FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-06-07 15:41  [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Wochu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam !!!
W ostatnim tygodniu zakończyłem po 8 latach pracę nad ORP Burza z MM i tak mi się smutno zrobiło, że nic nie ma na warsztacie że postanowiłem wykonać kolejny model z klasyków MM.


Autor tego opracowania raczej nie zbiera pochlebnych opinii na temat swojego dzieła. Generalnie po przeszukaniu forum znalazłem kilka opinii mówiących o raczej "radosnej twórczości" na temat okrętu. Podobno jest w nim sporo nieścisłości jeśli chodzi o pierwowzór. Nikt jednak nie napisał co tak naprawdę jest nie tak. Po odwiedzeniu kilku stron marynistycznych sam doszedłem do wniosku, że chyba malowanie jest nie takie jak powinno być. To w modelu przedstawia chyba kolorystykę okrętu z 1943 r. jak pływał jeszcze pod banderą Jej Królewskiej Mości. Prosił bym o informacje co się jeszcze nie zgadza i w której wersji modelu jest bardziej zgodne z oryginałem ( model z 82 r. ma jaśniejszą kolorystykę ). Jeśli ktoś ma doświadczenia to prosiłbym także o uwagi dotyczące sklejalności modelu.

--

POWER OF PAPER.

Post zmieniony (17-06-07 15:46)

 
18-06-07 00:31  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

To model sprzed 15 lat , wiec traktuj go jak zabytek pewnej epoki w modelarstwie. Bardziej zgodne z oryginałem może być tylko współczesne wydanie , jak sie ukaże.

--

Teoretyk ostatnio...

 
18-06-07 10:52  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Tu masz link do relacji z jego budowy: http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?p=10992#10992

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
18-06-07 14:54  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Wochu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za link do do relacji z budowy tego modelu. Wydziałem jej pierwszą część a nie mogłem znaleźć kontynuacji.
Ja generalnie nie będę znacząco ulepszał tego co jest w wycinance tak jak kolega ze wspomnianej relacji.
Jak na razie powolutku męczę szkielet.



Podklejony tekturą 2mm za pomocą BUTAPRENU.

--
POWER OF PAPER.

 
10-07-07 22:46  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Wochu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Było trochę przerwy w składaniu, ale ostatnio się wziąłem i prawie poskładałem szkielet wraz z pokładami w wersji roboczej.
Na zdjęciach moje starania o prostą stępkę.




Jak do tej pory w miarę praca się posuwa. Zauważyłem jednak jeden poważny błąd opracowania - wręga W12 ma źle oznaczone wycięcie dla podłużnicy - jest wydrukowane od góry a powinno być od dołu.

--
POWER OF PAPER.

 
10-07-07 23:07  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Czemu wodnica taka pogięta ?

--

Teoretyk ostatnio...

 
10-07-07 23:12  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Wochu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wodnica jeszcze nie przyklejona i nie spasowana - włożona na sucho. Wkleję ją dopiero po zeschnięciu pokładów.
Wynika to z podejścia autora do budowy szkieletu i moich wcześniejszych doświadczeń z tego typu konstrukcjami.

--
POWER OF PAPER.

 
17-07-07 22:29  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Wochu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dalszy ciąg zmagania ze szkieletem.




Tak jak widać w zasadzie na ukończeniu. Wszystko posklejane, wyszlifowane i powzmacniane. Musiałem także trochę dosztukować, gdyż niektóre wręgi były za małe. Nie wiem czy to moja wina czy wydawnictwa.

--
POWER OF PAPER.

 
23-07-07 01:06  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Wódz   

Wochu, cieszę się, że ktokolwiek interesuje się modelem Conrada. Conrad był wydany przez MM dwukrotnie: w 1982 i w 1992 roku - jest to ten sam model, różniący się tylko użytymi kolorami. W pierwszym modelu deskowanie pokładów jest koloru szarego, w drugim wydaniu deskowanie jest już pomalowane na żółto, co jest bardziej bliskie prawdzie i sprawia lepsze wrażenie. Mimo, że w drugim wydaniu starano się lepiej oddać kolory pokładów to cała reszta wyszła zbyt ciemna, szczególnie dziobowa część pokładu. Na obydwu opracowaniach widnieje nazwisko Krzysztofa Wolbeka. Autor modelu powołuje się na oryginalną dokumentację brytyjską pochodzącą ze zbiorów pana Marka Twardowskiego. Conrad nie był jedyną jednostką w swoim rodzaju, miał kilku bliźniaków, m.in. Dragona, i inne okręty powstałe u schyłku I-szej wojny światowej. Bardzo ciekawe rysunki w skali 1:400 znajdują się w miesięczniku Model Hobby z czerwca 2005.

--
1:200 jedynie słuszna, jak ktoś powiedział

 
23-07-07 20:21  Re: [relacja]ORP Conrad MM 1-2/92 - podejście do tematu
Wochu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za zainteresowanie i przekazane informacje. Jeśli chodzi o wydania to posiadam oba ale kleję model z 1992 r., gdyż tak jak stwierdziłeś wydaje mi się bliższy rzeczywistości i jest lepiej wydrukowany. Drugi używam jako pomoc techniczną. Będę starał się także trochę uszczegółowić model aby choć trochę zbliżyć się do oryginału. Tu jednak mam trochę problemów aby dotrzeć do jakiś porządnych zdjęć lub rysunków okrętu, szczególnie jego wyglądu w momencie przekazania PMW po zatopieniu Dragona. Znalazłem tylko kilka na rożnych stronach dotyczących Royal Navy, i to dotyczących różnych jednostek sklasyfikowanych jako krążowniki klasy D. Spróbuję dotrzeć do wspomnianego wydawnictwa i może to mi trochę rozjaśni obraz jednostki i jej rzeczywistego wyglądu i kolorystyki.

--
POWER OF PAPER.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024