FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-06-07 00:41  [relacja, galeria] SdKfz 7/2 - AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Długo dojrzewałem do tej relacji ... i mam nadzieję, że dojrzałem dostatecznie ...

Kiedyś, w zamierzchłych czasach, jakieś nasze modelarskie praszczury grzebały się już w tym temacie. Ja też sobie z pewną nieśmiałością grzebnę. A co ..? Może nikt nie uśnie przed monitorem.
To kawałek okładeczki.

Ciekawym uzupełnieniem tej relacji byłaby z pewnością relacja z budowy wydanego właśnie przez pana Andrzeja Halińskiego SdKfz 7/1. Może ktoś się skusi ..?

Model zacząłem kleić już jakiś czas temu. Zdążyłem zrobić koła nośne. A ponieważ w wycinance były one bbbbardzo uproszczone, trochę je uplastyczniłem (mam nadzieję, że w SdKfz 7/1 kółka są lepiej opracowane). Poskładałem też do tzw. kupy ramę.

I to by było na tyle. W każdym razie na razie.

serwusik

--



Post zmieniony (18-06-07 18:56)

Post zmieniony (13-02-16 13:08)

 
12-06-07 01:16  Re: [relacja] SdKfz 7/2
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Mozna prosic o zblizenia na kola, bo wygladaja ciekawie :-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
12-06-07 11:31  Re: [relacja] SdKfz 7/2
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Robisz 100% standard z wycinanki , czy np. gąsienice będą cięte laserem...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-06-07 14:59  Re: [relacja] SdKfz 7/2
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Swirtny model,klei się bardzo dobrze,tylko w moim egzemplarzu "siadła" część ramy trzymająca koła nośne.Jeżeli jeszcze możesz zrób ten element bardzo mocny,ja budując ten model jeszcze raz zamiast podklejać ramę tekturą zastosowałtym fornir lub cienką sklejkę.W sumie model jest bardzo ciężki i tektura nie wytrzymuje.Zyczę powodzenia w budowie

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
12-06-07 18:55  Re: [relacja] SdKfz 7/2
MariuszB   

Bardzo fajnie, że zaczynasz tą relację. Ja własnie też zacząłem kleić ten model, ale z racji mojego tempa idzie to strasznie wolno.
Przyłączam sie do prośby kolegi Kwiatka o zbliżenia na te koła. Interesuje mnie też, czy nie miałes żadnegych problemów z pasowaniem części oraz proszę opisuj ewentualne błędy w wycinance jakie napotkasz podczas dalszego kleijenia, choć mam nadzieję że ich nie ma.

 
12-06-07 20:37  Re: [relacja] SdKfz 7/2
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam.. Ja już ten modelik mam za sobą!
Parę fotek:



Model zacząłem bodajże w roku 2000,a skończyłem jakiś roczek temu... :P Widać różnice w klejeniu na przestrzeni latek...
Ale to Co widzę u Ciebie to coś wspaniałego(te koła...)! :) JA kleiłem w standardzie i nic mi sie nie łamie, ale fakt, model trochę cieżki jest:)
Mariuszu B, problemy będą przy klejeniu armaty... zła numeracja i moim zdaniem trochę rysunki montażowe nieczytelne.
Pozdrawiam!

 
12-06-07 20:44  Re: [relacja] SdKfz 7/2
barakuda   

Witam
Mam pytanie czym retuszujesz model? bo mam go też i zamierzam go skleić

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
12-06-07 21:09  Re: [relacja] SdKfz 7/2
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Witam. No to i ja się pochwale tym modelem. Skleiłem go zaraz po ukazaniu się na rynku czyli jakieś 5 lat wstecz. Rzeczywiście problemem jest z armatą i złą numeracją co zresztą zauważył na jednym z radomskich konkursów projektant modelu p. T. Dąbrowski.
Model retuszowałem farbką Humbrol nr.63 .Na całość naniosłem jeszcze brąz w postaci lekkich przetarć.A oto i zdjęcia.


--

Pt-47

Post zmieniony (12-06-07 21:10)

 
13-06-07 14:44  Re: [relacja] SdKfz 7/2
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

O kurcze! Chyba sobie podskoczę z radości. Tylu towarzyszy się wpisało. Nawet sam moderator.

I W TYM MIEJSCU CHCIAŁBYM SERDECZNIE POZDROWIĆ PRZEDSTAWICIELA DYREKCJI !!!

Po uroczystym ucałowaniu rączek pragnę donieść, że taki 100% standard to to nie będzie. Już wewnętrzne koła nośne zrobiłem od podstaw i pomalowałem. Z tego co widzę to układ wydechowy też trzeba będzie przerobić. Powstanie więc prawdopodobnie hybryda z mocnym skrzywieniem na standard.
Ramę wzmocniłem tylko potrójną warstwą lakieru bezbarwnego, ale mam nadzieję, że mi się kółeczka nie rozjadą (zbliżenie na kółka postaram się wrzucić w dalszym ciągu rejacji).
Na tym etapie nie wykryłem żadnych błędów. Koła i rama sklejały się bardzo przyzwoicie. Jedynie co mnie trochę zdziwiło, to te niepodobne do Halińskiego uproszczenia kół nośnych i układu wydechowego.
Nie mogłem dobrać odpowiedniej farbki do retuszu, więc pozlewałem stare brązowe Pactry i wyszło to co wyszło. Trudno. Niemcy będą musieli jeździć takim traktorkiem jaki im zrobię. A jak nie, to niech zasuwają na butach.

No. Dość tego pinkolenia.
Dzięki za zdjęcia. Niezłe wózki. Ciekawe kiedy mój tak będzie wyglądał?

serwusik

--
serwusik

 
13-06-07 17:28  Re: [relacja] SdKfz 7/2
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam,

mój był trochę waloryzowany...






pozdrawiam,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024