FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-06-07 09:09  [Relacja/Galeria] Jak 1B AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Ponieważ, brak czasu nie pozwala zająć się projektowaniem kanonierki, więc niejako z doskoku, postanowiłem skleić coś na szybko. Oto efekt dotychczasowego klejenia.


Na razie nie ma żadnych problemów ze sklejalnością, model jest zaprojektowany dokładnie i precyzyjnie.

--

Pozdrawiam.
-----------------

Post zmieniony (06-09-07 22:27)

 
06-06-07 14:20  Re: [Relacja] Jak 1B AH
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

powodzenia w pracy

PS> czym retuszujesz?

 
06-06-07 14:25  Re: [Relacja] Jak 1B AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Retuszuje krawedzie szkolnymi farbkami akwarelowymi.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
06-06-07 15:57  Re: [Relacja] Jak 1B AH
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Możesz zdradzic jakie odcienie farbek ze sobą miszasz do retuszu poszycia??

--
May the force of superglue be with you :-)

 
06-06-07 18:00  Re: [Relacja] Jak 1B AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

To trudno jednoznacznie powiedzieć. Po prostu na białą farbkę nakładam trochę niebieskiego, trochę czarnego, jak widzę na kawałku kartonu, że jest dobrze to retuszuję.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
06-06-07 23:26  Re: [Relacja] Jak 1B AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne zdjęcia z walki z obłościami przedniej części kadłuba.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
11-06-07 15:03  Re: [Relacja] Jak 1B AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Jak na razie postęp w klejeniu jest niewielki.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
11-06-07 19:15  Re: [Relacja] Jak 1B AH
Iskra 

 

Romku, Jaczek "jak żywy"! Zauważyłem tylko mała szparkę na styku osłony chłodnicy oleju (bo chyba ona mieściła się w jaczkowym "podbródku") z tylną zasłonką - chyba, że to tak ma być?
I druga sprawa - mógłbyś napisać parę słów, w jaki sposób modelowałeś poszycie kadłuba - czy stosowałeś jakieś "tricki", czy po prostu przewinąłeś poszycie na krawędzi stołu? I czy poszycie płócienne tylnej części kadłuba jakoś specjalnie potraktowałeś, czy jego wygląd to tylko efekt grafiki?

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy
Paweł vel Iskra

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 
11-06-07 20:38  Re: [Relacja] Jak 1B AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Zapewne chodzi Ci o te trójkątne szczeliny na środkowym zdjęciu. Z analizy rysunków wykonawczych wynika,że jednak tak musi być, wylot chłodnicy jest w pozycji otwartej i prawdopodobnie zawias jest na środku, w osi pokrywy. Jeśli by ją zamknąć, czyli podnieść do góry to te krzywizny zeszły by się do siebie. To oczywiście jest moje rozumowanie, ale innaczej nie udało mi się tego zrobić. jęśli chodzi o modelowanie poszycia to robiłem to tradycyjnie czyli przeciągając przez krawędź nożyczek, trzonku pędzelka itp, w miejscach o bardzo małej krzywiźnie pomagałem sobie nasączając karton wodą z lewej strony. Trochę przy dociskaniu poszycia powycierałem nadruk na stykach segmentów, i dlatego powoli staram się to zaretuszować mocno rozcieńczonymi farbkami akrylowymi, tak aby kolor bardziej wsiąkł w karton niż utworzył warstwę farby. Na razie częściowo zaretuszowałem górną część osłony silnia. Mam nadzieję że po polakierowaniu trochę się te niedokładności zagubią. Nie próbowałem modelować płóciennego poszycia kadłuba, to jest tylko efekt oryginalny z wycinanki, bałem się że po takim wymodelowaniu skróci się obwód segmentu i będą braki. Model jest zaprojektowany tak precyzyjnie (za co chwała autorowi), że wszelkie niedokładności wycinania czy grubości elementów szkieletu ad razu odbijają się efektem szpar na styku elementów.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
11-06-07 22:45  Re: [Relacja] Jak 1B AH
Iskra 

 

Faktycznie, zapomniałem, że linia styku obu części (zasłonki i "reszty") nie jest prosta. Chyba rzeczywiście jedyna możliwość, a przynajmniej najprostsza. Pięknie dziękuję za odpowiedź!

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024