FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-06-07 13:16  [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Po niemal roku przerwy wreszcie wracam do budowy tego wspaniałego okrętu. Niestety, jak pisałem w poprzedniej części relacji, matura oraz ukończenie szkoły (liceum ogólnokształcącego) z dobrymi wynikami skutecznie ograniczały czas wolny, nie mówiąc już o przeznaczaniu go na modelarstwo. Lecz po zakończeniu matur ochoczo przystąpiłem do kontynuowania budowy. Zamówiłem wreszcie sprzęt Olfy (skalpel + ostrza + mata) i w oczekiwaniu na przesyłkę postanowiłem skleić coś, co nie będzie wymagało specjalistycznych narzędzi, a jednocześnie będzie można rozgrzać paluchy przy malutkich częściach oraz skończone elementy bezpiecznie schować do pudełka. Tak więc powstały dwa wodnosamoloty. Spasowanie tych elementów jest naprawdę niesamowite i nie dopatrzyłem się niemal żadnych błędów (może poza nieco za dużym białym pole do przyklejenia poziomych stateczników). Jak niestety widać na zdjęciach, samoloty są niemiłosiernie wymęczone - ale w końcu na czymś się musiałem rozgrzać. Dopuściłem się pomalowania silnika (a raczej cylindrów) na czarno, ponieważ kolor retuszu (czarna pastela Pentela) oraz kolor czarny w wycinance mocno się jednak różnią (co np. widać na kołach wodnosamolotów). Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że jeden samolocik składa się z około 100 elementów i po raz pierwszy w życiu kleiłem tak zaawansowany model samolotu (wydaje mi się, że nawet stare Małe Modelarze były mniej szczegółowe w skali 1:33 niż te samolociki w 1:200). Jak "wielkie" jest takie latadełko można się przekonać, po zdjęciu zrobionym z jednogroszówką.

PS. Przepraszam za tak długi wstęp i obiecuję, że kolejne wieści ze stoczni będą już okupione mniejszą ilością słów.

A teraz zapraszam do zdjęć:

Ogólny widok na oba wodnosamoloty:




Wodnosamolot który będzie umieszczony na katapulcie:




Oraz wodnosamolot, który będzie stał w hangarze lub tuż przed nim:



--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
10-06-07 17:38  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich po jakże krótkiej przerwie. Od ostatniego razu udało mi się jakoś złożyć do kupy dźwigi. Były to elementy przed którymi drżałem od rozpoczęcia budowy modelu. Ale jednak się przemogłem i wreszcie je ukończyłem. Niestety, moje umiejętności nie pozwoliły na tak dokładne poklejenie oraz wyretuszowanie kratownic (po raz pierwszy retuszowałem farbką). Jednak z ogólnego efektu jestem zadowolony (na szczęście zrobienie olinowania jakoś uratowało efekt końcowy).

Zdjęcia samych dźwigów wraz ze szczegółami:





Oraz kilka ogólnych widoczków:
PS. Wszystko jest poustawiane tylko do zdjęć.







--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
10-06-07 20:08  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Relingi są gotowe, wycinane laserowo z firmy Answer.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
16-08-07 19:05  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich cierpliwych.
Ależ czasu minęło od ostatniego wpisu a tak obiecywałem, że relacja przyspieszy. No cóż, znalazłem pracę na wakacje w związku z czym czas na modelarstwo mam raz, że po pracy a dwa, po wykonaniu domowych obowiązków. Tyle tytułem wstępu a teraz wieści ze stoczni. Ano za te dwa miesiące powstało kilka nowych sympatycznych elemencików. Między innymi słynne ośmiolufowe pom-pomy, wózki do wodnosamolotów, wyrzutnie rakiet oraz (prawdopodobnie) trały przeciwminowe. Z żadnym z wymienionych elementów problemów nie miałem, no może poza ilością elemencików składających się na pom-pomy.

A teraz zapraszam do zdjęć:
Pom-pomy:





Wózki do wodnosamolotów:


Wyrzutnie rakiet:



Oraz (prawdopodobnie) trały:


Pozdrawiam i do następnego razu.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
25-08-07 13:40  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Michu, a które reflektory masz na myśli i co jest z nimi nie tak?:-)

--

Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

Post zmieniony (25-08-07 13:41)

 
25-08-07 16:27  Re: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

O kurczę - faktycznie:D Przez ponad rok tego nie zauważyłem;/ No cóż, reflektory są już przytwierdzone ale spróbuję coś z tym zrobić. Dzięki za wypatrzenie błędu:-)

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
17-09-07 11:28  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witajcie.
Kolejne doniesienia z bardzo powolnej, ale jednak prącej do przodu brytyjskiej stoczni:)Otóż udało mi się wykonać katapultę (bez części które wystają po obu stronach za burtę - obawiam się o ich uszkodzenie, dlatego też zostaną przyklejone w późniejszej fazie budowy). Z katapultą nie miałem (standardowo) żadnych problemów. Na swoje miejsce powędrowały także przygotowane wcześniej nadbudówki. Niestety, nie spasowały mi się one tak jakbym tego sobie życzył (tu i ówdzie były szczeliny do pokładu) w związku z czym pozwoliłem sobie zastosować pomysł Saburo i wykonałem czarne pasy, które następnie przykleiłem do ścian nadbudówek u ich spodu. Wiem, że prawdziwy KGV nie posiadał takowych pasów, jednak musiałem wymyślić jakiś sposób zamaskowania szpar. Mogę jedynie powiedzieć, iż te pasy naprawdę upiększają kolorystykę modelu.







Oraz jedno zdjęcie specjalnie dla Micha przedstawiające poprawione reflektory za kominem (ciężko było, ale się udało).



Pozdrawiam i do następnego razu.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
17-09-07 17:20  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widzisz Vercyn, w tym problem, iż w tym modelu rezerwy nie ma. Wprawdzie są arkusze zadrukowane obustronnie, ale jednak kolor z jednej i drugiej strony nieznacznie, ale jednak, różni się. Poza tym drugim problemem jest to, iż paski zostały już przyklejone i bałbym się ich zrywać (mógłbym uszkodzić ściany nadbudówek) tak więc zostaje tak jak jest. Myślę, że gdy model będzie ukończony to ciekawie będzie się to prezentowało.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
23-09-07 12:51  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich śledzących relację.
Ostatnio mam trochę więcej wolnego czasu, w związku z czym mogę nieco podgonić stoczniowców. W tym krótkim czasie powstały dziobowe stanowiska (nadbudówki) pod ciężką artylerię przeciwlotniczą jak i część szczegółów (wywietrzniki, polery, kluzy). Wszystko zostało uwidocznione na fotkach. No i cóż mogę powiedzieć - znowu nie mogę się przyczepić do sklejalności:) Ma to też swoje plusy - aż chce się dalej kleić.






--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
28-09-07 12:44  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Oto kolejne doniesienia z brytyjskiej stoczni. Informuję, iż powstały rufowe stanowiska pod ciężką artylerię przeciwlotniczą jak też i część detali w postaci wywietrzników oraz kołowrotów. W ten oto sposób mniej więcej zamknąłem część okrętu wokół katapulty. Brakuje jedynie zakończeń katapulty (obawa o uszkodzenie) kładek nad szynami jak też i dźwigów oraz wodnosamolotów. Elementy te zostaną zainstalowane w późniejszej fazie budowy ponieważ teraz mogłyby utrudnić montaż innych elementów jak też i manewrowanie modelem.
PS. Przepraszam za lekko ciemnawe zdjęcia, ale słonko dziś słabiutko świeci (a w zasadzie to niemal w ogóle).
PS2. Od poniedziałku ruszam na studia (pierwszy rok) tak więc relacja na pewno zwolni, aczkolwiek zobowiązuję się do aktualizowania na bieżąco wątku w miarę powstawania nowych elementów.







--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024