FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-07-07 15:40  [Relacja/Galeria] Mi-24D - AH 1-2/96
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wiatm, zacząłem ten model sklejać parę dni temu. Pokazuję z prośbą o rady, jakby ktoś miał ochotę napisać. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, więc spróbuję go skleić jak jest w wycinance i zobaczymy co z tego wyjdzie.



Teraz parę zdjęć tego, co zrobiłem do tej pory. Jak na razie wszystko pasuje, nawet papier (kreda) nie klei sie tak źle jak myślałem.




Teraz jeszcze wręgi pod obudowę silnika, i okleję cały szkielet. Zastanawiam się, czy nie podkleić poszycia brystolem, żeby się z czasem nie zapadło.

Pozdrowienia!



Pozwoliłem sobie zmienić układ zdjęć na bardziej "przyjazny dla oka".
Sturmovik





Post zmieniony (06-04-09 18:00)

 
05-07-07 15:44  Re: [relacja] Mi-24D
Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Zasiadam i obserwUjĘ.

 
05-07-07 15:55  Re: [relacja] Mi-24D
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nie mam osobistych doświadczeń z kredą, ale podkleiłbym te elementy które nie mają żadnych okien. W tej chwili "maniakalnie" usztywniam wszystko co się da.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
05-07-07 16:02  Re: [relacja] Mi-24D
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Będę obserwował, u mnie ten model czeka na swoją kolej :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-07-07 16:23  Re: [relacja] Mi-24D
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj
Będę bacznie obserwował,życzę powodzenia.

PS - czy gaśnica ma homologację? ( ha,ha,ha )

--
Nazar

 
05-07-07 22:17  Re: [relacja] Mi-24D
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Jak na razie bardzo fajnie ci to wychodzi, sam miałem kiedyś skleić tego Hinda no ale teraz raczej już po zawodach. Miło będzie oglądać tą relację. Poza tym ten latający potworek służy do niszczenia moich ulubionych tanków, więc tym bardziej kibicuję.

 
08-07-07 17:50  Re: [relacja] Mi-24D
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Relacja z mojego ulubionego śmigłowca:) Sam chcę go kleić, więc będę obserwował. Powodzenia!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
10-07-07 19:25  Re: [relacja] Mi-24D
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Po chwilowej przerwie prace znów ruszyły; oklejam poszycie i doklejam różne duperele po drodze. Pomysł z podklejeniem poszycia brystolem był dobry, lepiej się okleja wokół wręg i nie zapada, chociaż nie wszędzie myślę to dobry pomysł. Ciężko mi było zaokrąglić dziub na tak utwardzonym papierze, porobiły się lekkie szparki, później się zastanowię co dalej z nimi. Starłem też przy formowaniu podłużny wypukły element po prawej od przedniego podwozia niestety, trzeba będzie to jakoś wyretuszować.

Jestem w trakcie formowania bąbli za tylnym podwoziem. Nie podobają mi się kanciaste po sklejeniu na styk, więc spróbuję podpatrzonym sposobem powklejać do środka paski papieru i uwypuklić. W środku miała być wręga, ale jej nie wklejam, niepotrzebnie mi będzie przeszkadzać.




Jutro spróbuję okleić do końca poszycie, i wrzucę więcej zdjęć.

Pozdrowienia!

--



Post zmieniony (11-07-07 13:51)

 
10-07-07 19:51  Re: [relacja] Mi-24D
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Pozwól, że coś Ci doradzę. Nie spiesz się i popracuj nad formowaniem poszczególnych elementów. Na fotkach widać, że masz z tym największe problemy.
Pamiętaj o tym, że modelarstwo to nie zawody. Przymierz, pokombinuj trochę i dopiero na końcu przyklej.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
15-07-07 16:08  Re: [relacja] Mi-24D
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam,

Okleiłem resztę poszycia i przykleiłem ogon. Radę z pasowaniem przed klejeniem muszę sobie bardziej wziąć bardziej do serca, co widać wszędzie, gdzie są jakieś szpary, szczególnie między belką a statecznikiem. Jak już zaczyna się pasować na siłę, w stylu "dlaczego to k..... nie pasuje", model lepiej odłożć, zająć się czymś innym i wrócić na spokojnie.



Szkielet bardziej mi tu przeszkadzał niż pomagał. Miałem wrażenie, że w kilku miejscach był za duży; w miejscu silników np. ściąłem go ok 2mm, żeby lepiej ułożyło mi się poszycie. Przydałby się z kolei jakiś szkielet, jedno żebro, w stateczniku. Możnaby wtedy uniknąć szpary między nim a częścią, w której umocowany będzię tylny wirnik. Nie podoba mi się przerwa między poszyciem z otworem na wirnik nośny, a garbem za nim. Spróbuję je odciąć od dołu i podnieść do góry.

Wszystkie szczeliny będę chciał wypełnić wikolem zmieszanym z wiórami z tektury startej papierem ściernym. Ma ktoś pomysł na coś innego?

Pozdrowienia!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024