FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-07-07 22:53  [Relacja/Galeria końcowa] Czołg pływajacy T-38 (Projekt własny)
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam serdecznie!

Bogatszy o doświadczenie nabrane przy projektowaniu (i klejeniu) ciagnika artyleryjskiego T-20 Komsomolec, postanowiłem zaprojektować następny model.

Na deskę kreślarską wziąłem temat: radziecki lekki czołg pływający T-38. Dokumentację niezbędną do budowy modelu można zaczerpnać m.in. z internetu.
Dlaczego ten projet? Ma on wiele wspólnego z Komsomolcem - będę mógł wykorzystać niektóre podzespoły części (w głównej mierze koła).

Nie przedłużając, oto zdjęcia:

Dosyć 'warsztatowe' zdjęcie, pokazujące elementy szkieletu kadłuba:



Złożony szkielet kadłuba - bez górnych wręg:



Założone górne wręgi - jedynie 'na sucho' celem przymiarki:



Przymiarka części poszycia kadłuba - oczywiście, też na sucho:



Konstrukcyjne elementy składowe wieży - będzie ona wprawdzie budowana w dalszym etapie relacji, jednakże zaprojektowałem ją już teraz:



Mam nadzieję, że się podoba - jutro umieszczę nieco więcej konkretów o modelu, jak i samym projekcie.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
04-07-07 10:15  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
Grzesio   

No tak, znowu wyjdę na czepialca i marudę (a naprawdę Twoje modele podziwiam) - ale wydaje mi się, że popełniłeś błąd w kształcie kadłuba - choć na zdjęciach (także prawdziwych czołgów) niezbyt dobrze to widać. Chodzi o to, że przednia płyta wanny kadłuba nie łączyła się z dnem w kant, ale przechodziła w nie płynnie, po dość łagodnym łuku. Tyle, że na robionych z góry zdjęciach bardzo słabo to wychodzi (np.: http://yun.complife.ru/pic/auto1.htm - niestety, strona uniemożliwia bezpośrednie linkowanie obrazków), za to wyraźnie jest widoczne na przekrojach.

Pzdr

Grzesiu



-----------------dop moda
Tu linki do wspomnianych obrazków
http://yun.complife.ru/pic/auto_018.jpg
http://yun.complife.ru/pic/auto_017.jpg
Hook6



Post zmieniony (04-07-07 10:16)

 
04-07-07 11:59  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tu , tu i tu coś na ten temat.
Przejście przedniej płyty w dolną faktycznie płynnie zagięte, choc na jednych zdjęciach jakby bardziej, na innych mniej... Może różne serie wózów, albo tak na zdjęciu wyszło.
Jurgen - świetna robota!
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
04-07-07 12:25  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Faktycznie wygląda, że łuk
http://www.mk-armour.narod.ru/2003/01/Draw_05.jpg

A w ogóle:
http://www.mk-armour.narod.ru/2003/No1.htm
dwa ostatnie sznurki na dole to fotki i plany

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-07-07 15:36  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Faaajnie!
Mam modelik tego czołgu ( Answer 1:35),2D, ciekawy temat do sklejania...
Z przyjemnością popatrzę , co też będziesz "wyczyniał". A jeśli dobrze pamiętam , to faktycznie , był łuk... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-07-07 17:15  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmmm... Znawca tematu pancernego nie jestem. Prubuje dokonczyc tego tanka z "MM" i pozbieralem troche materialow z netu. Obejrzalem sobie teraz fotki i smiem przypuszczac, ze zejscie sie tych plyt zalezne jest od serii. Raz bylo po luku, inna raza na "ostro". Wiec bledu tu nie ma. Ale ja sie nie znam :P.


Ps: Jurgen. Czy mozna miec prozbe? O udostepnienie gasek z konsomolca? bo prawdopodobnie sa takie same w T38 a ja bym chetnie wzbogacil o takie z pojedynczych ogniw swojego "plywaka". W zamian moge udostepnic Ci swoje detale ktore rozrysowalem (orginaly z MMa ulegly zniszczeniu lub zgubieniu po latach): wydech, reflektory, skrzynke na narzedzia, tarcze kol napedowych, oslone silnika, sygnal dzwiekowy(?).

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-07-07 18:07  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Mariusz - w Answerze był czołg T-37 - trochę inny niż T-38.

Pozdrawiam
Marek

--
ŁSM

 
04-07-07 18:37  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Upsss...Ale plama!... ;-)
Ale i tak przyglądam sie z uwagą!
Dzięki za sprostowanie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-07-07 22:41  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Dzisiaj króciutko, bo czas nie pozwoli na wiecej.

Można by rzec, że ukończyłem budowę wieży. Brakuje jedynie KM'u, zawiasów włazu oraz 3 detali. Przeglądajac dostępna dokumentację, postarałem sie wyfazować dolną część kopuły włazu - w miejscu w którym łączy się on z wieżą:





Oraz widok wieży zamocowanej w kadłubie (obecnie w postaci szkieletu):



Zapewne większość Was zdziwi wystająca płyta przednia w wieży - otóż w dużej mierze opieram swój projekt na zdjeciach T-38 zamieszczonych na stronie:

http://tanxheaven.com/rost/T-38Ladogabridge/T-38Ladogabridge.htm

a taka wersja bardzo mi sie podoba.

A co do tego tajemniczego łuku, na styku płyt. Powiedzcie mi proszę, o który się rozchodzi:



Jeśli:
1) W miejscu oznaczonym kółkiem 1 - jest łuk. Jego wymiar zgodny z dokumentacją konkretnego wozu
2) W miejscu oznaczonym kółkiem 2 - brak łuku - ostre łączenie płyt. Szczerze powiedziawszy jeszcze raz przejrzę dokumentacje modelu - całkiem możliwe że tam ma być łuk, a ja nie uwzględniłem tego w projekcie. Naszczęście nie jest to duża wada - łatwo ją skorygować na tym etapie budowy.

Mam też mały problem z kształtem części - piasta koła napędowego. Jej sylwetka jest widoczna na poszyciu bocznym kadłuba. Mam nadzieję, że wykreśliłem jej poprawny kształt. Proszę oczywiście o pomoc w tym temacie.

Dziękuje wszystkim Wam za uwagi - proszę o więcej. W ten sposób koryguję swoje błędy i projekt modelu będzie coraz to doskonalszy!

@ Chopin - jestem zainteresowany wymianą - kontakt najlepiej na priv :)

 
05-07-07 07:42  Re: [Projekt własny] Czołg pływajacy T-38
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Chodziło o jedynkę. Ale jak widać wszystko jest u Ciebie w porządku.
Natomiast co do wieży - jeśli opierasz sie na przedstawionych zdjęciach tego konkretnego egzemplarza, to ja raczej widziałbym kopułę włazu zaokrągloną na górze (przy włazie) a nie na dole (przy dachu wieży). Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń.
Życzę dalszych sukcesów przy budowie.
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024