie robiłem:-) Jeszcze raz gratulacje, dzięki za objaśnienia:-) O raczkowaniu już się koledzy wypowiadali - coś zalewasz:-)

Powiedz jeszcze, czym impregnowałeś karton?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-07-07 22:08  Re: [Galera] Czołg Lekki RENAULT R17
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witaj rylec.
Twój model jest świetny. I nawet, jesli jest słaby merytorycznie, jak pisał PiterATS, to i tak w Twoim wykonaniu powala na kolana.
Teraz coś z przeszlości, anegdota wręcz, dlaczego te kolory w Renault sa tak paskudne. Otóz kiedy red. Smolis, któremu zawiozłem model, oddal go do druku i wtedy okazalo się że zapomnial ze sobą wziąść palety barw. Tak się kiedyś robiło, że odbity na ksero model kolorowało sie kredkami, a potem na innej kartce opisywało się, jakie to kolory. I tak zielony mial byc kolorem khaki, a fioletowy kolorem szarostalowym (tak sie nieszczególnie wówczas złozyło, że dałem zieloną i fioletową kredkę). Kiedy model już był w druku, to znalazla sie paleta barw, ale juz było za późno. Poszedl taki jaki jest.
Jeszcze dodam, że w opisie jaki dalem do modelu, napisałem, że czołgi tego typu brały udział w wojnie polsko - radzieckiej. Ale cenzura to skreśliła i dlatego jest od nowego zdania, że po wojnie czółgi były na wyposażenia Wojska Polskiego.
Co do Renaulta, to w kilkanaście lat poxniej zrobiłem nowy model i jak ktoś chce go to jest w GPM.
Pozdrawiam Gienek

--
gienek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024