FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-06-07 20:38  [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam drugi, tym razem kolorowy prototyp tramwaju 105n. Model został poprawiony na podstawie oryginalnych planów ,które otrzymałem z zajezdni. Okazało się ,że praktycznie całe pudło trzeba było przeprojektować. Poprawiłem też siedzenia, dzięki czemu ich kształt jest bardziej zbliżony do oryginału (i trudniejszy do sklejenia. Po sklejeniu wszystkich 20 siedzeń musiałem sobie zrobić dłuższy odpoczynek od modelu :) ). Aktualnie rozpoczynam pracę nad instrukcją, ale trwająca letnia sesja skutecznie ją spowalnia. Model stoi już w zajezdni tramwajowej w Bytomiu na Stroszku -jako prezent w zamian za udostępnienie planów.
Jest duża szansa że model zostanie wydany w Modeliku -tu wielkie dzięki za pomoc dla Kierownika. Na razie jednak przy modelu zostało jeszcze dużo pracy ,zanim będzie można mówić o konkretnych terminach wydania. A teraz zapraszam do oglądania zdjęć:












 
13-06-07 20:45  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jak wiesz, od prawie początku jestem tą maszyną mocno zainteresowany. Dobra robota :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-06-07 21:06  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jeśli model będzie wydany, to czy wycinka będzie zawierać jeden czy dwa wagony ?

 
13-06-07 21:28  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

klaymen !
Gdyby nie to, że jestem na stronie modelarskiej, gdyby nie to, że widać, ze zdjęcia są robione w pomieszczeniu, to oglądając fotki wnetrza modelu mam wrazenie, że to prawdziwy tramwaj.
W kartoniarstwie siedzę już od 42 lat, ale to co Ty zrobiłeś z wnętrzem tego modelu to dla mnie ,, szok w trampkach,,


Z szacunkiem
Andrzej K.

 
13-06-07 21:51  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Lepiej się przyznaj na jakiej zajezdni robiłeś te zdjęcia. ;-)

--


 
13-06-07 22:12  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Klaymen czy to karton ?? no normalnie z krzesła spadlem jak zobaczyłem ten model nawet te tramwaje co wożą ludzi nie są tak wykonane jak ten !!


Super robota , jak długo go robiłeś ??

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
13-06-07 22:22  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

msegen, ja spadłem z krzesła na widok surówki...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-06-07 22:42  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Z wrażenia aż żonę zawołałem, żeby to zobaczyła... Jeśli surówka wciskała w fotel, to co powiedzieć o tym?
Niech św. Motorkowy czuwa nad szczęśliwym doprowadzeniem tego zacnego projektu do stadium druku, a św. Finansjusz nad nad budżetem przeznaczonym na zanabycie cudnej wycinanki :D

PS. Zdjęcie wnętrza przez tylną szybę wymiata. Musiałem sobie powiększyć, by stwierdzić, że to naprawdę model :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
14-06-07 00:31  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Cieszę się że się podoba :) To zdjęcie przez tylną szybę mnie też zaskoczyło jak zobaczyłem je po zrobieniu-na żywo ten widok nie robi aż takiego wrażenia. Wycinanka zawierać będzie 1 wagon -model jak na razie ,bez instrukcji ,zajmuje 36 stron. Wagon robiłem od połowy grudnia z małymi przerwami, czyli około 5 miesięcy.



Post zmieniony (14-06-07 00:40)

 
14-06-07 01:01  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Malowania zapewne Śląskie. Zgadza się?
Model wgniata w fotel. Gratuluję.
Osobiście zakupię przynajmniej 2 wagony : )

--
Yasiu
4446759

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024