FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-08-07 19:05  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich cierpliwych.
Ależ czasu minęło od ostatniego wpisu a tak obiecywałem, że relacja przyspieszy. No cóż, znalazłem pracę na wakacje w związku z czym czas na modelarstwo mam raz, że po pracy a dwa, po wykonaniu domowych obowiązków. Tyle tytułem wstępu a teraz wieści ze stoczni. Ano za te dwa miesiące powstało kilka nowych sympatycznych elemencików. Między innymi słynne ośmiolufowe pom-pomy, wózki do wodnosamolotów, wyrzutnie rakiet oraz (prawdopodobnie) trały przeciwminowe. Z żadnym z wymienionych elementów problemów nie miałem, no może poza ilością elemencików składających się na pom-pomy.

A teraz zapraszam do zdjęć:
Pom-pomy:





Wózki do wodnosamolotów:


Wyrzutnie rakiet:



Oraz (prawdopodobnie) trały:


Pozdrawiam i do następnego razu.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
24-08-07 16:47  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
dudus   

Te dźwigi.

Jesteś kamikaze.

Masz ty jaja jak balony. Zazdroszczę.

--
Szaleństwa.

 
25-08-07 00:43  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Misterna robota !!!

--

Teoretyk ostatnio...

 
25-08-07 08:48  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Jak dla mnie świetna robota, nie mogę sie doczekać aż będzie można zobaczyć cały okręt.

PS. Znalazłem coś takiego niedawno w internecie myśle ze w tym temacie bedzie pasowało -

http://www.prdobson.com/project/hms-king-george-v-1939/

Też ciekawy sposób na "składanie" modeli ;)

 
25-08-07 09:31  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Hmm.. A reflektory są aby dobrze przyklejone? :-)

 
25-08-07 13:40  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Michu, a które reflektory masz na myśli i co jest z nimi nie tak?:-)

--

Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

Post zmieniony (25-08-07 13:41)

 
25-08-07 14:15  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

"Szperacze" z pomostu za kominem. Pręty na szkle reflektora ukladają ci sie w "X" a powinny w "+"

 
25-08-07 16:27  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

O kurczę - faktycznie:D Przez ponad rok tego nie zauważyłem;/ No cóż, reflektory są już przytwierdzone ale spróbuję coś z tym zrobić. Dzięki za wypatrzenie błędu:-)

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
26-08-07 21:26  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Może spróbuj zrobic przeźroczyste?...

 
17-09-07 11:28  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witajcie.
Kolejne doniesienia z bardzo powolnej, ale jednak prącej do przodu brytyjskiej stoczni:)Otóż udało mi się wykonać katapultę (bez części które wystają po obu stronach za burtę - obawiam się o ich uszkodzenie, dlatego też zostaną przyklejone w późniejszej fazie budowy). Z katapultą nie miałem (standardowo) żadnych problemów. Na swoje miejsce powędrowały także przygotowane wcześniej nadbudówki. Niestety, nie spasowały mi się one tak jakbym tego sobie życzył (tu i ówdzie były szczeliny do pokładu) w związku z czym pozwoliłem sobie zastosować pomysł Saburo i wykonałem czarne pasy, które następnie przykleiłem do ścian nadbudówek u ich spodu. Wiem, że prawdziwy KGV nie posiadał takowych pasów, jednak musiałem wymyślić jakiś sposób zamaskowania szpar. Mogę jedynie powiedzieć, iż te pasy naprawdę upiększają kolorystykę modelu.







Oraz jedno zdjęcie specjalnie dla Micha przedstawiające poprawione reflektory za kominem (ciężko było, ale się udało).



Pozdrawiam i do następnego razu.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024