FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-06-07 21:46  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zaglądam i podoba mi się. Mógłbyś spróbować przed wycięciem żeber dać po kropli super glue przy spływie, tektura się wtedy nie rozwarstwia. Dobrze, że od razu dałeś drut w szkielet skrzydła, ja tego nie zrobiłem i musiałem później kombinować jak je podnieść oklapnięte.

Powodzenia przy klejeniu!

 
21-06-07 17:06  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Chciałem przedstawić kolejny etap budowy a mianowicie gotową już płozę ogonową, końcówkę płozy postanowiłem okleić sreberkiem (wieczko od jogurtu) oto kilka fotek...
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
21-06-07 17:25  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Jestem pod wrazeniem... kolejne pieknie wygladajace dzielo na polce sie szykuje.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
21-06-07 20:07  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Zacząłem troszkę kombinować przy usterzeniu poziomym, co do metody to zaczerpnąłem ja z relacji „Marcina G" patrz Link , za co wielkie dzięki Marcinowi ;-) a oto skromny efekt;-)
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
22-06-07 23:01  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Kabinka gotowa;-) mała przeróbka przedniego poszycia. Wydaje mi się, iż teraz swym wyglądem jest bardziej zbliżona do oryginału...
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
22-06-07 23:24  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Skąd wziąłeś taką fakturkę ? Wygląda dość ciekawie, choć w oryginale była to gładka blacha.

 
22-06-07 23:49  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Panie Pawle, co do tej faktury to jest to wieczko po zwykłym jogurcie powiem tyle ;-] myślałem, iż będzie przy tej skromnej zmianie mniej pracy :-] Co do blachy to ciężko byłoby znaleźć cos podobnego w podobnej fakturze, ale gładkiego;-)
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
23-06-07 13:56  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Mam zamiar zabrać się za prace przy K-mie, ale szukając w necie nigdzie nie mogę znaleźć wyglądu k-ma w fokkerze E.II natomiast to, co znalazłem to tylko wygląd k-ma w E.III. Mam prośbę, jeśli ktoś posiada jakakolwiek informacje, grafikę na temat wyglądu k-ma w E.II to prosiłbym o link albo wrzucenie do mojej relacji. Zastanawiam się jeszcze nad jednym;> Jaka była różnica w budowie,wyglądzie k-mow pomiędzy E.II a E.III...
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
23-06-07 17:57  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jaka była różnica ? ... Żadna. W samolotach E.II i E.III (podobnie jak i w wielu innych niemieckich samolotach myśliwskich) najczęściej stosowano standardowego Maxima 08 kal. 7,92 mm. Km-y czasem różniły się szczegółami, takimi jak kształt otworów chłodnicy czy celownikiem.

 
23-06-07 19:43  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Bartek S. 

 

Jezeli ktos jest zainteresowany konstrukcja tego modelu to na tej stronie http://www.modele-kartonowe.com/fokker/index.html
-znajdzie F ||| za friko.
W roznych barwach. Do wydrukowania.
pozdrawiam



Post zmieniony (23-06-07 19:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024