FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-06-07 00:22  [Galeria] T-54 z MM
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jako, że na razie skończyły mi się na komputerze zdjęcia moich modeli z II WŚ prezentowanych na forum Piterpanzera oraz tutaj, tym razem przedstawiam Kolegom coś nowszego jako egzemplarz pojazdu ale wiekowo stary i z różnymi brakami model, którym jest mocno ponad 20- letni T-54 wykonany z Małego Modelarza i pomalowany oryginalną farbą wojskową, której słoik otrzymałem od szefa kompanii podczas szkolenia absolwentów studiów w ramach SPR.
Model przedstawiony jest w typowym malowaniu z lat 70 w kamuflażu "zimowym" który nakładano zmywalnym wapnem.(sam pracowałem przy wiosennym myciu tych pojazdów i czyszczeniu szmatą nasączoną ropą-by ładnie ciemnozielono i elegancko wyglądały :-)) )

, , , , , , ,

, , , , , , ,

Post zmieniony (29-08-14 16:02)

 
10-06-07 21:03  Re: [Galeria] T-54 z MM
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Pięknie zwaloryzowany modelik, też go popełniłem, mój jest też na tym forum tylko już w czeluściach. Panie Sławku znowu piękna robota tylko jak dla mnie małe ale, trochę za dużo jest na nim tej farby, bynajmniej tak mi się wydaje, ale modelik ogólnie piękny, pozdrawiam.

 
10-06-07 22:44  Re: [Galeria] T-54 z MM
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dzięki kujot666 za uznanie!
Co do malowania to wyjaśniałem przy wielu prezentacjach tych bardzo starych moich modeli (patrz też Galeria ZSU-57-2), że te farby olejne lub nitro jakimi wówczas malowało się modele zmatowiałem wg przepisu dodając do nich talk z pokostem więc czasami nie trzeba było używać szpachli do drobnych nierówności-farba załatwiała sprawę :-).
Ale w naturze tak źle to nie wygląda-może to częściowo moja wina obróbki zdjęć a może z perspektywy tych ponad dwudziestu kilku lat jak model stoi w gablocie ja już nie zauważam takich drobnych "ale" ;-)) .

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024