FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
06-07-07 10:48  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Ponieważ prace nad poszyciem skrzydeł dalej trwają postanowiłem zrobić sobie mała przerwę przy skrzydłach a popracować troszkę przy silniku. Kółeczek się na wycinałem ;-]bo było ich sporo, jednak cylinderki, które z nich wyszły nie spełniały moich oczekiwań wiec postanowiłem wykonać je jeszcze raz wykorzystując do tego inna metodę oto kilka zdjęć, co do cylinderków to wykonałem je owijając drucikiem 0.3mm zwykłą wykałaczkę do szaszłyków;-)
Pozdrawiam...
Cylinderek wykonany z wyciętych kółeczek ...;-]

Cylinderki wykonane z drucika ...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
06-07-07 12:46  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Eeeee, następny , co robi fotki w muzeum...;-)

A poważnie: szczere gratulacje! Mistrzowska robota!
Te szprychowe koła - fantazja!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-07-07 13:58  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

No bardzo ładnie ale największe wrażenie robiąte koła

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-07-07 18:54  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Po ciężkich trudach zakończyłem poszycie skrzydeł, powiem tyle jak dla mnie, był to element jak do tej pory najbardziej nie spasowany w tym modelu;-/ Jeśli będziecie w przyszłości zabierać się za klejenie tego modelu to proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na spasowanie poszycia do ożebrowania a dopiero po „kilkakrotnym” spasowaniu zabrać się za przyklejanie...
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
08-07-07 19:12  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Jarek 

 

Witam. Ale jazda...Czapki z głów ,super robota.A te koła to chyba z innej "galaktyki"...

 
28-11-07 20:18  Odp: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Po długiej przerwie postanowiłem powrócić do Fokkera i tak - cześć przednia i tylnia kadłuba połączone, skrzydła oraz tylnie usterzenia pionowe i poziome wraz z kilkoma naciągami gotowe i zamontowane... Aktualnie zabieram się za zabawę ze śmigłem;-)
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
28-11-07 21:58  Odp: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Super model, fajowe detale.

Dziadek napisał:
"Co do blachy to ciężko byłoby znaleźć cos podobnego w podobnej fakturze, ale gładkiego;-)"

Hehe, coś mi ta relacja przypomina. ;) W moim Fokkerze wygładziłem to wieczko jogurtowe paznokciem - faktura jest widoczna, ale nie tak wklęsło-wypukła.

 
29-11-07 16:46  Odp: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
"Łukaszu" oglądałem twoją prace kilka razy i powiem tyle, iż twój Fokkerek wyszedł naprawdę wspaniale ogólnie mówiąc nie widziałem lepszego sklejonego od twojego;-) Trzeba było jechać z nim na wystawę na pewno zdobyłbyś nagrodę...

Postanowiłem pobawić się troszkę ze śmigłem oto kilka zdjęć z wykonanej pracy...
Pozdrawiam...

Tak wyszło po sklejeniu....



A tak po małym retuszu - szpachlówka, papier ścierny, malowanko .... ;-)



--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (29-11-07 16:55)

 
29-11-07 21:34  Odp: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Przedstawiam kilka zdjęć z toczącej się pracy i tak – silnik oraz obudowa silnika, z która nie powiem było trochę pracy zmontowane, wszystkie naciągi gotowe, i tak się zastanawiam i myślę, iż dzisiaj może jutro będzie finał......
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
09-12-07 01:05  Odp: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Prace nad Fokkerkiem dobiegły końca;-( i tak, co do modelu to powiem tylko tyle, iż sklejało mi się go rewelacyjnie, oby wszystkie modele były podobnie opracowane.
A teraz zapraszam do obejrzenia małej sesji zdjęciowej...
Pozdrawiam...



No i to byłoby na tyle ;-]

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024