FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-07-07 16:41  [Relacja/galeria] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam wszytkich.
Chciałem pokazać model parowozowni, który jest na ukończeniu.
Model został wydany przez "Świat Modeli". Jest to wersja trzystanowiskowa. Kleiłem ją na pośbę znajomego na makietę kolejową w ramach rozruszania paluszków przed większym i bardziej pracochłonnym modelem. Tory w śrdoku dawane będą, gdy model będzie po wstępnej przymiarce na makiecie (ustawienie zwrotnic itp.) Koło parowozowni będzie jeszcze dorobiona stacja nawęglania, która również znajduje się w wycinance.

Oto kolejne etapy powstawania szopy:

Podłoga, ściany, drzwi wjazdowe:



Wprowadzenie oświetlenia. Tutaj zastosowałem żółte diody, wszytsko jest na stabilizatorze na 6V podłączone pod napięcie 12V. Aparat prześwietlił trochę błysk diód, normalnie mają one stonowane żótłe światło. Klosze zrobiłem z wyprasek po tabletkach i pomalowałem pactrą.



Dach...



Górna przybudówka wraz z kominami wentylacyjnymi:




c.d.n.

pozdrawiam, szebi.

--



Post zmieniony (05-07-07 16:41)

Post zmieniony (31-10-12 20:12)

 
05-07-07 16:45  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

bardzo ładnie, świetna robota, gratulejszyn :)

a teraz czekamy na Fuso:)

--

 
05-07-07 16:56  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Czy ramki okienne są nadrukowane?
Z czego wykonałeś klosze?

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
05-07-07 17:04  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak, ramy okienne są nadrukowane na folii ( standart w wycinance). O kloszach wspomniałem wyżej, to wypraski po tabletkach.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-07-07 17:46  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Wygląda to wszystko co najmniej świetnie. A te światła... miód dla oczu :-) Jeszcze powiedz co imituje te ratownicę w oknach, czy jak to nazwać ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
05-07-07 18:57  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziękuję :-) I tak dałem trochę plamy z dachem, spaprałem to trochę, bo ponadrywałem powierzchnie cięcia. Imitacje kratownic to prawdopodobnie nadruk na folii do drukarek, ale o to już zadbało wydawnictwo. W zestawie była również tektura, elementy fototrawione do żurawi do stacji naweglania. Wszytsko w cenie modelu. Model nadrukowany był na kartonie kolorowym dwustronnym tak, że po przecięciu nie trzebabyło nawet retuszu, co bardzo umila pracę :-)

Podobnie było w przypadku stacji Dziergowice tego samego wydawnictwa.

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (08-07-07 13:04)

 
05-07-07 20:36  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Na dach polecam papier ścierny ;-)

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8782&highlight=minibudowla

 
06-07-07 08:37  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Niektóre zdjęcia robią na prawdę wrażenie:) Pytanie takie: jaka to jest skala? Ile kosztuje taki model i gdzie to można kupic?

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
06-07-07 09:48  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam.

Kierowniku: Dzięki za link, świetna makieta, waloryzacja dodała realizmu, warto z niej brać przykład, ja myślałem o łączeniach z wikolu zabarwionego na czarno i zrobić imitację lepiku na papie.

Chaton: Jest to skala 1:87 ( H0 ) , model można kupić na stronie GPM-u: http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=410
Tak się składa, że sklep modelarski w Rybniku wydaje modele budowli w H0, także mam do nich pełny dostęp, gdyby Cię coś interesowało, daj znać, na stronie GPM-u też jest wszystko dostępne :)

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (06-07-07 10:14)

 
06-07-07 12:33  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chaton, jeżeli jesteś z Warszawy lub jej okolić, to modele te są (przynajmniej pamietam że były jakiś czas temu) w LOKO-Modelu na Wilczej.

--
Yasiu
4446759

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024